لیفتراک چیست؟

تویوتا توسعه اولین لیفتراک خود را در سال 1955 آغاز کرد. در سال 1956، لیفتراک متعادل کننده موتور احتراق داخلی مدل LA 1 تنی از طریق شرکت فروش موتور تویوتا (در حال حاضر شرکت تویوتا موتور) راه اندازی شد. بازار بالابرها در دهه 1960 به سرعت رشد کرد و در سال 1970 تویوتا یک کارخانه اختصاصی برای تولید وسایل نقلیه صنعتی در تاکاهاما ژاپن تأسیس کرد. بیش از 1 میلیون فوت مربع از زمین، این تسهیلات هنوز هم به عنوان دفتر مرکزی و کارخانه اصلی تولید لیفتراک تویوتا استفاده می شود. در سال 1970، تویوتا سیستم تولید تویوتا (TPS) را بر اساس دو ایدئولوژی اصلی سیستم‌بندی کرد: «در زمان» و «جیدوکا (اتوماسیون با لمس انسانی). در حالی که TPS تکامل یافته است ، در حال حاضر یک فلسفه مشهور در جهان است که در تمام امکانات تولید تویوتا در سراسر جهان اجرا می شود.

نوآوری های لیفتراک های تویوتا در  قرن بیستم
در طول دهه‌های 1960 و 1970، محصولات متنوع‌تری از جمله  لیفتراک دیزلی تویوتا و لیفتراک الکتریکی تویوتا، مدل‌هایی با ظرفیت بالابر تا 40 تن و حتی مجموعه گسترده‌ای از اتصالات و آپشن‌های لیفتراک شروع به طراحی و تولید کردند. افزایش تقاضای جهانی برای این محصولات منجر به فروش اولین لیفتراک تویوتا در ایالات متحده در سال 1967 شد.

با افزایش تعداد صادرات به ایالات متحده، نیاز به یک مرکز تولید خارج از کشور آشکار شد. در سال 1988، تولید تجهیزات صنعتی تویوتا (TIEM) به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک با فروش موتور تویوتا در کلمبوس، ایندیانا، با شروع تولید در سال 1990 تأسیس شد. در سال 1995، تولید لیفتراک تویوتا به 1 میلیون دستگاه در سراسر جهان رسید.خرید BT Industries AB سوئد و معرفی اولین لیفتراک برقی AC جهان در سال 2000 باعث افزایش فروش و سهم بازار شد.

ایجاد دستکاری مواد TOYOTA
برای یکسان سازی تولید و بازاریابی و عملیات فروش، Toyota Material Handling در سال 2001 تحت شرکت صنایع تویوتا (TICO) با بخش های جداگانه در سراسر جهان، از جمله Toyota Material Handling، ایالات متحده آمریکا (TMHU) در آمریکای شمالی تاسیس شد. در همان سال، تویوتا مقام اول را در سهم بازار جهانی به دست آورد و تا سال 2002، جایگاه اول را در سهم بازار ایالات متحده نیز به دست آورد، هر دو امتیازی که هنوز هم تا به امروز حفظ شده است.

در آوریل 2006، لیفتراک تویوتا برای تسهیل ادغام متریال هندلینگگرون صنعتی ایجاد شد. این سرمایه گذاری مشترک، رقابت جهانی را بهبود بخشید و به شرکت ها اجازه داد تا با عرضه متقابل محصولات یکدیگر، مشارکت در توسعه مشترک، سازماندهی مجدد شبکه های فروش و خدمات و به اشتراک گذاری تخصص تولید، هم افزایی را تحقق بخشند.

تویوتا برترین ارائه دهندگان لیفتراک را به دست آورد
این هم افزایی به تویوتا اجازه داد تا به جایگاه خود به عنوان یک تامین کننده واقعی تجهیزات جابجایی مواد ادامه دهد. کامیون‌های ریچ، جمع‌کننده‌های سفارش، کشنده‌ها، جک‌های پالت، و موارد دیگر به مجموعه محصولات برتر تعادل نشستن تویوتا در دهه 2000 پیوستند. در سال 2003 ، شرکت AICHI زیرمجموعه تویوتا شد و پیشنهادات متنوعی از سکوهای کار هوایی و تجهیزات ساخت و ساز را به ترکیب محصول اضافه کرد. Cascade Corporation ، رهبر جهان در طراحی و ساخت لوازم جانبی و لوازم جانبی ، بعداً در سال 2013 خریداری شد.

تویوتا علاوه بر اینکه یک تامین کننده تمام خط تجهیزات جابجایی مواد است، همچنان به جایگاه خود به عنوان ارائه دهنده راه حل های حمل و نقل مواد برتر ادامه می دهد. به عنوان مثال، خرید TICO از Bastian Solutions، LLC و Vanderlande در سال 2017، نشان دهنده جاه طلبی استراتژیک تویوتا برای افزایش حضور خود در حمل و نقل خودکار مواد، یکپارچه سازی سیستم ها و فناوری لجستیک پیشرفته است.

این وقف به نوآوری و تنوع با چشم انداز ساکیچی تویودا بیش از 100 سال پیش آغاز شد. چیزی که به عنوان رویای یک مرد و یک شرکت تولیدی بافندگی کوچک آغاز شد، به یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین شرکت های جهان تبدیل شد. ساکیچی در اکتبر 1930 پس از وقف 63 سال به اختراع درگذشت، اما روح او هنوز در تمام شرکت های تویوتا زنده است. میراث ماندگار او تا سالهای آینده الهام بخش همه ما خواهد بود.

لیفتراک تویوتا همچنان بهترین انتخاب برای صاحبان مشاغل در سراسر جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.