blog جک پالت گالوانیزه - کاربرد جک پالت گالوانیزه | 09125462051

جک پالت گالوانیزه

source this article منبع مقاله
جک پالت گالوانیزه

جک پالت گالوانیزه

جک پالت گالوانیزه موضوع این مقاله است که در صنعت به منظور جابجایی و بالابردن بارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که می دانید، پالت یک سکوی کوچک قابل حمل و نقل است که ساختار شبکه‌ای دارد و معمولا از جنس چوب، پلاستیک و آهن ساخته می شوند. پالت ها در صنعت و کارخانه‌ها، مخصوصا در قسمت انبارداری کاربردهای متعدد و مزایای بسیاری دارند، از جمله اینکه هزینه‌های حمل و نقل مواد را تا حد زیادی کاهش می دهند، عملیات ذخیره‌ سازی را راحت ‌تر کرده و کنترل موجودی اقلام یا انبارگردانی توسط مسئول انبار را ساده تر می کند و همچنین حوادثی که ممکن است در هنگام حمل و نقل رخ دهد را نیز کاهش می دهد. در واقع در کارخانه‌ها یا انبار‌‌ها، مواد و اقلام بسته‌ بندی شده را روی پالت‌ها قرار می دهند و وظیفه جابجایی پالت‌ها بر عهده جک پالت‌ها است که عمده استفاده آن‌ها در انبار کارخانه‌ها به منظور جابجایی اقلام مختلف است. جک پالت‌ها ابتدایی ترین شکل لیفتراک هستند. لیفتراک همانطور که از نامش پیداست، برای بلند کردن و جابجایی مواد مختلف در فواصل کوتاه استفاده می شود. امروزه دیگر این وسیله نقلیه جزو تجهیزات لازم و ضروری در صنعت تولید و انبارداری محسوب می شود.
تا به اینجا متوجه شدیم که جک پالت و لیفتراک، هر دو ماشین جابجایی پالت ها در نظر گرفته می شوند که در انبار کارخانه ها استفاده می شوند، اما در چه مواقعی از جک پالت‌ استفاده می‌کنیم و در چه زمانی لیفتراک را به کار می بریم؟ در محیط‌های محدود نظیر راهروهای باریک و مناطق تنگ که امکان ورود لیفتراک به آن‌ها نیست و یا در مواردی که فقط نیاز است تعدادی بار محدود را جابجا کنیم، از جک پالت‌ها استفاده می کنیم. این دستگاه‌ها بسیار چابک هستند، کار کردن با آن‌‌ها آسان است و حجم زیادی از کالا یا بارهای سنگین را به سرعت در مسافت های کوتاه حمل و جابجا می کنند.
جک پالت‌های رایج موجود در بازار از جنس فولاد معمولی ساخته شده‌اند و یکی از نقاط قوت‌شان، ارزان قیمت بودن آن‌هاست. ولی اگر قرار باشد از این نوع جک پالت‌ها در محیط‌های مرطوب که در آن‌ها بار مورد نظر معمولا خیس است، استفاده کنیم، چه اتفاقی می افتد؟ بله درست حدس زدید! چون این جک پالت‌ها از فولاد معمولی ساخته شده‌اند، پس از گذشت مدتی از کارکرد آن در محیط های با رطوبت بالا، فولاد دچار پدیده زنگ زدگی و خوردگی می شود و این مسئله مشکلات بسیاری را برای صاحبان آن مشاغل ایجاد می‌کند. در این شرایط باید از جک پالت‌هایی استفاده کرد که در مقابل پدیده زنگ زدگی، مقاومت بیشتری داشته باشند و در اینجاست که جک پالت‌های گالوانیزه ظاهر می ‌شوند و نقش خود را ایفا می‌کنند.
یکی از انواع جک پالت‌ها، جک پالت‌های استیل است که تحت عنوان جک پالت‌های گالوانیزه نیز شناخته می‌شوند. جک پالت‌های گالوانیزه که در برابر پدیده خوردگی مقاوم هستند، برای استفاده در شرایط مرطوب ایده آل هستند. در بدنه جک پالت‌های گالوانیزه نوعی روکش گالوانیزه به کار رفته که باعث می شود این نوع جک پالت‌ها مناسب شرایط کاری دارای رطوبت بالا و دمای بسیار پایین مثل سردخانه‌ها باشند. در بعضی از کارخانه‌ها و انبارها، موادی تولید و نگه‌داری می شوند که نیاز به ضدعفونی کردن و شستن دائم دارند، در این شرایط برای جابجایی موارد و بارها باید از جک پالت‌هایی استفاده کرد که در برابر فرآیندهای شستن و ضدعفونی کردن مقاوم باشد و دچار زنگ زدگی نشود، در اینجا نیز باید از جک پالت‌های گالوانیزه استفاده کرد.
چون جنس مواد به کار‌رفته در ساخت جک پالت‌های استیل مرغوب‌تر از جک پالت‌های معمولی است، قیمت تمام شده آن‌ها نیز بیشتر است و گران قیمت‌تر هستند و اینکه جک پالت‌های گالوانیزه فقط در شرایط کاری با محیط‌های مرطوب و دمای پایین و محیط‌هایی که نیاز به ضدعفونی کردن دارند، به کار می روند و در دیگر مکان‌ها، نیازی به استفاده از آن‌ها نیست و می توانید از همان جک پالت‌های معمولی استفاده نمایید. جک پالت‌های گالوانیزه در تناژهای 5/2 و 3 تن تولید می‌شوند.
همانطور که گفتیم، در بدنه جک پالت‌های استیل از یک نوع روگش گالوانیزه استفاده شده است، جنس این روکش از فولاد ذوب شده استیل و کروم است که همین ترکیب سبب شده این نوع جک پالت‌ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بیشتری داشته باشند. بنابراین می توان گفت چون بدنه پالت‌بر استیل از جنس تمام استیل ساخته شده، پس قیمت بالاتری در مقایسه با جک پالت گالوانیزه دارد.
اگر قصد خرید یک جک پالت گالوانیزه را دارید و نمی دانید از کجا باید این خرید را انجام دهید یا اینکه با وجود سایت های متعدد، در خرید خود دچار تردید شده اید، پیشنهاد می کنیم این کار را به کارشناسان مجموعه «آتی بالابر» بسپارید و از آن‌ها پشتیبانی و کمک بخواهید. این مجموعه سال‌هاست که در زمینه فروش انواع جک پالت‌ها فعالیت می کند و به بهترین شکل ممکن می تواند نیاز شما را در مورد خرید یک جک پالت گالوانیزه مناسب برآورده سازد.
آدرس شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر». جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با این مجموعه تماس بگیرید. شماره تلفن: 09125462051 «جناب آقای ساعی»

جک پالت گالوانیزه

جک پالت گالوانیزه شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

کاربرد جک پالت گالوانیزه

استفاده عمده این نوع جک پالت‌ها معمولا در انبارها یا محیط‌های با شرایط دمایی بسیار پایین مثل سردخانه‌ها و همچنین صنایع غذایی می باشد که در آن‌ها عملیات ضدعفونی کردن و میکروب زدایی به طور مکرر انجام می شوند. در انبار‌ها و محیط‌هایی که در آن‌ها مواد غذایی نگه‌داری می شوند، دائما فرآیند استرلیزه شدن انجام می‌شود و در مکان‌های با دمای بسیار پایین و مرطوب و همچنین مکان‌هایی که در آن‌ها مواد شیمیایی خورنده وجود دارد، جک پالت‌های گالوانیزه کاربرد‌های بسیار گسترده‌ای دارند.

خصوصیات جک پالت گالوانیزه

 1. در صنایع و کارخانه‌هایی که بهداشت و سلامت محصولات خود را اولویت قرار می‌دهند، از جک پالت‌های گالوانیزه استفاده می‌شود.
 2. همه جک پالت‌ها دارای دو شاخک در ساختار خود هستند که در فاصله معینی نسبت به هم قرار گرفته‌اند. در جک پالت‌های گالوانیزه، فاصله بیرونی دو شاخک از 36 تا 83 سانتی‌متر است.
 3. وزن دستگاه 75-85 کیلوگرم است.
 4. عرض شاخک‌ها 55 سانتی‌متر است.
 5. طول شاخک‌ها 115 سانتی‌متر است.
 6. جک پالت‌های استیل بارهای با تناژ 2 تا 3 تن را می توانند حمل کنند.
 7. جنس روکشی که در بدنه جک پالت گالوانیزه به کار رفته، از ورق فولاد کربنی و روی ساخته شده که ترکیب این مواد باعث شده این نوع جک پالت‌ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی از خود نشان دهند.
 8. جنس ورق جک پالت گالوانیزه همانند جک پالت معمولی است و از این نظر یکسان اند و فقط در جک پالت استیل، یک روکش گالوانیزه روی بدنه آن به کار‌رفته است.
 9. در صنایعی مانند انبار‌های مواد غذایی، صنایع لبنیات، ترشیجات و غیره که در آن‌‌ها شرایط نگه‌داری محصولات به گونه‌ای است که امکان زنگ‌زدگی آهن وجود ندارد، بیشتر از جک پالت گالوانیزه استفاده می شود.
خصوصیات جک پالت گالوانیزه

جک پالت گالوانیزه شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

ویژگی‌های جک پالت گالوانیزه

 1. پمپ هیدرولیک به کار رفته در ساختار داخلی جک پالت‌ها، نیروی لازم برای بالا بردن اجسام را تامین می‌کند. پمپ هیدرولیک استفاده شده در جک پالت گالوانیزه، قوی و بادوام است.
 2. چون جابجایی بارها توسط این نوع جک پالت‌ها آسان است و فضای کمی اشغال می کنند، در انواع فروشگاه‌ها، انبارها و مراکز پخش مناسب‌ترین انتخاب هستند.
 3. در ساختار بدنه جک پالت‌های گالوانیزه از فولاد با کیفیت فوق‌العاده بالا استفاده شده است.
 4. طراحی دسته این نوع جک پالت‌ها به گونه‌ای است که دستگاه مورد نظر به راحتی قابل استفاده باشد.

سخن پایانی

در این مقاله درباره جک پالت گالوانیزه، کاربرد جک پالت گالوانیزه، خصوصیات جک پالت گالوانیزه و ویژگی های جک پالت گالوانیزه صحبت کردیم. اگر شغل شما به گونه‌ای است که در محیط کار با محیط‌های مرطوب و غیربهداشتی مختلفی روبرو هستید، برای جابجایی بارها حتما باید از جک پالت استیل استفاده نمایید. معمولا چون انبار کارخانه‌ها در محیط‌های مرطوب قرار دارند و بعضی از اماکن آن برای اینکه همواره استریلیزه باشند، نیاز به شستشوی مکرر دارند، برای جابجایی انواع بارها در این مکان‌ها جک پالت گالوانیزه بهترین انتخاب محسوب می شود.
شرکت «آتی بالابر» جزو بهترین تولیدکنندگان انواع مختلف جک پالت‌ها محسوب می شود که محصولات خود را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت در مقایسه با دیگر فروشگاه‌ها و تولیدی‌های موجود در کشور ارائه می دهد. بنابراین اگر می‌خواهید بهترین خرید را در مورد کالای مورد نظر خود تجربه کنید، از شرکت ما خرید کنید تا بتوانید محصول مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت ممکن و به صورت تضمین شده تحویل بگیرید. برای خرید جک پالت گالوانیزه کافیست با شماره زیر تماس بگیرید که کالای مورد نظر شما را با ضمانت و بهترین قیمت ارائه می دهد و مطمئنا از خرید خود پشیمان نخواهید شد.
شماره تلفن: 09125462051 «جناب آقای ساعی»
آدرس شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button