blog بالابر پله - آتی بالابر

بالابر پله

source this article منبع مقاله
بالابر پله

بالابر پله

شاید شما هم جزو کسانی باشید که افراد سالمند یا معلول یا مریض در نزدیکان خود دارید و این افراد برای بالا رفتن از پله مشکل دارند. بالابر پله رو وسیله ای است که این مشکل را برای شما حل کرده و به کمک آن، میتوان به راحتی به شکل ایستاده یا نشسته، از پله ها بالا و پایین رفت و برای ساختمانهای تجاری یا مسکونی که آسانسور ندارند و یا به هر دلیلی آسانسور آن خراب است، میتواند یک گزینه مناسب برای این عزیزان باشد.
در واقع بالابر پله روسیله ای است که معمولا دارای یک صندلی تاشو یا یک سطح صاف است که افراد روی آن قرار میگیرند؛ همچنین دارای یک موتور گیربکس کوچک و یک ریل است که همه اینها در کنار هم، ابزاری میسازند که جهت جابه جایی افراد ناتوان، در ساختمانهای اداری یا مسکونی، کاربرد دارد. این وسیله، بالا و پایین رفتن از پله را برای اشخاص ناتوان و یا سالمند تسهیل کرده و این عزیزان میتوانند بهر احتی و با سرعت بالا، از پله استفاده کنند و بین طبقات جابه جا شوند. صندلی پله پیما با توجه به ارتفاع، نوع موتور و قدرت آن، به انواع مختلفی تقسیم بندی میشود. صندلی بالابر پله معمولا قابلیت تاشدن دارد و از یک موتور گیربکسی کوچک و یک ریل تاشو، تشکیل شده است. بالابر پله رو با نام آسانسور پله رو نیز شناخته میشود.
شرکت «آتی بالابر» یکی از شرکتهای معتبر کشور در زمینه تولید و نصب بالابرهای پله رو است که با بهره گیری از افراد متخصص، میتواند با سرعت و هزینه مناسب، نصب این بالابرها را در ساختمان اداری یا مسکونی شما انجام دهد. چنانچه قصد دارید یک بالابر پله مناسب برای ساختمان خود نصب کنید، روی مجموعه ما حساب کنید. آدرس شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر». همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مجموعه ما تماس بگیرید. شماره تلفن: 09125462051  «جناب آقای ساعی»

بالابر پله

بالابر پله شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر پله رو چیست؟

بالابر پله رو همانطور که از نام آن مشخص است وسیله ای است که برای بالا بردن اشخاص ناتوان یا اجسام مختلف، از پله ها به کار میرود. این وسیله بیشتر برای افراد کم توان مانند معلولین، سالمندان، بیماران ام اس، افرادی که دچار بیماریهای عضلانی و فوقانی چون کمردرد و پادرد و… هستند و همچنین تمامی اشخاصی که نمیتوانند یا نمیخواهند از پله ها استفاده کنند، کاربرد دارد.
بالابر پله نورد به اشکال و انواع مختلفی وجود دارد که به صورت ایستاده با نام نفربر پله رو یا نشسته و با نام صندلی بالابر پله یا صندلی پله رو در بازار موجود است. صندلی بالابر پله یا صندلی پله رو از پر فروش ترین و پر کاربرد ترین انواع بالابرهای هیدرولیکی است که برای تمام عزیزانی که توان استفاده از پله را ندارند، کاربرد دارد.
امروزه ساخت و سازهای آپارتمانی و برج سازی گسترش زیادی پیدا کرده و در اکثر این ساختمانها، پله وجود دارد. همچنین ممکن است به هر دلیلی این ساختمانها دارای آسانسور نباشند یا آسانسور خراب باشد. افراد زیادی ممکن است به هر دلیل توان بالا رفتن از پله را نداشته باشند که چنین افرادی قطعا نیاز به بالابر پله خواهند داشت.
صندلی بالابر پله مناسب افرادی است که به دلایلی مانند تصادف، بیماری یا کهولت سن، قادر به جا به جایی بین طبقات به صورت ایستاده نیستند. این افراد میتوانند به راحتی روی این صندلیها بنشینند و بدون کمک دیگران، از پله های منازل خود یا اداره ها استفاده کرده و بالا و پایین بروند. همچنین نفربر پله رو، بیشتر برای سالمندان یا عزیزانی که مشکلات زانو درد دارند، به کار میرود و به شکل ایستاده میتوانند از این وسیله استفاده نمایند.

مشخصات بالابر پله

سرعت بالابرهای پله معمولا 0.15 متر بر ثانیه و حداکثر ظرفیت آنها نیز معمولا 127 کیلوگرم میباشد. جهت ایمنی بیشتر افراد، این صندلیها مجهز به یک کمربند ایمنی میباشند. آسانسور پله رو یا صندلی پله پیما دارای دو عدد ریموت کنترل میباشد که به یک سیستم ایمنی برخورد با مانع هم مجهز است. این بالابر، دارای پاراشوت یا ترمز ایمنی است که در زمان قطعی برق هم قابل استفاده میباشد. بالابرهای پله رو دارای دو نوع Indoor و  outdoor هستند که به دو شکل ایستاده یا نشسته، برای افراد قابل استفاده میباشند. در ضمن، قسمت نشیمنگاه آن، قابلیت چرخش 90 درجه ای دارد.

چگونگی عملکرد بالابر پله رو

در قسمت پایه صندلی این وسیله، یک موتور وجود دارد که توسط یک باتری در کنار آن، تغذیه میشود. موتور بالابر پله رو دنده‌ای را که به یک نوار چرخ دنده در مسیر یا ریل مشبک شده تبدیل میکند. هنگامی که چرخ دنده میچرخد، صندلی هم در امتداد نوار چرخ دنده حرکت میکند. هنگامی که موتور، چرخ دنده را میچرخاند، صندلی در جهت مشخص حرکت میکند و در هنگامی که جهت موتور معکوس میشود صندلی برعکس حرکت میکند.
بالابرهای پله رو عمدتا دارای ریموت کنترل هستند که جهت جا به جا کردن صندلی، زمانی که کسی روی آن قرار ندارد به کار میرود. این کنترل به ویژه زمانی مفید است که دو نفر از بالابر استفاده میکنند یا هنگامی که بالابر در انتهای مقابل شخص قرار دارد و در این صورت کاربر میتواند به سادگی با یک کنترل و ریموت از راه دور، صندلی را به سمت خود بیاورد.
همچنین کاربران میتوانند با استفاده از ریموت و کنترل از راه دور بالابر را پس از استفاده به جای خود برگردانند. برخی از افراد، وجود بالابر در قسمت نشیمن اصلی خانه را دوست ندارند و در هنگام عدم استفاده، آن را به جهت مخالف میفرستند.

چگونگی عملکرد بالابر پله رو

بالابر پله شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

موارد استفاده از بالابر پله

همانطور که اشاره شد پله پیماها در امتداد راه پله حرکت میکنند. بنابراین پله پیما در ساختمانهایی که امکان نصب آسانسور(به علت محدودیت جا ویا قدیمی بودن ساختمان و …) وجود ندارد، بسیار کاربرد دارد. همینطور در اماکنی مانند ایستگاه های مترو، ساختمانهای اداری و …. میتوان از پله پیماهای مخصوص حمل ویلچر استفاده نمود.
این وسیله را میتوان به کمک یک کنترل کنار صندلی و دو کنترل از راه دور، به راحتی و بدون کمک شخص دیگر، کنترل نمود و یا آن را به سمت مخالف فراخواند. همچنین با توجه به داشتن جای پا در پله پیما و تاشو بودن صندلی آن، این وسیله عملا فضای زیادی اشغال نمیکند و در فضاهای محدود و راهروهای باریک نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

اجزای آسانسور پله رو

بالابرهای پله رو در بین تولیدکنندگان مختلف، ممکن است سبک و طراحی منحصر به فردی داشته باشند. اما همه آنها معمولا از یک سری اجزای یکسانی تشکیل میشوند. برخی از این اجزا به شرح زیر است:

مسیر یا ریل

صندلی های بالابر روی ریلی قرار میگیرند که صندلی را پشتیبانی میکند. این ریل با کمک نوار چرخ دنده مکانیزمی فراهم میکند که صندلی به راحتی روی آن حرکت کند و آن را از راه پله به بالا و پایین هدایت ‌کند. (درست مانند ریل قطار که قطار را هدایت میکند.)

پیاده کردن خودکار کاربر

بعضی از بالابرهای پله این امکان را دارند که کاربر را در بالا یا پایین مسیر پله، پیاده میکنند. هدف از پیاده کردن خودکار اشخاص در بالابرهای پله رو، دور کردن کاربر از راه پله برای دسترسی ایمن است یا اینکه شرایطی فراهم کند که در صورت سقوط، کاربر روی پله ها نیفتد.

منبع تغذیه

امروزه بیشتر بالابرهای پله، از باتری استفاده میکنند و برای شارژ کردن خود نیاز به یک منبع تغذیه مانند برق شهری دارند. همچنین برخی از این بالابرها برای عملکرد خود، کاملا به برق شهری نیاز دارند. این گونه بالابرهایی که با برق شهری کار میکنند، انرژی زیادی مصرف میکنند و معمولاً به یک مدار اختصاصی نیاز دارند.

ریموت و کنترل از راه دور

معمولا روی دیوار هر دو انتهای آسانسور پله رو، یک ریموت وجود دارد . این کنترل به افراد این امکان را میدهد تا در صورتی که صندلی در سمت مخالف بود، آن را به سمت خود بکشند یا در صورت عدم نیاز، آن را به سمت مخالف بفرستند. بسته به مدلهای مختلف، ریموت یا کنترلها می‌توانند بی‌سیم یا سیم دار باشند.

صندلی

برای افرادی که معلول هستند یا به هر دلیلی توانایی ایستادن ندارند، یک صندلی در بالابر تعبیه شده که کاربر به راحتی میتواند روی آن بنشیند و از آن استفاده نماید. با توجه به مدلهای گوناگون، ممکن است این صندلی در بالا یا پایین مسیر بچرخد و معمولاً در صورت عدم استفاده، از مسیر خارج میشود تا سد راه سایر افراد نباشد.

کمربند ایمنی

همانند خودرو در کنار صندلیهای بالابر، یک کمربند ایمنی تعبیه شده که باعث نگه داشتن ایمن کاربر، روی صندلی میشود و از افتادن آنها جلوگیری میکند. همچنین این صندلیها، دارای یک تکیه گاه برای پای کاربران هستند. این تکیه گاه یک خصوصیت ایمن برای جلوگیری از برخورد پاهای کاربران به پله‌ها در هنگام استفاده از بالابراست و این امکان را فراهم میکند که  پای کاربر هنگام نشستن روی صندلی، یک تکیه گاه راحت داشته باشد. تکیه‌گاه پا گیرنده هایی دارد که در داخل آن تعبیه شده و در صورت برخورد بالابر با هر مانعی در راه پله، آن را متوقف میکند. همچنین در هنگام عدم استفاده، این تکیه گاه از مسیر خارج میشود تا سد راه سایر افراد نباشد.

موتور

در پایه صندلی یک موتور وجود دارد که بالابر را در امتداد مسیر خود، به حرکت در می آورد.

گیربکس

گیربکس برای هماهنگی بین سرعت و قدرت بالابر کاربرد دارد. از آنجایی که موتور با سرعت بسیار بالایی برای به حرکت درآوردن ایمن پله میچرخد، از مسیر بالا گیربکس استفاده میشود تا سرعت را کاهش و در عین حال قدرت موجود را افزایش دهد.

شارژر باتری

بیشتر بالابرهای پله نورد از باتری استفاده میکنند و برای شارژ نگه داشتن باتری نیاز به شارژر دارند. شارژرها معمولاً در زیر مسیر یا نزدیک یک انتهای مسیر یافت میشوند. این شارژرها به گونه ای هستند که بدون نیاز به هیچ اقدامی توسط کاربر، باتری را شارژ میکنند.

باتری

باتریها معمولا در پایه صندلی کنار موتور قرار داده میشوند. قیمت این باتریها معمولا گران است و نیاز به تعویض دارند. اما طول عمر آنها به قدری زیاد است که نیازی به تعویض مداوم ندارند و میتوانند تا سالها به خوبی عملکرد داشته باشند.

اجزای آسانسور پله رو

بالابر پله شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

ویژگی‌های بالابر پله

بالابرهای پله رو دارای ویژگیهای منحصر به فردی هستند که افراد را ترغیب به استفاده از آنها میکند. برخی از این ویژگیها به شرح زیر است:
1- فضای اشغالی بسیار کم
2- قابلیت نصب روی نرده یا دیوار بدون آسیب به دیوار یا پله
3- اتصال به صورت پیچ و مهره‌ای و قابلیت جابجایی آن به محلی دیگر
4- سیستم ایمنی قدرتمند حساس به شتاب جهت جلوگیری از سقوط در مواقع اضطراری
5- قابلیت ایستادن یا نشستن کاربر در هنگام استفاده
6- قابلیت کنترل از بالا یا پایین پلکان بدون کمک شخصی دیگر
7- قابلیت جابجایی ویلچر علاوه بر نفر ( ویلچربر و نفربر)
8- قابلیت طراحی و ساخت کابین
9- قابلیت نصب صندلی
10- قابلیت نصب سیستم ایمنی با اثر انگشت یا رمز چهار رقمی

انواع صندلیهای آسانسور پله نورد

صندلیهای بالابر پله به شکلهای گوناگونی وجود دارد:
1- بالابر پله رو چرخشی
2- بالابر پله رو هیدرولیکی
3- بالابر پله رو خانگی
4- بالابر پله ویلچربر
5- بالابر پله ایستاده
بالابر پله رو مستقیم برای پله هایی طراحی شده که مستقیما به طبقه دوم یا به زیرزمین میروند. در این مدل بالابرها، معمولا از ریلهای آلومینیمی استفاده میشود و نصب آن هم به سرعت و در عرض چند ساعت انجام میشود. به دلیل طراحی ساده و نصب سریع و راحت آن، بالابرهای پله مستقیم، توسط چندین شرکت به بازار عرضه میشود. مشتریان گرامی باید به ایمنی و ظاهر شیک دستگاه دقت فرمایند تا انتخاب مناسبتری برای ساختمان و راه پله خود داشته باشند.
بسیاری از راه پله ها مستقیم نمیباشند و معمولا تا رسیدن به مقصد مورد نظر، چندین پاگرد وجود دارد. در چنین مسیرهایی که خمیدگی یا پیچش در آن وجود دارد، از بالابر پله پیچشی استفاده میشود. پله رو پیچشی یک ریل اختصاصی متناسب با مسیر راه پله دارد و نصب آن هم زمان و هزینه بیشتری میبرد.
توجه به این نکته لازم است که طراحی پله روهای پیچشی و نصب ریل آن، مشکل است و تنها چند شرکت داخلی محدود موفق به طراحی نمونه صنعتی آن شده اند. دقت شود که ممکن است تعدادی از شرکتها به دلیل عدم اطلاع مشتریها از وجود پله رو پیچشی در ایران، چند سری بالابر پله مستقیم پیشنهاد بدهند. بدین صورت که کاربر مجبور است در هر پاگرد، از بالابر پیاده شده و روی بالابر بعدی سوار شود. این کار به شدت خسته کننده و زمانبر است، پس گول این شرکتها را نخورید.

انواع بالابر پله رو بر حسب مکانیزم بالابری

1) پله رو هیدرولیکی

بالابرهای پله رو هیدرولیکی به این صورت هستند که نیروی بالابری و مدار آن توسط نیروی هیدرولیکی تامین میشود. پله رو هدرولیکی، خود به چند دسته مختلف تقسیم میشود. شامل: پله رو هیدرولیکی مدل آکاردئونی – پله رو هیدرولیکی با جک مستقیم – پله رو هیدرولیکی مفصلی و تلسکوپی – پله رو هیدرولیکی تلسکوپی_ زنجیری – پله رو هیدرولیکی زنجیری، پله رو هیدرولیکی کابلی

2) پله رو زنجیری

مکانیزم پله پیما زنجیری توسط زنجیر و وینچ طراحی شده است که در صورت استفاده از زنجیرهای دوبل و ترمزهای ضد سقوط، میتوان از این نوع پله رو استفاده نمود.

3) پله رو کابلی

پله رو کابلی توسط مکانیزم کابل و وینچ طراحی شده است که همانند پله رو زنجیری، دارای ترمز ضد سقوط میباشد و کاربرد بسیار گسترده ای دارد.

انواع بالابر پله رو بر حسب مکانیزم بالابری

بالابر پله شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

نصب بالابر پله ای

آسانسور پله پیما در تمامی ساختمانهای اداری و مسکونی قابل نصب و استفاده است. نصب آن به راحتی قابل انجام است؛ هیچ گونه اصلاح و یا ساخت و سازی در ساختمان مورد نیاز نیست. همچنین نیازی به حفاری زیرزمینی و ساختن شفت جهت قراردادن موتورها و قطعات نیست. تنها باید بخشی از پلکان را به نصب بالابر اختصاص دهید، سپس سفارش خود را انجام دهید و به راحتی بالابر را روی پلکان خود نصب نمایید.
این وسیله در واقع به عنوان جایگزینی برای آسانسورها و پله برقیهای موجود در بازار عمل میکند. می توان آن را در هر مکانی که پله موجود است نصب کرد. در خانه‌، در محله ‌(پلهای هوایی)، در رستوران، مراکز خرید، هتل ها، برجهای اداری‌ و تمام مکانهایی که باید از پله برای رفت و آمد استفاده کرد، میتوان از بالابرهای پله رو استفاده کرد.

مزایای بالابر پله

طبیعتا استفاده از این بالابرهای پله نورد، مزایای بسیاری برای افراد به همراه دارد. برخی از مهمترین این مزایا به شرح زیر است:
1- استفاده از برق اضطراری باتری: صندلی پله رو علاوه بر اتصال به برق شهری، یک باتری داخلی نیز دارد و در صورت قطعی برق شهری میتوان از آن استفاده نمود.
2- کنترل دستی: بالابرهای پله رو معمولا در کنار صندلی، دارای یک کنترل دستی هستند که کاربر میتواند به کمک آن، نحوه جا به جایی خود را کنترل نماید.
3- قابلیت جمع‌ شدن: یکی از قابلیتهای مهم این دستگاه، این است که میتوان در هنگام عدم استفاده از دستگاه آن را جمع نمود تا مزاحمتی برای سایر افراد به وجود نیاورد و در موقع نیاز دوباره آن را نصب کرد. باز و بسته ‌شدن آن بسیار ساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد.
4- امنیت: این صندلی مجهز به کمربند ایمنی است که فرد را هنگام جابه‌جایی حفظ میکند. همچنین یک دستگاه کنترل هوشمند با سنسورهای لازم روی صندلی تعبیه شده که میتواند موانع احتمالی موجود در مسیر را تشخیص داده و از برخورد وسیله با آن جلوگیری نماید.
5- حرکت آرام: بالابر پله رو با سرعت 15 متر بر ثانیه حرکت میکند؛ حرکت آن کاملا بدون سر و صدا بوده و هیچ تکانی را به بدن کاربر منتقل نمیکند.
6- فضای کم: صندلی پله رو نهایتا فضایی حدود 30 سانتی متر اشغال میکند، در انواع پلکان قابلیت نصب دارد و هیچ مزاحمتی برای عبور سایر افراد در پله ایجاد نمیکند. توجه داشته باشید که بهتر است دستگاه فقط در ایستگاه های ابتدا و انتهای مسیر توقف نماید تا طول عمر آن افزایش یابد.

نقاط ضعف صندلی پله پیما

یکی از نقاط ضعف صندلی پله پیما اروپایی‌، این است که اغلب این وسایل به کمک باتری کار میکنند. مشکل این است که در صورتی که مدتی از دستگاه استفاده نگردد، باتری دستگاه معیوب شده و غیرقابل استفاده خواهد شد؛ لذا استفاده از دستگاه امری ضروری است. همچنین باتری این دستگاه معمولا گران است و هزینه زیادی دارد. البته با توجه به مزایای بسیاری که این دستگاه دارد، این ضعف زیاد به چشم نمی آید و قابل چشم پوشی است.

نقاط ضعف صندلی پله پیما

بالابر پله شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

چگونگی استفاده از صندلی پله نورد

سوار شدن بر روی صندلی پله رو به راحتی نشستن روی هر نوع صندلی دیگری است. برای اطمینان از نشستن صحیح روی این صندلی توجه به چند نکته در بالا و پایین فرود، الزامی است:

فرود پایین

مطمئن شوید که دسته ‌ها و صندلی ‌ها تا شده و محکم در جای خود قفل شده باشند. زمان نشستن روی صندلی، اطمینان حاصل کنید که دستها میتوانند به راحتی به دسته‌ ها برسند و پشت زانوهای شما باید جلوی صندلی را لمس کند. زمانی که روی صندلی نشستید، زیرپایی را به صورت دستی به کمک دست یا پای خود تا کنید. چنانچه کاربر محدودیتی دارد که نمیتواند زیرپایی را به صورت دستی تا کند، میتوانید از زیرپایی تاشو برقی استفاده نمایید که بدون نیاز به استفاده از دست، به راحتی تا میشود.

فرود بالا

در فرود بالا تکیه گاه دست، صندلی و زیرپایی باید تا شوند. با فشردن اهرم صندلی، آن را 90 درجه بچرخانید تا دور از پله ها در جای خود قفل شود و بتوانید به راحتی روی آن بنشینید. بعد از نشستن، کمربند ایمنی را ببندید و سپس صندلی را در جای خود بچرخانید تا بتوانید با ایمنی کامل، سوار صندلی شوید.
برخی از مشتریان تصور میکنند که بالابر پله رو به دیوار مجتع آنها آسیب میزند در صورتی که این گونه نیست و این صندلی معمولا به پلکان متصل میشود نه به دیوار. ریل صندلی توسط براکت به پلکان متصل میشود و عملا هیچ گونه آسیبی به دیوار ساختمان وارد نمیکند. دو ریل توسط براکتهای نگهدارنده که از درون پیچ میشوند و به طور مساوی از یکدیگر فاصله دارند، در جای خود ثابت میشوند. پیچ ها قابلیت عبور از هر نوع سطحی مانند بتن، فلز یا کاشی را دارند.

چند نکته

هنگام خرید بالابر پله رو، به چند نکته توجه داشته باشید:
1- امکان بازدید و تست دستگاه برای مشتری فراهم باشد.
2- بهتر است وسیله را از یک شرکت حقوقی و معتبر خریداری نمایید.
3- بالابر از اجزای باکیفیتی تشکیل شده باشد و در هنگام حرکت، صدای ناهنجاری از دستگاه بیرون نیاید.
4- نوعی از بالابر را انتخاب نمایید که فرد سالمند یا بیمار، بتواند به راحتی از آن استفاده نماید.
5- برای جلوگیری از برق گرفتگی، از باتری و شارژر خودکار استفاده شده باشد.
6- قابلیت جمع شدن زیرپایی، صندلی و دسته ها را داشته باشد تا در رفت و آمد سایر افراد، مشکلی ایجاد نشود.

قیمت بالابر پله رو

بالابر پله انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع آن و شرایط محل نصب، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود. چند مورد از عواملی که در تعیین قیمت صندلی پله رو، بالابر پله ایستاده و بالابر پله دومنظوره دخیل است به شرح زیر است:
1- ارتفاع و شرایط پله‌
2- طول مسیر
3- نوع موتور به‌کاررفته در دستگاه
4- سازنده‌ی صندلی
5- مدت گارانتی
6- خدمات پس‌ازفروش
عواملی مانند عملکرد دستگاه، کابین دار یا بدون کابین بودن ، مستقیم یا پاگردان بودن دستگاه نیز در قیمت آن مؤثر است.همچنین هزینه نهایی پرداختی برای خرید بالابر پله به مارک دستگاه، کیفیت و همین طور تکنولوژی به کارگرفته شده در ساخت آن نیز بستگی دارد.
بالابر پله های چرخ دنده و شانه (Rack & pinion) به دلیل ایمنی بیشتر، قیمت بالاتری دارند. معمولا بالابر پله های خارجی در مقایسه با انواع ایرانی، قیمت بالاتری دارند. هرچند قیمت بیشتر، همیشه به معنی کیفیت بالاتر نیست. در حال حاضر بالابر پله با سیستم چرخ دنده و شانه، بالاترین کیفیت را در بین نمونه های موجود دارد که دارای حرکت روان، نرم و بسیار کم صدایی است. هرچند که قیمت آن نیز نسبت به سایر نمونه ها، گرانتر است.
چنانچه قصد خرید بالابر پله دارید، بهتر است برای کسب اطلاع از تعرفه های لیست بالابر پله مانند: قیمت بالابر تک نفره راه پله،  قیمت بالابر پله ساختمان و …. با کارشناسان مجموعه «آتی بالابر» تماس حاصل فرمایید تا با کسب اطلاعات بیشتر، نمونه مناسبی برای مجتمع خود، انتخاب نمایید. شماره تلفن: 09125462051 «آقای ساعی»

قیمت بالابر پله رو

بالابر پله شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

قیمت نصب بالابر پله در تهران و سایر شهرستانها

نصب بالابر فرایند بسیار مهمی است که در صورت بروز اشتباه، ممکن است آسیب زیادی به ساختار پلکان وارد شود و حتی جان افراد به خطر بیفتد. به همین دلیل توصیه میشود برای نصب بالابر، حتما از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید. هنگام نصب حتماً از میلگرد استفاده کنید و استانداردهای ایمنی را نیز رعایت نمایید.
به طور کلی میتوان گفت سه عامل در هزینه نصب بالابر مؤثر است:
1- استفاده از نصاب و راه اندازی حرفه ای
2- استفاده از بالابر برقی (اگر بالابر با باتری کار نکند)
3- مجوز نصب 
برخی فاکتورهای اضافی که در قیمت نصب بالابر پله تاثیرگذار است عبارتند از:
1- شکل راه پله و کیفیت محصول
2- تعداد پله و طول پله ها
3- استفاده از بالابر الکتریکی با یک خروجی 
4- استفاده از مواد ضد آب برای محل 
5- باتری جایگزین یا پشتیبان 
6- بازرسی سالانه و تعمیر و نگهداری 
به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از بالابر ایستاده، به عنوان جایگزینی برای صندلیهای سنتی آسانسور و بالابر هستند ودارای قیمت کمتری نسبت به صندلیهای بالابر میباشند.

سخن پایانی

بالابر پله رو نوعی وسیله الکترونیکی است که قابلیت نصب در ساختمانهای بلند و چند طبقه را دارند. این وسیله برای جا به جایی افراد سالمند یا بیمار یا تمامی افرادی که به هر دلیل، توانایی استفاده از پله را ندارند، کاربرد دارد. بالابر پله رو را میتوان روی راه پله نصب کرد و توسط ریل و نیروی الکتریسته، قادر است یک صندلی ثابت را در جهت بالا یا پایین جابه جا کند. فرایند نصب آن بسیار ساده بوده و به ساختار دیوار و منزل شما، آسیبی وارد نمیکند. استفاده از این وسیله نیز بسیار راحت میباشد و تمامی افراد میتوانند به راحتی و بدون کمک شخص دیگر از آن استفاده نمایند. استفاده از بالابر پله رو میتواند کیفیت زندگی شما را افزایش دهد. بنابراین، چنانچه افرادی را در نزدیکی خود دارید که بنا به هر دلیلی قادر به استفاده از پله نیستند، حتما از این وسیله استفاده کنید تا این عزیزان بتوانند از پله، به راحتی استفاده نمایند.
شرکت «آتی بالابر» یکی از بزرگترین ارائه کنندگان بالابرهای پله رو در ایران است. مفتخریم که به عنوان وارد کننده و ارایه دهنده بالابرهای متنوع در بهترین و به روزترین مدلهای دنیا و از کارخانجات معتبر و با کیفیت استاندارد اروپا، به شما عزیزان خدمت رسانی کنیم. چنانچه قصد نصب این دستگاه کاربردی را دارید، میتوانید روی مجموعه ما حساب کنید. نشانی شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر». شماره تلفن: 09125462051 «آقای ساعی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button