blog لیفتراک دیزلی + مزایای لیفتراک دیزلی | 09125462051 ساعی
source this article منبع مقاله
لیفتراک دیزلی

لیفتراک دیزلی

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوعات لیفتراک دیزلی، مزایای لیفتراک دیزلی، معایب لیفتراک دیزلی، کاربرد لیفتراک دیزلی، قیمت لیفتراک دیزل، لیفتراک داخلی یا خارجی، وزن لیفتراک دیزلی و قطعات لیفتراک دیزلی بپردازیم.
اگر شما هم از صاحبین کسب و کاری هستید که در منطقه انبار شرکت نیاز برای جابه­ جایی و حمل بار نیاز به ماشین لیفتراک های دیزلی دارید، برای آشنایی بهتر با مشخصات این وسیله مقاله ما را تا پایان مطالعه کنید. لیفتراک دیزلی نوعی ماشین مجهز به دکل و شاخک که قابلیت حمل بار و انبارسازی بار دارد. نیرو محرکه و سوخت اصلی انواع لیفتراک متفاوت و در سه نوع برقی، فسیلی یا گازی ساخته شده است.
در بخش انبارداری استفاده از لیفتراک های دیزلی ضروری است. ساختار ماشین لیفتراک شامل دکل لیفتراک، موتور دیزل، و بدنه است. انواع دیگر لیفتراک سوخت مخصوص از فلزهای سنگین دارند. مهمترین تفاوت لیفتراک برقی با لیفتراک های دیزلی این است که مدل دیزلی برای حمل و نقل بار از سوخت گازوئیل استفاده می­کند.
لیفتراک دیزلی به دلیل سرعت بالا در حین کار، عملیات باربری را در اسرع وقت انجام و به همین دلیل پرکاربردترین وسیله در سیستم جابه جایی بار است. لیفتراک دیزلی با توجه به سرعت بالایی که دارد برای کاربری در قسمت فضاهای باز بیشتر استفاده می­شود. ظرفیت حمل بار توسط این ماشین متفاوت و در حدود وزن­‌های 1.5، 2، 2.5، 3 تن تا مقدار 35 تن می­باشد. اتاقک داخلی لیفتراک که راننده قرار دارد در ابعاد بزرگ و مناسب ساخته شده تا راننده کارایی بهتر و کنترل راحتتری برماشین داشته باشد. فضای داخلی لیفتراک به دلیل طراحی خاص یکی از اصلی­ترین مزیت­‌های لیفتراک دیزلی است.
این وسیله امکان جابه­جایی بارهای سنگین در هر محیطی را دارند و به دلیل مقاومت بالا و استحکام فوق العاده بیشتر مورد استفاده هستند، لیفتراک دیزلی بر اساس مشخصات فنی که دارد در اغلب بخش­های صنعتی قابل استفاده و نسبت به لیفتراک­های بنزینی قدرت بیشتر و سرعت بالاتری دارد. قدرت بالای این مدل به دلیل تفاوت در ساختار و اجزا، نوع سیستم احتراق موتور است.
لیفتراک دیزلی نیروی لازم برای جابه جایی بارهای سنگین تا ارتفاعات زیاد را دارد. انواع لیفتراک در مدل­هایی با قابلیت بارگیری بارهایی برابر  1.5 تا 35 تنی  به بازار عرضه شده است. سازنده این مدل لیفتراک بر اساس درخواست مشتری قادر است که لیفتراکی با ظرفیت بارگیری 35 تن را تولید کند، اجزای اصلی این مدل همانند سایر مدلهاست اما دکل آن طوری طراحی شده بار را تا ارتفاع 6 متر بالاببرد. در برخی از محیط‌ها علاوه بر جابه­ جایی و بارگیری کالا برای انتقال وسایل نقلیه از این وسیله استفاده می­کنند.
در سیستم اصلی وسیله برای مواقع اضطراری که نقص فنی ایجاد شده، آلارم هشدار دهنده با اعلام و ضعیت نیاز به تعمیرات لیفتراک، فعال شده و راننده را در حین حرکت  مطلع می­کند. وجود بوق هشدار دهنده سبب می­شود تا رسیدگی به نقص ماشین سریعتر انجام شود و به همین دلیل از بروز حوادث دیگر جلوگیری شده و هزینه‌­های نگهداری و تعمیر لیفتراک­‌ها کاهش می­یابد. میزان مصرف سوخت لیفتراک یکی دیگر از عواملی است که برای کاربران اهمیت دارد. این مدل لیفتراک در یک ساعت، 3 لیتر گازوئیل مصرف و از این نظر مقرون به صرفه و در مصرف سوخت مقدار زیادی صرفه جویی شده و راندمان بهره­ وری افزایش می­یابد.
شرکت صنعتی آتی بالابر بهترین ارائه دهنده انواع لیفتراک دیزلی در صنعت حمل و نقل بار است. اگر شما برای خرید یک دستگاه لیفتراک نیاز به راهنمایی مشاوران شرکت آتی بالابر دارید، بهتر است برای ارتباط سریعتر با مدیریت مجموعه جناب اقای ساعی تماس حاصل نمایید .
شماره آقای ساعی : 09125462051
نشانی شرکت آتی بالابر : تهران- شهرک صنعتی چهاردانگه

لیفتراک دیزلی

لیفتراک دیزلی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

مزایای لیفتراک دیزلی

مزایای لیفتراک دیزلی موارد زیر است:
1. افزایش راندمان کار
2. امنیت بالا
3. کاهش هزینه‌ها
4. سهولت رانندگی و کنترل دستگاه
5. کاهش مصرف سوخت
6. سیستم پایدار حمل بار
7. مجهز به سیستم خنک کننده موتور (از گرم شدن زیاد موتور جلوگیری می کند)
8. نیاز به تعمیرات و نگهداری در بازه‌های زمانی متفاوت
9. سیستم ترمز مجهز به روغن (سبب افزایش طول عمر لاستیک می شود.)
10. هزینه سرویس و نگهداری پایین
11. در هوای سرد یا گرم کارکرد خوبی دارند.
12. سرعت بیشتر نسبت به سایر لیفتراک‌ها
13. قطعات ارزانتر
14. خرید و فروش لیفتراک های دیزلی در بازار بسیار رواج دارد.
15. موتور لیفتراک های دیزلی قدرت بیشتری از سایر موتورها دارد
16. حمل و نقل کالا در انبارهای وسیع
17. کاربرد در صنایع ساخت و ساز
18. حمل ظروف حاوی مواد شیمیایی صنعتی
لیفتراک های دیزلی به دلیل ساختار مناسبی و داشتن اتصالات ساده بهره‌وری بیشتر دارد و در صورت نیاز به تعمیر لیفتراک دیزلی سرویسکاری سریع و راحت انجام می­شود. راندمان و بازدهی عملکرد لیفتراک با توجه به دور موتور پایین، به دلیل ساختار ویژه‌ای که دارد دارای گشتاور بالاست. این لیفتراک‌­ها برای کاربردهای مختلف در فضاهایی با آب و هوای متفاوت وسیله مناسب و بهینه‌­ای هستند. در صورت نیاز به قطعات جانبی به سهولت در بازار امکان دسترسی به لوازمات وجود دارد.

معایب لیفتراک دیزلی

معایب لیفتراک دیزلی موارد مختلفی دارد:
1. سرو صدای بالا
2. هزینه و دردسرهای تهیه سوخت
3. دود زیادی در محیط منتشر می­شود
4. امکان روغن­ریزی و آلوده کردن محیط انبار
در پایان به برخی نکات مهم در مورد نگهداری لیفتراک های دیزلی (گازوئیلی) اشاره می کنیم :
برای مراقبت صحیح از موتور لیفتراک در فصول سرد باید آب رادیاتور را مخلوط ضدیخ نمایید و لیفتراک را در مکانی گرم قرار دهید.
بعد از اتمام کار توسط ماشین باید مخزن را پر از سوخت نمایید.
در موقع سوختگیری باید صافی مخصوص  استتفاده شود تا مانع ورود آب یا هر مواد اضافی باشد.
به منظور افزایش کارکرد باید فیلتر روغن به صورت دوره  شش ماهه تعویض شود.
هر بار قبل از استارت لیفتراک باید نشانگر روغن را بررسی و در صورت نیاز مقدار روغن را اضافه نمایید.
گاهی از مواقع اگر لیفتراک با استارت اول روشن نشد، ابتدا بررسی و رفع ایراد نموده، سپس استارت مجدد نمایید.
برای جلوگیری از افت کارکرد موتور، حتما هر شش ماه روغن لیفتراک بررسی شود.
اول صبح که ماشین را استارت می­کنید مدت زمان ده دقیقه برای گرم شدن موتور، لیفتراک را ساکن نگه دارید.

معایب لیفتراک دیزلی

لیفتراک دیزلی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

کاربرد لیفتراک دیزلی

کاربرد لیفتراک دیزلی مواردی هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. لیفتراک از لحظه روشن شدن به دلیل سوخت گازوئیل، دود زیادی تولید می­کنند، به همین دلیل در محیط‌­های باز و با تهویه مناسب باید مورد استفاده قرار گیرند.
اگر لیفتراکی در محیط بسته مانند سوله روشن و مشغول به کار باشد با تولید دود زیاد ایجاد گازگرفتگی کرده و افراد داخل محوطه خفه می­شوند. در بعضی از مکان­‌ها به دلیل حفظ موارد بهداشتی نباید از لیفتراک های دیزلی که تولید دود دارد استفاده کرد.

قیمت لیفتراک دیزل

قیمت لیفتراک دیزلی مطابق برخی ویژگی­‌ها متغیر و به نسب آن قیمت افزایش یا کاهش می باید. این ویژگی­‌ها شامل: مدل، تناژ، سال ساخت، برند، بازسازی، ارتفاع و نوع دکل است.
سال ساخت: لیفتراک نو و صفر نسبت به دستگاه چند سال کارکرد دارای قیمت بیشتری است.
بازسازی:
برخی از لیفتراک­‌ها توسط تعمیرکاران متخصص بازسازی  و تعویض قطعات معیوب آن انجام شده و لیفتراک مجدد قابل استقاده می­شود.
برند: کشور تولید کننده دستگاه و برند آن عامل افزایش قیمت است.
نوع دکل: لیفتراک­‌ها دارای انواع دکل با ارتفاع متفاوت هستند که خریدار با توجه به نیاز محل کار آن را انتخاب می­کند و دکل لیفتراک عاملی قابل سفارش است که بر میزان قیمت نیز موثر است.

قیمت لیفتراک دیزلی

لیفتراک دیزلی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

لیفتراک داخلی یا خارجی

در پاسخ به این سوال که لیفتراک داخلی یا خارجی بهتر است باید عنوان کنیم معمولا در بازار ایران برندهای متفاوتی موجودند و در میان انواع مختلف، برندهای خارجی مثل هایستر ، لیفتراک تویوتا دیزلی، و لیفتراک کوماتسو کیفیت بیشتر و مشتریان بیشتر دارد. در کنار برندهای خارجی در داخل کشورمان برخی لیفتراک­ها مونتاژ و تولید می­شوند اما در عرصه رقابت با مدل­های خارجی طرفداران کمتری دارند.

وزن لیفتراک دیزلی

وزن لیفتراک دیزلی در مدل‌های مختلف با هم متفاوت است. لیفتراک ماشینی برای حمل بار با حجم­‌های متفاوت است. عامل اصلی انتخاب مدل ظرفیت بارگیری است و در محدوده 3 تن یا 5 تن مشتریان بیشتری دارد. به طور کلی امکان انتخاب و تهیه لیفتراک با گنجایش : 1.5، 2، 3، 2.5، 3.5، 4، 7، 21، 16 و … وجود دارد.

قطعات لیفتراک دیزلی

فروش قطعات لیفتراک دیزلی، امروزه در بازار زیاد شده و تعداد بالای فروشگاه­های لوازم یدکی لیفتراک سبب شده تا خرید قطعات لیفتراک ساده و آسان باشد. یکسری از لوازم لیفتراک که فعلا در بازار محدودتر و قیمت بسیار بالایی دارد به صورت نو و دست دوم بفروش می­رسد.

لیفتراک دیزلی آتی بالابر 09125462051 4

لیفتراک دیزلی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

سخن پایانی

در مقاله ما درباره مهمترین اطلاعات لیفتراک صحبت کردیم این اطلاعات شامل : لیفتراک دیزلی، مزایای لیفتراک دیزلی، معایب لیفتراک دیزلی، کاربرد لیفتراک دیزلی، قیمت لیفتراک دیزل، لیفتراک داخلی یا خارجی، وزن لیفتراک دیزلی، قطعات لیفتراک دیزلی
دانستن تمام این موارد برای انتخاب دقیق مناسبترین برند لیفتراک های دیزلی ضروری است. در اکثر محیط­های صنعتی برای نقل و انتقالات بار از لیفتراک های دیزلی استفاده می­شود. لیفتراک­ها بر اساس برند، نوع دکل و قطعات قیمت­گذاری شده و هر مدل برای استفاده تا ارتفاع خاصی مناسب است. لیفتراک های دیزلی به دلیل ساختار مناسب و سرعت بالایی که دارند در اکثر بارگیری ها قابل استفاده و کاربرد بیشتری دارند. مهمترین نکته در هنگام استفاده از این وسیله این است که به دلیل دود زیادی که منتشر می کند فقط در محیط‌های باز باید به کار برده شود.
برای کسب اطلاعات درباره قیمت لیفتراک­‌ها با کارشناسان شرکت آتی بالابر تماس بگیرید. این مجموعه صنعتی سازنده انواع لیفتراک­ها در داخل کشور است. آتی بالابر عرضه کننده برترین برندهای داخلی و خارجی لیفتراک دیزلی با کیفیت است. این مجموعه به منظور تسهیل و کمک­ رسانی به صنعتگران در زمینه امور جابه جایی بارهای سنگین، در کل ایران اقدام به توسعه فروش لیفتراک نموده است.
شماره آقای ساعی : 09125462051
نشانی شرکت آتی بالابر : تهران- شهرک صنعتی چهاردانگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button