blog لیفتراک دوگانه سوز + مزایای لیفتراک | آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱
source this article منبع مقاله
لیفتراک دوگانه سوز

لیفتراک دوگانه سوز

در این مقاله قصد داریم در مورد لیفتراک دوگانه سوز، مزایای لیفتراک دوگانه سوز، معایب لیفتراک دوگانه سوز و سوخت لیفتراک دوگانه سوز صحبت خواهیم کرد.
از انواع خاص لیفتراک میتوان به لیفتراک های دوگانه سوز اشاره کرد که از دو سوخت گاز و بنزین به نوان انرژی استفاده میکنند.
لیفتراک هیبریدی نام دیگر لیفتراک دوگانه سوز میباشد.دوگانه در زبان لاتین به معنای هیبرید میباشدو این بدین معناست که لیفتراک هیبریدی با دو منبع انرژی کار میکند.
مدل های قبلی این دستگاه فقط با منبع سوخت دیزلی کاز میکردند. اما با گذر زمان و پیشرفت علم و مشخص شدن این موضوع که سوخت ها منبع آلایندگی میباشند شرکت های سازنده این ماشین ها در صدد تولید ماشینی بی خطر درآمدند تا به محیط زیست آسیبی وارد نشود.
در پی این تصمیمات شرکت ها لیفتراک هیبریدی را به بازار معرفی کردند و به دلیل خاص بودن این ماشین ها استقبال بسیار زیادی از این طرح شد.
این ماشین نیز همانند سایر لیفتراک ها که در بازار وجود دارند متشکل از چرخ ها، اتاقک راننده، دکل، بالابر، ترمز، منبع تغذیه و … میباشد.
میدان دید عالی برای راننده جهت اشراف به محیط و فضای بیرون  از مزایای لیفتراک هیبریدی است .حمل بار با  این مدل لیفتراک نیز مطابق با اصول ایمنی انجام میشود.
لیفتراک هیبریدی از نظر هزینه مصرف انرژی بسیار مقرون به صرفه میباشد و کمتر از سایر لیفتراک ها گاز های الاینده  مثل co2 را در هوا آزاد میکند.
بعضی از مدل های لیفتراک هیبریدی علاوه بر اینکه از منبع انرژی الکتریکی تغذیه میکنند بلکه به جای سوخت گاز از بنزین نیز تغذیه میشوند.بنایراین بنزین وبرق دو سوخت اصلی این دستگاه میباشند.این لیفتراک ها در برند های مختلف و اکثرا در وزن های  3،  3.5  4 ،5 و 6 تن در بازار موجودند.
زمانی که احتراق کامل بر روی سوخت در موتور اتفاق بیافتد کارایی ماشین نیز یه همان تناسب افزایش پیدا میکند .لیفتراک هیبریدی در زمان بکارگیری بین حالت باتری و موتور احتراقی به صورت خودکار تنظیم شده است و این بدین معناست که میزان انتشار گازهای آلاینده نصف شده و کارایی آن دو برابر شده اشت.
محصولات شرکت آتی بالابر دوام بالا، ایمنی و کارایی و همچنین استفاده از تکنولوژی روز در طراحی و تولید می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیفتراک دوگانه سوز با مشاورین ما در تماس باشید. دریافت مشاوره رایگان: 09125462051

لیفتراک دوگانه سوز

لیفتراک دوگانه سوز - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

مزایای لیفتراک دوگانه سوز

مزایای لیفتراک دوگانه سوز به شرح زیر است:
1. این لیفتراک توانایی کار بی وقفه و کار در فضای باز و بسته را دارد.
2. قطعات موتور لیفتراک گازی ارزان و در دسترس میباشد.
3. در فضای باز لیفتراک هیبریدی قدرت مانور بیشتری نسبت به لیفتراک دیزلی دارد چون در قیاس با لیفتراک دیزلی لاستیک‌های تو پر یا لاستیک‌های گوشتی با شعاع کوچکتر دارد.
4. زمان سوختگیری در لیفتراک گازی در مقایسه با لیفتراک برقی بسیار متفاوت و کمتر میباشد زیرا برای تعویض سیلندر گاز فقط 5 دقیقه نیاز است اما لیفتراک برقی تا 8 ساعت برای شارژ شدن زمان نیاز دارد.
5. سوخت گاز به لیفتراک این توانایی را می دهد که با 100% توان کارکند که بازدهی آن در فضای باز که نیازمند سرعت بیشتری است را افزایش میدهد.
طول عمر موتورهای گازی نیز 2 برابر موتورهای دیزلی است.
6. یک کپسول 16 کیلویی گاز پروپان توانایی تغذیه سوخت یک لیفتراک معمولی در 8 ساعت را دارد که این عملکرد در مقایسه با لیفتراک برقی یک مزیت محسوب میشود.
7. بدلیل بالا بودن هزینه برق  لیفتراک گازی بسیار مقرون به صرفه تر از لیفتراک برقی این فاکتور در نگاه اول شاید تفاوت چندانی نباشد اما در طولانی مدت اثبات میشود.
8. لیفتراک برقی نیاز به تجهیزات جانبی از جمله نصب شارژر و تعویض باتری میباشد که لیفتراک گازی از این قاعده مستثنی میباشد
9. لیفتراک گازی بیشترین بازده انرژی را دارد. گاز پروپان ضریب بازده ٩٠%، گاز طبیعی ٨٧%، دیزل ٨٥% و بنزین ٨٢% بازده ارائه می‌دهند.
10. از آنجایی که سوخت گاز قابل‌ حمل‌ترین گزینه سوخت لیفتراک است، سیلندر گاز می‌تواند در مکان کسب‌وکار شما انبار شود.

مزیای لیفتراک دوگانه سوز

لیفتراک دوگانه سوز - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

معایب لیفتراک دوگانه سوز

معایب لیفتراک دوگانه سوز به شرح زیر است:
1. لیفتراک دوگانه سوز نسبت به باقی لیفتراک‌ها قیمت بالاتری دارد.
2. کاهش کارایی دستگاه در فصل زمستان (سرمای و کاهش دما در زمستان کارایی موتورهای دوگانه سوز را تحت تأثیر قرار می دهد)
3. هزینه تعمیرات و نگهداری لیفتراک دوگانه سوز به دلیل پیچیدگی‌هایی که در ساختار موتور آن وجود دارد، زیاد است.
4. قیمت بالا
5. وزن بالای دستگاه به دلیل قرارگیری مخزن سوخت روی دستگاه

معایب لیفتراک دوگانه سوز

لیفتراک دوگانه سوز - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

سوخت لیفتراک دوگانه سوز

سوخت لیفتراک دوگانه سوز به شرح زیر است:
1. شروع معقول: لیفتراک‌های دوگانه سوز از گاز و بنزین استفاده می کنند. زمانی که از لیفترلک استفاده نمی‌کنید توجه داشته باشید که شیر دستی آن حتما بسته باشد. نیازی به اعمال فشار بر روی دریچه گاز نیست جهت استفاده از هر گونه از سوخت‌ها فقط کافیست سوئیچ را در موقعیت گاز یا بنزین بچرخانید. دقت داشته باشید که برای عملکرد بهتر لیفتراک بهتر است پس از استارت خودرو را 2 تا 3 دقیقه گرم کنید. با این کار اطمینان حاصل می کنیم که آب خنک کننده موجود در موتور احتراق قبل از رانندگی به درجه مطلوب رسیده و می تواند به بخارساز برای تسزیع تبخیر منتقل شود.
2. در لیفتراک‌های دوگانه سوز تنها در زمانی که لیفتراک متوقف است اجازه تغییر نوع سوخت را داریم و در حین رانندگی از سوئیچ کردن اجتناب کنید. زمانیکه سوخت را از بنزین به گاز تغییر میدهید موتور به ارامی احتراق را انجام دهد یعنی در واقع اول باید سوئیچ در حالت خنثی قرار گرفته و پس از اتمام احتراق کامل به موقعیت سوخت گاز تغییر دهید. در زمانی قصد تغییر سوخت از گاز به بنزین را دارید وضعیت را سوئیچ را مستقیما به حالت به بنزین تغییر دهید  زمانی که ماشین عمدتا از گاز استفاده میکند مقداری بنزین در آن داشته باشد ک هر از گاهی از سیستم بنزین نیز استفاده شود تا سیستم بنزین آن بدلیل کم کاری (بیکاری) از بین نرود
دو راه برای سوختگیری لیفتراگ وجود دارد:
1. تعویض سیلندر
2. سوختگیری سیلندر بر روی لیفتراک
در سوختگیری لیفتراک نیز باید همانند خودرو الزمات سوختگیری رعایت شود یعنی لیفتراک باید خاموش شود راننده صندلی خود را ترک کند و سوختگیری در فضای باز انجام شود واز آتش بازی و یا هر عملی که باعث ایجاد حریق میشد اجتناب کرد و سوختگیری باید تحت نظارت تکنسین سوختگیری انجام گیرد

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با لیفتراک دوگانه سوز، مزایای لیفتراک دوگانه سوز، معایب لیفتراک دوگانه سوز صحبت کردیم.
امروزه به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه طراحی و تولید بالابر، محصولات ما در سراسر کشور جهت استفاده در صنایع و بخش‌های مختلف عرضه می‌گردد. هدف ما ارائه محصولات بادوام، ایمن و با کیفیت همراه با آموزش و پشتیبانی به مشتریان است تا رضایت و اهداف آن‌ها برآورده شود، زیرا مسئولیت ما در قبال مشتریان بیشتر از یک شرکت تولیدی است. ما در موفقیت مشتریان خود شریک هستیم و همیشه در کنار آن‌ها هستیم. جهت دریافت مشاوره رایگان در مورد لیفتراک دوگانه سوز از کارشناسان شرکت آتی بالابر، می‌توانید با شماره‌گیری، شماره تلفن 09125462051 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button