blog مزایا استفاده از بالابر - آتی بالابر

مزایا استفاده از بالابر

source this article منبع مقاله
مزایا استفاده از بالابر

مزایا استفاده از بالابر

بالابر وسیله ای است که برای بالا و پایین بردن افراد و کالاها، در بین طبقات مختلف استفاده میشود و امروزه کاربرد بسیار گسترده ای پیدا کرده است. بزرگترین مزیت این دستگاه این است که با امکان ایجاد دسترسی آسان و جا به جایی سریعتر در بین طبقات، در وقت و انرژی شما صرفه جویی میکند. بالابر، با اشغال فضایی کم، یک افزودنی بسیار مناسب برای تمامی ساختمانها و مجتمعهای اداری و مسکونی است و برای افرادی که باید روزانه پله های زیادی را طی کنند یا بین طبقات مختلف جا به جا شوند، وسیله بسیار کاربردی و مناسبی میباشد.
در این مقاله به بررسی مزایای استفاده از بالابر در منزل، ساختمان، بیمارستان، هتل، فروشگاه و همچنین بالابر خودرو میپردازیم تا شما عزیزان بتوانید با دید بازتر و اطلاعات کاملتر، نسبت به خرید یک بالابر مناسب، اقدام نمایید. توجه داشته باشید که اطمینان از عملکرد روانی و ایمنی کاربران، تعمیر و نگهداری بالابر در فواصل زمانی معین، بسیار ضروری است.
شرکت «آتی بالابر» یکی از شرکتهای معتبر کشور در زمینه تولید و نصب بالابر است که با بهره گیری از افراد متخصص، میتواند با سرعت بالا و هزینه مناسب، نصب این بالابرها را در ساختمان اداری یا مسکونی شما انجام دهد. چنانچه قصد دارید یک بالابر مناسب برای ساختمان خود نصب کنید، روی مجموعه ما حساب کنید. آدرس شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر». همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مجموعه ما تماس بگیرید. شماره تلفن: 09125462051  «جناب آقای ساعی»

مزایا استفاده از بالابر

مزایا استفاده از بالابر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

مزایای استفاده از بالابر در ساختمان

امروزه استفاده از بالابر گسترش زیادی پیدا کرده و در بسیاری از ساختمانها و آپارتمانها، از این وسیله استفاده میشود. با پیشرفتهای زیادی که در زمینه تولید بالابرها ایجاد شده، هزینه لوازم آن کاهش قابل توجهی پیدا کرده و بالابرهایی با سرعت و کیفیت بالاتر، طول عمر بیشتر و فضای اشغالی کمتر ایجاد شده است. میتوان گفت امروزه استفاده از این بالابرها در تمامی ساختمانها، لازم و ضروری است.
برخی از مزایای استفاده از بالابر در ساختمانهای چندطبقه به شرح زیر است:

1) صرفه جویی در فضا

استفاده از پله در ساختمانها، معمولا فضای زیادی را اشغال میکند در حالی که تمام تجهیزات لازم برای نصب بالابر، فضای بسیار کمی را در ساختمان به خود اختصاص میدهد. همچنین بالابر برای سازندگان این امکان را فراهم میکند تا با مصرف کمتر فضا، زمین بیشتری برای اجرای طرحهای خود داشته باشند.

2) عملکرد

باید به این نکته توجه داشت که برای سالمندان، معلولان و افرادی که به هر دلیلی توانایی استفاده از پله برای بالا وپایین رفتن از طبقات را ندارند، بالابر وسیله ای بسیار کاربردی و مفید است. به خصوص بالابرهای پله رو که برای این عزیزان، این مکان را فراهم میکند که بتوانند به راحتی و بدون کمک شخصی دیگر، از طبقات بالا و پایین بروند و مشکلی از این بابت نداشته باشند.

3) وزن کم

بسیاری از بالابرهایی که امروزه تولید میشوند، دارای وزن کم و قابلیت جا به جایی هستند. این مزیت میتواند به خصوص برای کارگرانی که در زمینه عمران ساختمان فعالیت میکنند بسیار مفید باشد. بالابر مصالح ساختمانی را میتوانید به سادگی و با یک کامیون جابه جا کنید و از یک پروژه ی ساختمانی به پروژه ی دیگری انتقال دهید. بنابراین انرژی و قوای کارگران هم حفظ خواهد شد و میتوانند انرژی خود را صرف کارهای مهمتری کنند.

4) دوام بالا

بالابرهای برقی نسبت به بالابرهای دستی و هیدرولیکی، از قطعات متحرک کمتری تشکیل شده اند و در نتیجه احتمال فرسودگی و ساییدگی آنها کمتر است. چنانچه بازرسی آنها مرتب انجام شود و به خوبی از آنها مراقبت شود، عمر بسیار طولانی خواهند داشت.

5) کاهش هزینه های مرتبط با کار

یکی از مزایای استفاده از بالابر در عملیات عمرانی ساختمان، کاهش هزینه های تحمیل شده مرتبط با کار است. به هر حال، برای انجام فعالیتهای عمرانی، تعدادی کارگر برای حمل کالاها به طبقات بالا و پایین نیاز است که این خود، هزینه و انرژی زیادی مصرف میکند. اما استفاده از بالابر، هزینه نیروی کار اضافی را کم کرده و موجب میشود کارها با سرعت بیشتری انجام شوند. در نهایت هزینه فرایند تولید کاهش یافته و سود بیشتری برای افراد به ارمغان خواهد آورد.

مزایای استفاده از بالابر خانگی

استفاده از بالابر در ساختمان مسکونی، فضای کمتری نسبت به پله به خود اختصاص میدهد که موجب میشود بتوان از زمین، استفاده های بهتری به عمل آورد. همچنین بسیاری از این بالابرها، منظره بسیار شیکتر و مدرنتری به منزل شما خواهند داد.
چند مورد از مزایای استفاده از بالابرهای هیدرولیکی در منازل مسکونی به شرح زیر است:

1) افزایش ایمنی در برابر خطر سقوط کابین

بالابرهای خانگی کششی، به این صورت هستند که کابین آن، به کمک سیم بکسل جا به جا میشود که این سیم بکسل، به مرور زمان در اثر ساییدگی و عدم رعایت ظرفیت مسافر، ممکن است دچار پوسیدگی و سقوط مسافران شود؛ بنابراین ایمنی لازم را ندارند. در حالی که در بالابر خانگی هیدرولیکی، کابین توسط یک جک نگه داشته شده است و به هیچ عنوان سقوط نمیکند.ایمنی آن به حدی است که حتی اگر پاوریونیت یا جک دچار نشتی روغن شوند و یا شیلنگ فشار قوی پاره شود یا بترکد، تجهیزات ایمنی مانند فلوکنترل، پاراشوت و راپچر والو مانع از سقوط کابین میشوند.

2) راحت شدن زندگی برای سالمندان

افراد با بالا رفتن سن دچار بیماریها و مشکلات حرکتی متفاوتی میشند که بالا و پایین رفتن از پله، برای آنها دشوار خواهد بود و انرژی زیادی از آنها خواهد گرفت. حال تصور کنید که عزیزان در ساختمانها و خانه های چند طبقه زندگی کنند که مجبور باشند روزانه بارها و بارها، از پله ها بالا و پایین بروند. طبیعتا این کار برای این افراد بسیار سخت خواهد بود و ممکن است قادر به انجام آن نباشند.
بنابراین چنانچه فردی سالمند در خانواده و یا نزدیکان شما زندگی میکند، استفاده از یک بالابر مناسب، ضروری به نظر میرسد. به کمک بالابر، این عزیزان میتوانند به راحتی و با سرعت مناسب از طبقات مختلف بالا و پایین رفته و در انرژی خود صرفه جویی نمایند. همچنین بالابرهای نفربر یا شیشه‌ای نیز گزینه های بسیار مناسبی برای سالمندان هستند.

3) حمل وسایل سنگین فقط با فشردن یک دکمه

یکی دیگر از مزایای استفاده از بالابرهای خانگی، این است که میتوان به راحتی وسایل سنگین را جا به جا کرد. بسیاری از بالابرهای نفربر و پله رو، قابلیت حمل اجسام در ظرفیت خود را دارند که این قابلیت کمک زیادی به افراد در منزل میکند. حمل وسایل سنگین به کمک پله، به سلامتی افراد صدمه زیادی وارد میکند، همچنین احتمال آسیب به کالا هم زیاد است و وقت و انرژی زیادی از افراد میگیرد. به همین دلیل توصیه میشود برای جا به جایی این کالاها در بین طبقات مختلف از بالابر استفاده کنید. البته توجه به این نکته ضروری است که معمولا بالابرها، یک ظرفیت حداکثر برای حمل کالاها دارند و بنابراین، باید به اصول ایمنی لازم توجه داشته باشید.

4) یک وسیله ضروری برای معلولین

طبیعتا معلولین عزیز به دلیل مشکلات جسمانی مختلف، قادر به استفاده از پله نمیباشند. حال چنانچه این عزیزان در ساختمانها و منازل دوبلکس زندگی کنند، قطعا برای بالا و پایین رفتن از طبقات نیاز به بالابر خواهند داشت تا برای انجام کارهای روزمره خود دچار مشکل نشوند. برای مثال معلولین عزیزی که از ویلچر استفاده می‌کنند، نمی‌توانند از پله برقی خانگی استفاده کنند. البته انتخاب یک بالابر مناسب برای معلولین، کار چندان ساده ای نیست زیرا تنها برخی مدلهای بالابر خانگی هستند که از صندلی چرخدار پشتیبانی میکنند. با انتخاب یک بالابر مناسب برای این عزیزان، میتوانید کمک زیادی به آنها کنید تا دیگر محدودیتی به خاطر معلولیت خود احساس نکنند.

5) حرکت نرم و یکنواخت

در بالابر خانگی کششی (آسانسور)، هم موقع شروع و هم موقع پایان حرکت، یک شوک به دستگاه وارد میشود و حرکت آن هم چندان آرام نیست. اما در بالابر خانگی هیدرولیکی، پیستون با کمک فشار روغن به حرکت در می آید و باعث حرکت نرم و یکنواخت کابین به سمت بالا و پایین میشود.

6) حرکت بدون صدا

یکی دیگر از مزایای بالابر خانگی هیدرولیکی نسبت به بالابر خانگی کششی، حرکت آرام و بدون سروصدای آن است که حرکت پیستون در آن عملا صدایی تولید نمیکند و مزاحمتی برای سایر افراد به وجود نخواهد آورد.

7) توقف ملایمتر و هم ‌تراز شدن کابین با سطح طبقات

برای تنظیم سرعت بالابر خانگی هیدرولیکی از شیر برقی استفاده میشود. هنگام حرکت پیستون، کابین بسیار آرام و ملایم در سطح طبقات توقف میکند و هنگامی که با سطح طبقات کاملا هم تراز شد، توقف کامل مینماید.

8) صرفه‌جویی در مصرف برق

بالابر خانگی هیدرولیکی به گونه ای است که هنگام حرکت رو به بالا، الکتروموتور روشن میشود و پمپی که به الکتروموتور کوپله شده، روغن را از طریق یک شیلنگ فشار قوی به فضای سیلندر جک میفرستد و به این طریق باعث حرکت پیستون به سمت بالا میشود. اما هنگام حرکت موتور به سمت پایین، موتور خاموش میشود، شیر تخلیه روغن هم باز میشود، روغن از سیلندر به پاوریونیت باز میگردد که موجب حرکت رو به پایین پیستون میشود.

9) دسترسی سریع به موتورخانه هنگام بروز خرابی و حوادث

بالابر خانگی هیدرولیکی، نیاز به فضای موتورخانه ندارد بلکه پاوریونیت و تابلو برق در پایینترین ایستگاه، نزدیک به سازه بالابر قرار میگیرند. چنانچه خرابی و یا حوادثی مانند آتش سوزی و زلزله رخ دهد، میتوان به راحتی اقدام به امداد و نجات مصدومان کرد و تعمیرات لازم را انجام داد.

مزایا استفاده از بالابر خانگی

مزایا استفاده از بالابر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

مزایای استفاده از بالابر در فروشگاه

امروزه استفاده از بالابر در فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای، امری لازم و ضروری است و هنگامی میتوان به مزایای اصلی نصب آن در فروشگاه پی برد که مدتی را بدون بالابر سر کرده باشیم. عدم استفاده از وسیله ای با نام بالابر فروشگاهی در فروشگاه های بزرگ و چند طبقه، موجب کند شدن امور، به هم ریختگی اوضاع، کاهش بهره وری نیروی انسانی، وقوع حوادث و خسارتهای مالی و جانی گسترده ای خواهد شد.
بنابراین چنانچه میخواهید یک فروشگاه ایمن و استاندارد داشته باشید و بتوانید سودآوری خود را افزایش دهید، نصب یک بالابر فروشگاهی مناسب، لازم به نظر میرسد. برخی از مهمترین مزایای استفاده از بالابر فروشگاهی به شرح زیر است:

1) افزایش سطح ایمنی

فرض کنید در فروشگاهی شلوغ و پر رفت و آمد که روزانه بارگیریهای زیادی در آن انجام میشود، وسیله ای به نام بالابر فروشگاهی وجود نداشته باشد و کارکنان مجبور باشند از طریق نردبان، چهارپایه یا راه پله های تنگ و باریک، کالاها و بارهای سنگین و حجیم را جا به جا کنند. در چنین شرایطی، احتمال وقوع حوادث غیرمترقبه بسیار زیاد خواهد بود.
در طی این جابجاییها، احتمال زیادی برای آسیب دیدن سلامتی افراد و همچنین خسارات مالی کالاها وجود دارد. به همین دلیل استفاده از بالابرهای فروشگاهی در چنین فروشگاه هایی، لازم و ضروری است تا هم خسارات وارده کمتر شود و هم کارها با سرعت بیشتری به انجام برسند. بدون شک، مهمترین سرمایه های یک کسب و کار، نیروی انسانی کارآمد آن میباشد. بنابراین برای حفظ سلامتی این کارکنان باید تمام تلاش خود را به کار گرفت.

2) استفاده بهینه از فضای فروشگاه

بالابر نسبت به پله فضای بسیار کمتری اشغال میکند. همچنین برای نصب آن نیازی به تخریب چندانی در ساختار فروشگاه نیست و میتوان با صرف هزینه ای کم، بالابر مناسبی را در فروشگاه نصب کرد. ضمن این که استفاده از بالابر به جای پله و نردبان، ظاهر بسیار شیکتر و مدرنتری به فروشگاه شما میدهد.
در صورتی که فضای داخلی فروشگاه شما، فضایی محدود است و امکان احداث راه پله در آن وجود ندارد، میتوانید به جای آن از بالابر استفاده کنید که فضای کمتری اشغال میکند و مزیتهای زیادی نیز در بر دارد. نصب بالابر فروشگاهی در فروشگاه شما ممکن است نیاز به هیچ گونه تخریب و یا ایجاد فضای اضافی نداشته باشد و یا تخریب آن بسیار کم باشد. بنابراین نصب آن به سرعت و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
کارشناسان مجموعه «آتی بالابر» طی بازدید از فروشگاه شما و بررسی نیازسنجیهای آن، نسبت به مناسبترین مکان احداث بالابر، ارزیابیها و بررسیهای لازم را انجام داده و بهترین نقطه را برای نصب و راه اندازی بالابر انتخاب خواهند کرد.

3) سرعت بیشتر در انجام کارها

یکی از دلایل استفاده از بالابر فروشگاهی، سرعت بخشی به انجام امور میباشد. تصور کنید که در یک فروشگاه بزرگ، کارکنان بخواهند با استفاده از راه پله و نردبان، کالاها را بالا و پایین ببرند. طبیعتا زمان بسیار زیادی صرف خواهد شد و کارها در زمان خاص خود انجام نمیشوند. استفاده از بالابر فروشگاهی با سرعت بخشی به انجام امور، شما را در اجرای سریعتر کارها یاری میکند.

4) بهره وری نیروی کار

چنانچه در فروشگاه هایی که نیاز به حمل بار در آنها زیاد است، از بالابر فروشگاهی استفاده نشود، طبیعتا نیروی انسانی زیادی برای حمل بارهای سنگین نیاز است. این موضوع به تنهایی موجب اخلال در روند انجام کارها و به هم ریختگی فضای فروشگاه خواهد شد. علاوه بر این، رفت و آمدهای بیش از حد و مداوم کارگران در محیط فروشگاه موجب ظاهری نابسامان و ناخوشایند در فروشگاه شما میشود. در صورتی که میتوان با به کارگیری یک بالابر مناسب در فروشگاه، در استفاده از نیروی انسانی، صرفه جویی کرد و نیروی این افراد صرف کارهای مفیدتری در فروشگاه شود.
همچنین بدون استفاده از بالابر فروشگاهی، بهره وری نیروی کار به شکل غیرمستقیم کاهش زیادی پیدا میکند. با استفاده از بالابر فروشگاهی دیگر نیاز به تعداد زیادی از افراد برای جا به جایی کالاها نیست. بلکه تنها به کمک یک یا دو کارگر، میتوان بارها را بین طبقات جا به جا کرد و بهره وری نیروی کار، افزایش زیادی پیدا کند.

5) نصب سریع و آسان

فرایند نصب و راه اندازی بالابر فروشگاهی بسیار ساده و سریع انجام میگیرد. تجهیزات از پیش طراحی شده دستگاه، این امکان را فراهم میکند تا کارشناسان با صرف کمترین زمان ممکن و به راحتی، نصب بالابر را در فروشگاه شما انجام دهند.

6) سرویس نگهداری ساده

سرویس نگهداری از بالابر فروشگاهی بسیار ساده و راحت میباشد، زیرا بالابرهای امروزی به گونه ای طراحی شده اند که احتمال آسیب دیدن آن بسیار کم است. کافی است به شکل دوره ای دستگاه را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید تا در صورت خرابی، به سرعت آن را رفع کنید. به این طریق، طول عمر دستگاه بسیار طولانی خواهد بود.

7) امکان تعیین ارتفاع و وزن قابل حمل

طبیعتا تعداد طبقات فروشگاه های مختلف یکسان نیست و ممکن است فروشگاه ها از تعداد طبقات مختلفی تشکیل شده باشند و در نتیجه تعداد توقف در مسیر نیز متفاوت باشد. همچنین با توجه به ماهیت کسب و کار، ممکن است وزن و حجم کالاهایی که باید جا به جا شوند، با سایر فروشگاه ها متفاوت باشد.
برای مثال در برخی فروشگاه ها ظرفیت حمل بار ممکن است 300 کیلو، 500 کیلو یا 700 کیلوگرم باشد. به این نکته توجه داشته باشید که کمترین توان حمل بار توسط بالابر فروشگاهی هیدرولیکی، 300 کیلوگرم است. خریدران میبایست با توجه به تعداد طبقات فروشگاه، تعداد توقفهای مسیر، وزن معمول کالاها و ماهیت اجناس، نسبت به خرید یک بالابر مناسب اقدام نمایند. با وجود محدودیتهایی که در برخی بالابرها وجود دارد، اما میتوان با بررسیهای لازم، مناسبترین گزینه را انتخاب نمود.
چنانچه قصد نصب یک بالابر فروشگاهی را دارید، کارشناسان و متخصصان مجموعه ما با بررسی دقیق فروشگاه شما، بهترین و مناسبترین بالابر را برای فروشگاه شما انتخاب و نصب خواهند کرد.

8) قابلیت راه اندازی با برق تک فاز

یکی از مزیتهای بالابر فروشگاهی هیدرولیکی این است که برای راه اندازی، الزاما نیازی به برق سه فاز ندارد و با برق تک فاز نیز قابلیت کارکردن دارد. برق سه فاز معمولا برای توان بالای بالابر مورد نیاز می باشد و در صورت نیاز به جابجایی با توان بالا و کالاهای سنگین میتوان از آن استفاده کرد. اما برای کالاهای نه چندان سنگین و با توان کم بالابر، برق تک فاز میتواند به راحتی، مورد استفاده قرار گیرد. درصورت نبود برق سه فاز، میتوان از مبدل برق نیز استفاده کرد و هیچ گونه محدودیتی برای این کار وجود ندارد.

9) زیباسازی فضای فروشگاه

استفاده از وسایلی مانند نردبان و راه پله، علاوه بر اشغال فضای زیاد، ظاهر نابسامان و نامطلوبی به فروشگاه میدهد و فروشگاه را ممکن است به هم ریخته کند. در حالی که استفاده از بالابر فروشگاهی در فروشگاه، ظاهری بسیار مدرنتر و جدیدتر به فروشگاه شما میدهد.

10) صرفه جویی در مصرف انرژی

طراحی بالابرهای فروشگاهی هیدرولیکی به گونه ای است که در هنگام حرکت رو به پایین آن، نیروی برق مصرف نخواهد شد و به واسطه نیروی وزن بالابر، حرکت رو به پایین آن، بدون مصرف برق و به راحتی انجام خواهد شد. این موضوع میتواند باعث صرفه جویی در مصرف برق شود.
بالابرهای فروشگاهی هیدرولیکی همچنین دارای سیستم فرود اضطراری هستند که در زمان قطعی برق، شما را به نزدیکترین طبقه ممکن میرسانند. بنابراین با استفاده از بالابر فروشگاهی مناسب، علاوه بر ایمنی بسیار زیاد، در مصرف برق هم صرفه جویی خواهد شد که این خود به گونه ای در افزایش سود فروشگاه نقش دارد.

11) قابلیت جابجایی

بالابر فروشگاهی قابلیت جا به جایی دارد، یعنی در صورت نقل مکان فروشگاه، میتوانید بالابر آن را نیز به کمک نیروی متخصص، جا به جا کنید و این یکی از مزایای مهم این بالابرها به حساب می آید. بیشتر بالابرهای فروشگاهی، این قابلیت جا به جایی را دارند اما برخی بالابرها ممکن است فاقد این قابلیت باشند.
چنانچه قصد تغییر مکان فروشگاه خود را دارید، متخصصان مجموعه «آتی بالابر» میتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن، بالابر فروشگاه شما را به محل جدید جا به جا و نصب نمایند.

مزایای استفاده از بالابر در هتل

امروزه بیشتر هتلها، بلند و دارای چند طبقه میباشند. برای جا به جایی سریعتر و راحتتر مسافران و یا وسایل آنها، میتوان از بالابر در هتل استفاده نمود که علاوه بر راحتی در حمل و نقل، ضریب امنیتی مسافران و بارها را نیز افزایش میدهد. بالابر دارای ویژگیهای گوناگونی مانند دکمه توقف، چراغ اضطراری و آداپتور کاهش سرعت به صورت دستی است که به نوبه خود، ضریب امنیتی مناسبی فراهم میکند. بسیاری از شرکتهای تولید کننده بالابر، ثبت سفارش میکنند و میتواند با توجه به وضعیت محل مورد نظر، مناسبترین بالابر را انتخاب نمایید. همچنین بسیاری از این شرکتها، خدماتی مانند تعمیر، نگهداری و نوسازی بالابر را نیز به مشتریان ارائه میدهند.
یکی از مناسبترین بالابرهای موجود در بازار، بالابرهای هیدرولیکی است که مزایای یک بالابر را به خوبی نمایان میکند. این نوع بالابر، وسیله ای مکانیکی است که برای جا به جایی و حمل مسافر و کالاها، از نیروی هیدرولیکی و نیروی سیال استفاده مینماید. استفاده از بالابرهای هیدرولیکی چنان گسترش پیدا کرده که امروزه وجود آن در ساختمانها، به عنوان یک ضرورت شناخته میشود.
بالابرهای هیدرولیکی دارای وزن کم، طول عمر زیاد و قابلیت استفاده در تمامی مکانها هستند. گستره مزایای بالابرهای هیدرولیکی، بسیاری از افراد را ترغیب به استفاده از این وسیله در انبارها، مراکز خرید، صنایع تولیدی و آپارتمانها کرده و استفاده از آن، روز به روز در حال گسترش است.

مزایای استفاده از بالابر در هتل

مزایا استفاده از بالابر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

مزایای استفاده از بالابر در بیمارستان

بیمارستانها در واقع یکی از مهمترین مکانهایی هستند که نیاز به بالابر دارند. لیفت بیمار یا بالابر بیمار، وسیله ای الکترونیکی است که از آن برای جابجایی بیماران ناتوان و معلول در بیمارستان استفاده میشود. این وسیله برای پرسنل بیمارستان این امکان را فراهم میکند تا بدون نیاز به کمک سایر افراد و بدون زحمت زیاد، بیماران بیهوش یا افراد معلول را در بیمارستان جابجا کنند.
بالابر بیمار به سقف متصل می شود و با کمک بازوهای قدرتمند این بالابر، میتوان تمامی بیماران، حتی بیماران سنگین وزن را نیز به سادگی جا به جا کرد. این وسیله جا به جایی بیماران در بیمارستان را تسهیل میکند و همچنین سرعت حمل و نقل را بسیار بالا می برد. لیفت بیمار به خصوص در حمل و نقل بیماران اورژانسی بسیار کاربرد دارد، زیرا گاهی حتی چند ثانیه زودتر رسیدن این بیماران، میتواند جان آنها را نجات دهد.
چند مورد از مزایای استفاده از بالابر هیدرولیکی در بیمارستان به شرح زیر است:
1. باعث احساس راحتی بیشتر در بیماران میشود.
2. بالابر هیدرولیکی فضای بسیار کمی در محیط بیمارستان اشغال میکند.
3. وزن آن بسیار سبک است.
4. باعث میشود تختهای بیماران و بارها در فضای کلینیک با سرعت زیاد و به راحتی جا به جا شود.
5. کمک میکند تا موارد کار، به روشی ساده، ایمن و بدون هیچ مشکلی در موقعیت مورد نظر انجام شود.
دستگاه لیفت بیمار باعث رسیدگی بیشتر به نظافت و بهداشت بیماران در بیمارستان میشود. این دستگاه برای زندگی شخصی جانبازان و معلولین مخصوصا معلولین قطع نخاعی بسیار کاربردی است و استفاده از این وسیله، زندگی را برای این عزیزان، راحتتر میکند.
دستگاه بالابر بیمار، برای افرادی که دچار بیماری و اختلالات حرکتی همچون آتاکسی شده اند نیز کاربرد زیادی دارد. چنانچه قصد خرید یک بالابر هیدرولیکی برای یک بیمارستان چندطبقه را دارید، این نوع بالابر بسیار عالی و مقرون به صرفه خواهد بود. این بالابرها بی سرو صدا و دارای طول عمر زیاد هستند. همچنین میتوان علاوه بر بیمارستان، در ادارات و منازل نیز از آن استفاده کرد.

مزایای استفاده از بالابر در بیمارستان

مزایا استفاده از بالابر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

سخن پایانی

استفاده از بالابرها، مزایای بسیار دارد. بالابرها، فضای بسیار کمی اشغال میکنند، همچنین نسبت به راه پله، ظاهر بسیار شکیلتر و زیباتری به ساختمان یا محل کار شما میدهد. این وسیله همچنین ضریب امنیتی بالایی دارد و موجب جا به جایی سریعتر و راحتتر افراد و کالاها میشود. همچنین افرادی که به دلایلی مانند سن بالا، بیماری یا آسیب یا به هر دلیل دیگری، توانایی استفاده از پله را ندارند، استفاده از بالابر میتواند بسیار مفید باشد؛ در هر صورت، بالا و پایین رفتن زیاد از پله، برای بدن و به خصوص زانوها، بسیار مضر است ولی با استفاده از این وسیله، میتوان این ضررها را بسیار کاهش داد. استفاده از بالابر، در دنیای امروز بسیار رواج پیدا کرده و افراد بیشتری خواهان نصب و استفاده از آن، در منزل یا محل کار خود هستند.
چنانچه شما هم از کسانی هستید که قصد نصب و استفاده از بالابر را دارید، شرکت «آتی بالابر» در کنار شماست. مجموعه ما با سالها تجربه در زمینه نصب بالابر و با بهره گیری از متخصصترین و مجربترین کارشناسان کشور، میتواند به راحتی و در کمترین زمان ممکن، نصب یک بالابر مناسب را در ساختمان شما انجام دهد. مفتخریم که به عنوان وارد کننده و ارائه دهنده بالابرهای متنوع در بهترین و به روزترین مدلهای دنیا و از کارخانجات معتبر و با کیفیت استاندارد اروپا، به شما عزیزان خدمت رسانی کنیم. چنانچه قصد نصب این دستگاه کاربردی را دارید، میتوانید روی مجموعه ما حساب کنید. نشانی شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر». شماره تلفن: 09125462051 «آقای ساعی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button