blog لیفتراک برقی + قیمت لیفتراک برقی | آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱
source this article منبع مقاله
لیفتراک برقی

لیفتراک برقی

در این مقاله قصد داریم در مورد موضوعات لیفتراک برقی، موتور لیفتراک برقی، کاربرد لیفتراک برقی، مزایای لیفتراک برقی، معایب لیفتراک برقی، انواع لیفتراک برقی، لیفتراک برقی بهتر است یا لیفتراک دیزلی؟، نگهداری لیفتراک برقی، قطعات لیفتراک برقی، ملحقات لیفتراک برقی، تجهیزات کنترلی لیفتراک برقی، ایمنی لیفتراک برقی، سوخت لیفتراک برقی، ظرفیت لیفتراک برقی، لیفتراک دست دوم، قیمت لیفتراک برقی، لیفتراک برقی ایرانی یا خارجی؟، باتری‌‌ لیفتراک برقی، تفاوت لیفتراک برقی با استاکر و ریچتراک، دسترسی به قطعات لیفتراک برقی و هزینه سرویس و نگهداری لیفتراک برقی نکات لازم را بیان کنیم.
لیفتراک برقی یک نوع وسیله صنعتی در اندازه کوچک می‌باشد که بر روی پلت فرعی آن یک جفت شاخک قرار داده شده است و می‌تواند بارهای با حجم سنگین را به حرکت درآورد. این نوع از دستگاه‌ها می‌توانند در انبارها و صنایع دیگر که در آن‌ها نیاز به ذخیره کردن‌های بزرگ وجود دارد، مورد استفاده قرار گیرند. در واقع منابع قدرت لیفتراک‌ها در دو طبقه‌بندی جای می‌گیرند: الکتریکی یا باطری و متغیرهای احتراق داخلی. دستگاه‌های لیفتراک دارای صندلی می‌باشند که اپراتور می‌تواند در هنگام باربرداری و حرکت بر روی آن صندلی بنشیند اما برخی از ماشین آلات لیفتینگ دارای صندلی نمی‌باشند. استفاده از لیفتراک‌ها روز به روز در حال گسترش می‌باشد. این دستگاه اجزا و قطعات متنوعی را دارا می‌باشد که برای داشتن یک عملکرد موثر لازم هستند. شاسی به جهت ایجاد نمودن توازن در هنگام بلند کردن بار بسیار با اهمیت می‌باشد.
شرکت آتی بالابر تولید کننده انواع لیفتراک در مدل‌ها و قیمت‌های گوناگون با بالاترین کیفیت می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید جهت اطلاع از مدل‌های گوناگون این دستگاه و نیز قیمت‌های آن، با شماره تماس 09125462051 (آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس مجموعه به نشانی: تهران- شهرک صنعتی چهاردانگه- شرکت آتی بالابر می‌باشد.

لیفتراک برقی

لیفتراک برقی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

در توضیح لیفتراک برقی این گونه می‌توان بیان نمود که این دستگاه نوعی لیفتراک است که ویژگی‌های مخصوص به خود را دارا می‌باشد. به صورت کلی لیفتراک دستگاهی شامل متعلقاتی همانند دکل و شاخک می‌باشد. این دستگاه جهت حمل بار و انبار‌سازی بارها استفاده می‌شود. سوخت لیفتراک‌ها به محل مورد استفاده از آن‌ها بستگی دارد که معمولاً برقی، فسیلی و یا گازی هستند.
لیفتراک برقی در انجام دادن کارهایی که مکان و سرعت دارای اهمیت بسیار زیادی است، کاربرد بیشتری دارد زیرا این نوع دستگاه دارای سرعت بسیار بالایی می‌باشد. این نوع لیفتراک را می‌توان در فضاهای بسته به صورت مکرر استفاده نمود چرا که  لیفتراک برقی در انواع مختلف وزن‌های 1.5،1.8،2،2.5،3 تن و بالاتر وجود دارد. فضای داخلی این نوع لیفتراک به شیوه‌ای طراحی شده است که دارای کاربری بالایی می‌باشد. در دستگاه لیفتراک اتاق کاربر دارای ابعاد کوچکی می‌باشد و دستگاه دارای کارایی بالایی است. از جمله مزیت لیفتراک برقی می‌توان به سهولت استفاده از فرمان (سیستم فرمان هیدرولیک) اشاره نمود.  لیفتراک‌های برقی در مقایسه با لیفتراک‌های دیزلی دارای سر و صدای بسیار کمتر و نیز آلودگی کمتری می‌باشند. این مدل از دستگاه را می‌توان در محیط‌های باز یا بسته استفاده نمود. البته از لیفتراک برقی به طور معمول در انبار‌ها و مکان‌های سربسته با توجه به عدم تولید آلودگی، سر و صدای کم‌تر، اندازه کوچک و قدرت مانور عالی در فضای کم‌تر، بیشتر استفاده می‌شود. این نوع دستگاه دارای هزینه سوخت بسیار پایینی می‌باشد که می‌تواند هزینه اولیه‌ای که قرار است بابت قیمت لیفتراک پرداخت شود را جبران نماید. همچنین با توجه به اینکه بسیار سبک می‌باشد به راحتی می‌توان آن را جابجا نمود و رانندگان می‌توانند به آسانی با آن کار کنند. توجه داشته باشید که حتی هزینه نگهداری لیفتراک برقی نیز بسیار کم‌تر از لیفتراک دیزلی می‌باشد که این امر یکی از مزیت‌های مهم این دستگاه می‌باشد. همچنین این نوع لیفتراک عمر طولانی‌تری هم دارد. این نوع از لیفتراک‌ها دارای یک باتری قابل شارژ نیز می‌باشند. می‌توان به جهت حمل بار‌ها با وزن‌های پایین‌تر نیز از لیفتراک‌های برقی استفاده نمود که این دستگاه قابلیت استفاده در شرایط بهداشتی و محیط بسته را نیز دارد. در حقیقت متداول‌ترین نوع لیفتراک، لیفتراک برقی می‌باشد که در صنعت مواد غذایی مورد استفاده بیشتری قرار می‌گیرد. همچنین موتور لیفتراک‌های برقی در مقایسه با لیفتراک دیزلی و بنزینی متفاوت می‌باشد.

موتور لیفتراک برقی

موتور لیفتراک برقی، موتور پرقدرت AC با کارایی بسیار بالا و قدرت فوق‌العاده و همچنین دارای امنیت بسیار خوبی می‌باشد. همچنین این نوع موتور مدت استفاده بالایی دارد و دارای صدای کمی می‌باشد و هزینه تعمیر و نگهداری لیفتراک را به صورت چشم‌گیری کاهش می‌دهد. در موتور این نوع لیفتراک از یک نوع سیستم هشدار استفاده شده است که وجود این سیستم باعث می‌شود از بروز احتمالی آسیب‌ها و خطرات جدی در هنگام کار با لیفتراک به صورت چشم‌گیری کاسته شود و بتواند به موقع به شخص اپراتور خبر دهد. موتور لیفتراک برقی در دو نوع وجود دارد و به بازار عرضه می‌شود که شامل سه چرخ و چهار چرخ، با توان‌های گوناگون و ارتفاع دکل ارائه می‌شود که هر کدام از شرکت‌ها با گارانتی مخصوص به خود آن را به بازار عرضه می‌نمایند. در گیربکس اتوماتیک این نوع لیفتراک از فناوری هوشمند لحظه‌ای استفاده می‌شود که می‌تواند در کم‌تر از چند ثانیه سرعت را زیاد و یا کم کند. برخی از انواع لیفتراک‌ها نیز دارای سیستم هشدار هستند که این سیستم در هنگامی که دستگاه نیاز به تعمیرات لیفتراک برقی یا بازرسی ویژه داشته باشد، فعال خواهد شد. دارا بودن این سیستم یک مزیت محسوب می‌شود که در نتیجه می‌تواند هزینه‌های تعمیرات و نگهداری لیفتراک را به شدت کاهش دهد. توجه داشته باشید که راندمان سوخت برای لیفتراک‌های برقی به طور معمول ۸ ساعت می‌باشد که این مقدار با توجه به مدت زمان کارکرد لیفتراک و نیز مقدار شارژ انجام شده و همچنین ولتاژ باتری لیفتراک ممکن است زیاد یا کم شود.

موتور لیفتراک برقی

لیفتراک برقی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

کاربرد لیفتراک برقی

کاربرد لیفتراک برقی به شرح زیر است:

 1. لجستیک و توزیع نمودن کالا
 2. حمل و نقل و جابجایی کالا در انبار مواد غذایی و بهداشتی
 3. موارد استفاده در انواع فضاهای کوچک و غیره

مزایای لیفتراک برقی

مزایای لیفتراک برقی مطابق موارد زیر است:

 1. آلودگی و دود در محیط ایجاد نمی‌کند.
 2. آلودگی صوتی و سر و صدای بسیار کمی دارد.
 3. در مکان‌ها و فضاهای کوچک دارای قدرت مانور بسیار خوبی می‌باشد.
 4. این نوع لیفتراک در مقایسه با سایر لیفتراک‌ها سر و صدای بسیار کم‌تری دارد.
 5. با استفاده از این نوع لیفتراک شما نیازی به پرداخت هزینه برای تهیه سوخت نخواهید داشت.
 6. لوازم این نوع لیفتراک دارای استهلاک بسیار کمی هستند.
 7. هزینه سرویس و نگهداری در این نوع لیفتراک بسیار کاهش می‌یابد.

معایب لیفتراک برقی

این دستگاه دارای معایب لیفتراک برقی نیز می‌باشد که می‌توان به مشکل باتری و شارژر آن اشاره نمود. این دستگاه با توجه به اینکه لازم است به صورت مدام شارژ شود نمی‌تواند به مدت زیادی در فضای باز مورد استفاده قرار بگیرد و برای هر بار شارژ اپراتور باید منتظر باشد تا شارژ دستگاه به صورت کامل انجام پذیرد مگر اینکه در مکانی از این لیفتراک استفاده نمایید که دارای برق سیار باشد.
1. در صورتی که شارژ کردن دستگاه فراموش شود نمی‌توان از این دستگاه استفاده نمود.
2. در مقایسه با لیفتراک‌های دیزلی و دوگانه سوز دارای قیمت بیشتری است.
3. نیاز به ولتاژ معین شارژر دستگاه جهت شارژ باطری وجود دارد.
4. لیفتراک‌های برقی معمولا به جهت استفاده در فضاهای بسته مناسب‌تر می‌باشند.

انواع لیفتراک برقی

انواع لیفتراک برقی در ادامه به اختصار بیان شده:

 1. لیفتراک 3 چرخ
 2. لیفتراک 4 چرخ
 3. ریچتراک
 4. نروتراک
 5. استاکر تمام برقی
 6. سایدلودر
 7. و غیره
انواع لیفتراک برقی

لیفتراک برقی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

لیفتراک برقی بهتر است یا لیفتراک دیزلی؟

در پاسخ به این سوال که لیفتراک برقی بهتر است یا لیفتراک دیزلی؟ می‌توان این‌گونه گفت که قطعاً لیفتراک برقی بهتر است اما دلایل برتری این نوع لیفتراک در زیر نام برده شده است:
1. استهلاک بسیار کمتری دارد.
2. تعداد قطعات متحرک در حدود یک درصد لیفتراک دیزلی است.
3. حرارت ایجاد شده یک درصد لیفتراک دیزلی می‌باشد.
در اغلب کشورهای پیشرفته دنیا اتومبیل‌ها هم به سمت برقی شدن پیش می‌روند و در طی ۳۰ سال آینده لیفتراک برقی به صورت کامل جایگزین لیفتراک دیزلی خواهد شد. همچنین به دلیل آلودگی هوا آینده متعلق به انرژی‌های پاک می‌باشد. آلودگی صوتی در لیفتراک برقی وجود ندارد و در حدود یک صدم لیفتراک‌های موتوری و دیزلی دارای آلودگی صوتی می‌باشد. این نوع لیفتراک بسیار دقیق‌تر، قابل کنترل‌تر و خوش رکاب‌تر از سایر مدل‌ها می‌باشند. همچنین لیفتراک‌های برقی دارای تعمیرات بسیار آسان‌تر و مقرون به صرفه‌تری در مقایسه با لیفتراک دیزلی می‌باشد. انواع لیفتراک‌های برقی دارای طول عمر و استقامت بسیار بیشتری از لیفتراک موتوری می‌باشند. با توجه به اینکه لیفتراک‌های برقی دود و روغن ریزی ندارد آلودگی بصری کم‌تری نیز ایجاد می‌نماید. اندازه و ابعادی که یک موتور دیزل اشغال می‌کند حدود ۱۰ برابر بیشتر از یک موتور برقی می‌باشد که در نتیجه حجم تمام شده لیفتراک‌های برقی کم‌تر می‌باشد و قابلیت مانور آن بیشتر است. با توجه به اینکه در باتری لیفتراک سرب وجود دارد سنگین بودن آن باتری نقش وزنه پشت لیفتراک را در لیفتراک بازی می‌کند که در نتیجه ابعاد تمام شده در مقایسه با لیفتراک‌های موتوری بسیار کم‌تر می‌باشد. از جمله مزیت‌های لیفتراک های برقی نیز می‌توان به قدرت مانور بیشتر آن در فضاهای کوچک‌تر اشاره نمود. با توجه به اینکه می‌توان باتری لیفتراک را جای موتور در لیفتراک دیزلی قرارداد می‌توان لیفتراک‌هایی با مرکز ثقل صفر تولید نمود در صورتی که در انواع لیفتراک دیزلی این امکان وجود ندارد.
در ادامه مطلب به بیان برخی از نکات مهم در رابطه با نگهداری لیفتراک‌های برقی اشاره خواهیم کرد:
1. لازم است تا تجهیزات لیفتراک شامل لاستیک‌ها، ترمز‌ها و غیره به صورت روزانه بررسی شوند.
2. بهتر است تا تمرکز بر روی وضعیت باطری لیفتراک و شارژر باطری آن باشد.
3. بهتر است که عمل شارژ کامل باطری در انتهای شیفت و بعد از سپری شدن ۸ ساعت کاری صورت پذیرد و یا باطری این دستگاه زمانی شارژ شود که حداقل ۳۰ درصد از آن استفاده شده باشد.
4. لازم است که عمل شارژ باطری لیفتراک در محیطی با دارا بودن تهویه مناسب انجام پذیرد زیرا در غیر این صورت شارژ به صورت کامل انجام نخواهد شد.
5. برای این نوع لیفتراک نیازی به تهیه ضد یخ، روغن موتور و سنسور اکسیژن ندارید زیرا این وسیله نقلیه بر اساس احتراق داخلی کار نمی‌کند و نیروی محرکه لیفتراک نیروی الکتریکی می‌باشد.
6. بهتر است تا قبل از روشن کردن لیفتراک نشانگر وضعیت باطری آن را به دقت کنترل نمایید و در صورتی که نیاز داشت آن را به صورت فول شارژ نمایید.

نگهداری لیفتراک برقی

نگهداری لیفتراک برقی دارای نکات و قواعدی است که به شرح زیر می‌باشد.

 1. برای فرمان به جک سینه لیور را به به سمت راست متمایل نمایید و به جهت فرمان به جک بالابر لیور را به سمت چپ متمایل نمایید.
 2. بهتر است تا از باز کردن درب‌های برد و مدارهای این نوع لیفتراک به شدت خودداری نمایید.
 3. لازم است تا قبل از حرکت حتماً ترمز دستی لیفتراک را غیرفعال کنید. (ترمز دستی این دستگاه در سمت چپ راننده و در زیر صندلی قرار داده شده است و در حالت پایین به صورت غیر‌فعال است)
 4. لازم است تا به صورت ماهانه سطح آب مقطر داخل باطری‌های دستگاه را چک کنید و تا محل نشان‌گذاری شده روی درب باطری آب بریزید.
 5. نکته مهم در اینجا این است که از ریختن آب باطری و آب‌های اسید دار یا آب شهری به شدت خودداری نمایید.
 6. توجه کنید که در هیچ صورت از لیفتراک برای هل دادن یا کشیدن استفاده نکنید.
 7. به صورت ماهانه اکسل عقب لیفتراک را با گازوئیل شستشو دهید و گریس کاری کنید.
 8. هر ۶ ماه یکبار زنجیرهای دکل لیفتراک را با گازوئیل شستشو و با روغن تمیز روانکاری کنید (از روغن‌های سوخته به هیچ عنوان استفاده نکنید) از گریس برای روانکاری زنجیر دکل استفاده نکنید.
 9. لیفتراک را با آب یا کارواش کردن شستشو ندهید. بهتر است جهت نظافت از دستمال نم‌دار استفاده کنید.
 10. شارژ مجدد باطری لیفتراک در بازه ۲۰ الی ۴۰ درصد انجام گیرد زیرا بیشتر از این مقدار عمر باطری دستگاه را کاهش خواهد داد.
 11. توجه داشته باشید که در هنگام جا زدن سوکت باطری کامل جا افتاده باشد زیرا سوکت در ۱۰ درصد آخر سفت می‌شود و لازم است کمی فشار بیشتری وارد آورید. در غیر این صورت باطری دچار آمپر کشی اضافه می‌شود.
 12. در مواقعی که از دستگاه استفاده نمی‌کنید حتماً سوئیچ دستگاه را ببندید زیرا به موتور بالابر فشار اضافی تحمیل خواهد شد. بهتر است در زمان‌های استندبای یا انتظار نیز دستگاه را به صورت کامل خاموش کنید.
 13. روغن هیدرولیک و دیفرانسیل لازم است به صورت سالانه چک شوند که این عمل باید به وسیله متخصصین در این زمینه انجام پذیرد و از تعویض خودسرانه آن به شدت خودداری نمایید.
دستورالعمل استفاده و نگهداری لیفتراک برقی

لیفتراک برقی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

قطعات لیفتراک برقی

قطعات لیفتراک برقی موارد زیر هستند:

 1. شاسی دستگاه: از جمله مهم‌ترین قسمت‌های دستگاه، شاسی دستگاه می‌باشد و می‌توان این‌گونه بیان کرد که پایه یک لیفتراک است و بقیه اجزا و قطعات همانند چرخ،دکل، و وزنه‌ها به شاسی متصل می‌گردند.
 2. وزنه تقسیم بار (وزنه عقب):  وزنه عقب این لیفتراک معمولاً از جنس چدن می‌باشد که به قسمت عقبی آن متصل می‌گردد. هدف از قرار دادن وزنه، حفظ تعادل در زمان بلند کردن بار می باشد. بر روی لیفتراک‌های برقی باطری است که نقش تامین سوخت وزنه را بر عهده دارد.
 3. منبع تغذیه: این دستگاه دارای یک موتور احتراق داخلی می‌باشد که این موتور قادر است از سوخت CNG ,LPG و گازوئیل تغذیه نماید و در لیفترا‌ های برقی قدرت از طریق سلول‌های سوخت تامین می‌شود.
 4. کرییج: این قطعه به عنوان پایه‌ای قرار دارد که شاخک‎ها بر روی آن متصل می‌شوند و حرکت عمودی بر روی ریل را ایجاد می‌نماید.
 5. دکل: یک ریل عمودی می‌باشد که بار در راستای آن به بالا و پایین می‌رود. اجزای دکل نیز شامل ریل، زنجیر و غلظت است.

ملحقات لیفتراک برقی

ملحقات لیفتراک برقی شامل موارد زیر است:
1. ساید شیفت
2. کارتن کلمپ
3. فورک پوزیشنر
4. بلوک گیر
5. عدل گیر
6. رول گیر
مکانیزمی که در این نوع دستگاه به جهت باربرداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و توانایی آن حاصل آمیزش در مکانیزم می‌باشد، شامل:
الف) سیلندرهای هیدرولیکی
ب) زنجیر و پولی‌ها غلظتی

تجهیزات کنترلی لیفتراک برقی

تجهیزات کنترلی لیفتراک برقی شامل نمایشگر سرعت و کنترل‌کننده‌هایی که در این دستگاه قرار دارد باعث می‌شود که شخص اپراتور بتواند وضعیت و عملکرد دستگاه را به صورت کامل تحت کنترل داشته باشد.

ایمنی لیفتراک برقی

این بخش از مقاله در مورد ایمنی لیفتراک برقی است. اپراتور دستگاه لازم است تا هربار قبل از روشن کردن دستگاه،مراحل زیر را با دقت بررسی نماید و همچنین به بررسی عملکرد و وضعیت دستگاه به طورت کامل بپردازد.
1. بررسی نمودن آب رادیاتور
2. بررسی کردن روغن موتور
3. چرخ‌ها و نیز میزان فشار باد چرخ‌ها
4. اطمینان حاصل کردن از محکم بودن پیچ چرخ‌ها
5. چک کردن فرمان لیفتراک و همچنین ترمز دستی و بوق دستگاه
6. اطمینان از سالم بودن شاخک‌های دستگاه
7. بررسی نمودن کارکرد صحیح دکل و سیستم هیدرولیک
8. بررسی نمودن سلامتی سیلندرهای گاز و شلنگ‌های مربوطه در لیفتراک‌های گازسوز

سوخت لیفتراک برقی

سوخت لیفتراک انواع مختلفی دارد:
لیفتراک‌های برقی:
در این نوع از لیفتراک‌ها از انرژی برق جهت تامین انرژی استفاده می‌شود بنابراین به جهت کاهش دادن میزان هزینه‌های سوختی بسیار مناسب هستند و همچنین این دستگاه دارای آلایندگی بسیار کم‌تری در مقایسه با دستگاه‌های مشابه خود می‌باشد به نحوی که در برخی از محیط‌ها با توجه به شرایط خاصی که وجود دارد و در آنجا نباید هیچ گونه دودی وجود داشته باشد، شرکت‌ها و سازمان‌ها تنها می‌توانند از این نوع لیفتراک استفاده نمایند که بسیار هم مورد استقبال قرار می‌گیرد.
لیفتراک بنزینی: لیفتراک‌های بنزینی با توجه به اینکه از سوخت رایج بنزین استفاده می‌کنند بیشترین موارد استفاده را در مقایسه با دستگاه‌های دیگر دارند و در نتیجه دارای بیشترین درخواست تولید نیز می‌باشند.
لیفتراک گازوئیلی یا دیزلی:  این نوع از لیفتراک‌ها ظرفیت بسیار بالایی را دارا می‌باشند و به طور معمول به جهت استفاده در کاربری‌های سنگین و صنایع پرترافیک از نظر حجم بار و جابجایی دارای بیشترین بازده می‌باشند. از جمله ویژگی‌های مهم لیفتراک‌های دیزلی می‌توان به پر حجم بودن و نیروی محرکه قدرت‌مند اشاره نمود.
لیفتراک هیبریدی: در این نوع از لیفتراک‌ها از سوخت ترکیبی یا هیبریدی به جهت تامین منابع سوختی استفاده خواهد شد. زمانی که سوخت‌های فسیلی در کنار موتور‌های برقی مورد استفاده قرار بگیرند باعث افزایش بازدهی و عملکرد دستگاه خواهند شد و همچنین میزان آلایندگی به حداقل ممکن خواهد رسید. از لیفتراک‌های هیبریدی تنها تعداد کمی در بازار موجود می‌باشد اما به احتمال زیاد در آینده‌ای نه چندان دور تعداد آن‌ها بیشتر شود.

منابع سوختی لیفتراک برقی

لیفتراک برقی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

ظرفیت لیفتراک برقی

ظرفیت لیفتراک برقی اینگونه تعریف می‌شود: میزان بار مجازی که به طور ایمن و بدون هیچ‌گونه مشکلی به وسیله آن جابجا می‌شود که ظرفیت هر دستگاه به وسیله کارخانه سازنده دستگاه بر روی پلاک آن مشخص شده است.

لیفتراک دست دوم

در این قسمت از مقاله به بررسی تفاوت بین لیفتراک نو و لیفتراک دست دوم (کارکرده) خواهیم پرداخت. انواع لیفتراک‌های نو بر طبق استانداردهای جهانی تولید می‌شوند و بعد از انجام دادن تست در کارخانه به مشتریان تحویل داده خواهند شد. لیفتراک نو با توجه به نوع کاربری و ویژگی‌هایی که دارد، دارای قیمت متغیری می‌باشد. قبل از اینکه لیفتراک نو به مشتری تحویل داده شود، کلیه قطعات و ملحقات آن به وسیله تیم کارشناسی در کارخانه، مورد ارزیابی و تست و بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. لیفتراک نو گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش دارد که برای مشتریان و خریداران لیفتراک نو ارسال خواهد شد اما لیفتراک کارکرده دارای موارد متفاوت‌تری می‌باشد.
لیفتراک کار کرده به دستگاهی گفته می‌شود که از قبل به وسیله افراد و شرکت‌های مختلف در شرایط گوناگون کاری، آب و هوایی و غیره مورد استفاده قرار گرفته است و پس از مدت زمانی به دلایل گوناگونی از جمله افزایش هزینه نگهداری، کاهش یافتن راندمان، خرابی‌های مکرر، تعویض و به روز رسانی دستگاه و ماشین آلات و دلایل دیگر، مالک دستگاه تصمیم گرفته است که لیفتراک کار کرده‌ی خود را به فروش برساند.
به طور معمول لیفتراک‌های نو دارای گارانتی معتبر از شرکت تولید کننده خارجی هستند که این مورد باعث آسودگی خیال و اطمینان مشتریان خواهد شد اما معمولاً لیفتراک کارکرده در زمانی به فروش می‌رسد که دیگر گارانتی معنایی ندارد و طبیعتا خدمات پس از فروش نیز برای لیفتراک کارکرده وجود نخواهد داشت. با توجه به مواردی که ذکر شد، در هنگام خرید و تهیه‌ی لیفتراک کار کرده لازم است تا حتما با یک متخصص یا اپراتور حرفه ای و یا تعمیرکار مجرب مشورت نمایید تا بتوانید مشاوره‌های لازم را در خصوص تهیه لیفتراک کارکرده دریافت نمایید.
زمانی که از لیفتراک استفاده می‌شود قطعات آن دچار استهلاک خواهند شد. قطعاتی همانند لاستیک، موتور، پمپ‌ها و گیربکس، و به همین دلیل قیمت لیفتراک کارکرده به طور معمول بسیار کم‌تر از قیمت لیفتراک نو می‌باشد. افرادی که قیمت لیفتراک در زمان کم برای آن‌ها بسیار مهم می‌باشد به طور معمول تمایل دارند که لیفتراک کارکرده تهیه نمایند.

قیمت لیفتراک برقی

در این قسمت از مقاله به قیمت لیفتراک برقی خواهیم پرداخت. نه تنها در بحث ماشین‌های صنعتی بلکه در هر زمینه‌ای که یک سمت قضیه پای مبادلات ارزی در میان باشد، قیمت‌ها دارای ثبات خاصی نخواهد بود و دائماً در حال نوسان و تغییر هستند. گاهی بسیار پایین و گاهی هم بسیار بالا می‌روند. قیمت لیفتراک نیز از جمله این موارد می‌باشد که دائماً در حال تغییر است و تغییر قیمت به گونه‌ای می‌باشد که در صورتی که شما امروز اقدام به خریداری این دستگاه نمایید حتی اگر سود چندانی به شما نرسد قطعاً متحمل زیان و ضرری هم نخواهید شد زیرا این تغییر قیمت بیشتر به صورت صعودی می‌باشد و کم‌تر پیش می‌آید که شاهد کاهش قیمت باشیم و به همین علت شما می‌توانید با خیال راحت و با تهیه هر چه سریع‌تر این دستگاه نیازهایتان را رفع نمایید و از خرید مطلوب خود لذت ببرید.
به صورت کلی بازار قیمت لیفتراک را به سه دسته اصلی می‌توان تقسیم بندی نمود: دسته اول گروهی هستند که شامل کارخانه‌های معتبر و کمپانی‌های معروف می‌باشند که محصولاتی بسیار با کیفیت تولید می‌نمایند و خرید نمودن از آن‌ها برای همیشه خوشایند مشتریان خواهد بود و می‌توان گفت که محصولات تولید شده در این کارخانجات و کمپانی‌ها برند می‌باشد. اما موردی که در این گروه وجود دارد قیمت لیفتراک است که بسیار زیاد می‌باشد. بخشی از این قیمت بالا بابت کیفیت مطلوبی که دستگاه دارا می‌باشد، منطقی است اما بخش عمده این قیمت لیفتراک، توجیه اقتصادی ندارد. صرف یک برند خاص و یا یک کشور خاص تولید کننده باعث می‌شود تا برای خرید لیفتراک از این کمپانی‌ها شما متحمل هزینه‌های زیادی شوید.
در دسته دوم صرفه اقتصادی بهتری شامل حال شما خواهد شد. شاید این دسته در بازار خرید و فروش لیفتراک مانند دسته اول نام آشنا نباشد اما محصولات قرار گرفته در این دسته از لحاظ کیفیت همانند محصولات گروه اول می‌باشند به صورتی که تا حد بسیار زیادی قطعات مصرف شده در محصولات یکی هستند اما کارخانه مونتاژ کننده آن‌ها متفاوت می‌باشد. قیمت لیفتراک‌هایی که در این گروه قرار دارند بسیار اقتصادی و با صرفه است و شما با خرید لیفتراک از این دسته متحمل هزینه‌های اضافی نخواهید شد.
در دسته سوم نیز گروهی قرار دارند که محصولاتی را عرضه و تولید می‌نمایند که از لحاظ کیفیت در شرایط مطلوبی قرار ندارند. در این دسته لیفتراک‌ها با قیمت بسیار پایین‌تری از دو گروه قبلی عرضه می‌شوند و این مورد می‌تواند وسوسه کننده هر شخص برای خرید لیفتراک از این دسته باشد. اما توجه داشته باشید که بهتر است حتما با کارشناسان و مشاورانی که در این زمینه متخصص هستند مشورت نمایید.
به صورت کلی به جهت خرید و تهیه لیفتراک باید مواردی همانند شرکت تولید کننده دستگاه، قطعات به کار گرفته شده در دستگاه، نمایندگان شرکت، گارانتی، قیمت لیفتراک، خدمات پس از فروش لیفتراک، نظریات مشتریان و موارد دیگر را به دقت مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.
شرکت آتی بالابر از جمله فعال‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید انواع لیفتراک و لیفتراک برقی در تهران می‌باشد که تولید کننده محصولات با کیفیت با مناسب‌ترین قیمت می‌باشد. به جهت اطلاع از انواع مدل‌های دستگاه‌های تولید شده در این شرکت می‌توانید با شماره تماس 09125462051 (آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید. همچنین آدرس مجموعه به نشانی: تهران- شهرک صنعتی چهاردانگه- شرکت آتی بالابر می‌باشد.

قیمت لیفتراک برقی

لیفتراک برقی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

لیفتراک برقی ایرانی یا خارجی؟

در پاسخ به این سوال که لیفتراک برقی ایرانی یا خارجی باید بگوییم. به طور معمول انواع لیفتراک‌های برقی که در داخل ایران به وسیله برخی از شرکت‌ها مونتاژ می‌شوند و به بازار ارائه می‌گردند دارای قیمت پایین‌تری در مقایسه با لیفتراک‌های تولید شده در خارج از کشور هستند که می‌توان دلیل اصلی این اختلاف قیمت را به بالا بودن قیمت ارز در ایران ربط داد. و البته قیمت پایین نیز بدون علت نمی‌باشد زیرا لیفتراک‌های خارجی با توجه به اینکه از سیستم‌های پیشرفته‌تر در داخل موتور لیفتراک‌های برقی استفاده می‌نمایند، دارای عملکرد بهتری می‌باشند و همچنین طول عمر دستگاه‌های خود را به صورت چشمگیری افزایش داده‌اند. از جمله محبوب‌ترین برندهای لیفتراک‌های برقی ایرانی می‌توان به سهند تبریز و سپاهان اصفهان و همچنین از برندهای محبوب خارجی می‌توان به کوماتسو و تویوتا اشاره نمود.

باتری‌‌ لیفتراک برقی

از جمله مهم‌ترین قطعات و اجزای لیفتراک برقی باتری‌‌ آن و برد‌ها می‌باشند که نوع آن‌ها، برند و کشور سازنده آن‌ها می‌تواند به صورت چشم‌گیری در قیمت لیفتراک‌های برقی تاثیر گذار باشد. به طور معمول باطری این نوع لیفتراک بعد از مدت زمان 4 تا 5 ساله مصرف، فرسوده خواهد شد و دیگر همانند روزهای اول نمی ‌واند انرژی مورد نیاز دستگاه را تامین نماید. برد لیفتراک برقی نیز اگر با آب برخورد نماید و یا در محیط‌های مرطوب قرار بگیرد اتصالی کرده و نیاز به تعمیر یا تعویض پیدا خواهد کرد. در صورتی که شما قصد دارید لیفتراک برقی دست دوم خریداری نمایید، پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خرید حتما به باتری دستگاه مورد نظر توجه داشته باشید.

تفاوت لیفتراک برقی با استاکر و ریچتراک

تفاوت لیفتراک برقی با استاکر و ریچتراک در چیست؟ علاوه بر اینکه لیفتراک‌های برقی با استاکر و ریچتراک دارای تفاوت ظاهری می‌باشد، این وسایل از نظر کاربرد نیز دارای تفاوت‌های بسیاری هستند که با توجه به اینکه استاکر ها در ارتفاع دکل و وزن بار محدودیت دارند به جهت استفاده در کارگاه‌هایی با حجم کاری کم و بارهای سبک مناسب می‌باشند و از انرژی الکتریکی و یا نیروی انسانی به جهت جابجایی بار استفاده می‌نمایند. ریچتراک هم از نظر تناژ و ارتفاع دکل دارای شباهت‌های زیادی با لیفتراک برقی است اما با توجه به اینکه عرض و طول آن کم‌تر است و دارای طراحی منحصر به فردی می‌باشد، برای کار در محیط‌های کم عرض و یا راهروهای باریک مناسب هستند. اما لیفتراک‌های برقی با توجه به اینکه قدرت و توان بیشتری در مقایسه با استاکر یا ریچتراک دارند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دسترسی به قطعات لیفتراک برقی

دسترسی به قطعات لیفتراک برقی موضوع این بخش از مقاله است. همان‌گونه که در مطالب قبلی عنوان شد، قطعات لیفتراک‌‌های برقی دارای دوام بسیار زیادی هستند و در اغلب موارد در صورت خراب شدن می‌توان آنها را تعمیر نمود اما اگر نیاز به تعویض قطعات داشته باشند شما می‌توانید قطعه مورد نظر را به آسانی از بازار تهیه نمایید و با قطعه معیوب جایگزین نمایید. البته شرکت آتی بالابر این کار را برای شما بسیار آسان‌تر نموده است. شما می‌توانید جهت سفارش قطعات و اجزای لیفتراک‌های برقی خود با شماره تماس 09125462051 (آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید.

هزینه سرویس لیفتراک برقی

هزینه سرویس و نگهداری لیفتراک برقی به طور معمول مرتبط با برد و باطری لیفتراک‌های برقی است اما جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد زیرا اکثر برد‌های این دستگاه قابلیت تعمیر دارد و فقط در موارد خاصی نیاز است تا آن‌ها را تعویض نمایید. اگر شما نیاز به تعویض باطری داشته باشید می‌توانید با فروش داغی باطری خود به ضایعاتی‌ها، یک سوم هزینه خرید باطری جدید خود را جبران نمایید. به طور کلی می‌توان گفت که هزینه تعمیرات لیفتراک‌های برقی در مقایسه با لیفتراک دیزل بیشتر می‌باشد اما با توجه به اینکه قطعات و اجزای لیفتراک‌های برقی دارای دوام و طول عمر زیادی هستند، خیلی کم‌تر به تعمیرات نیاز خواهند داشت.

سخن پایانی

در این محتوا تمام تلاش خود را کردیم تا شما را با مفاهیمی از قبیل لیفتراک برقی، موتور لیفتراک برقی، کاربرد لیفتراک برقی، مزایای لیفتراک برقی، معایب لیفتراک برقی، انواع لیفتراک برقی، لیفتراک برقی بهتر است یا لیفتراک دیزلی؟، نگهداری لیفتراک برقی، قطعات لیفتراک برقی، ملحقات لیفتراک برقی، تجهیزات کنترلی لیفتراک برقی، ایمنی لیفتراک برقی، سوخت لیفتراک برقی، ظرفیت لیفتراک برقی، لیفتراک دست دوم، قیمت لیفتراک برقی، لیفتراک برقی ایرانی یا خارجی؟، باتری‌‌ لیفتراک برقی، تفاوت لیفتراک برقی با استاکر و ریچتراک، دسترسی به قطعات لیفتراک برقی و هزینه سرویس و نگهداری لیفتراک برقی آشنا کنیم.
همان‌طور که در متن مقاله توضیح داده شد، لیفتراک وسیله صنعتی کوچک می‌باشد که بر روی پلت فرعی آن یک جفت شاخک قرار دارد و شما می‌توانید جهت بلند کردن و حرکت دادن بارهای حجم سنگین از این دستگاه استفاده نمایید. موارد استفاده از لیفتراک‌های برقی در مقاله به طور کامل توضیح داده شد و شما می‌توانید از این نوع دستگاه در انبار مواد غذایی، بهداشتی و غیره و همچنین در فضاهای کوچک استفاده نمایید.
توجه داشته باشید که از جمله مهم‌ترین مواردی که در هنگام خرید لیفتراک‌های برقی لازم است به آن توجه داشته باشید، قیمت آن می‌باشد که با توجه به اینکه پای مبادلات ارزی در میان است دارای تغییرات و نوسانات دائمی قیمت می‌باشد. به صورت کلی قیمت لیفتراک برقی با توجه به پارامترهای گوناگونی مشخص می‌شود.
در صورتی که شما عزیزان قصد تهیه این نوع لیفتراک را دارید، لازم است تا این دستگاه را از شرکت‌های معتبر خریداری نمایید تا بتوانید از گارانتی و خدمات پس از فروش آن بهره‌مند شوید. شرکت آتی بالابر از جمله فعال‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید انواع لیفتراک در تهران می‌باشد که تولید کننده محصولات با کیفیت، با مناسب‌ترین قیمت می‌باشد.
به جهت اطلاع از انواع مدل‌های دستگاه‌های تولید شده در این شرکت و نیز اطلاع از قیمت این دستگاه‌ها می‌توانید با شماره تماس 09125462051 (آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس مجموعه به نشانی: تهران- شهرک صنعتی چهاردانگه- شرکت آتی بالابر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button