blog بالابر پشت کامیونی | آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱
source this article منبع مقاله
بالابر پشت کامیونی

بالابر پشت کامیونی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بالابر پشت کامیونی، انواع بالابر پشت کامیونی، تفاوت بالابرهای تلسکوپی با مفصلی و انواع بالابر مفصلی تلسکوپی پشت کامیونی صحبت کنیم. بالابر پشت کامیونی یکی از پرکاربردترین انواع بالابرهای صنعتی متحرک است. یکی از اقدامات مخاطره آمیز بشر از ابتدا تا زمان حال، کار در ارتفاع‌های زیاد بوده است. از این رو بشر برای مقابله با این مشکل اقدام به ساخت بالابر نمود. با پیشرفت دانش و تکنولوژی بالابرها در انواع مختلف ساخته شدند که یکی از آن‌ها بالابر پشت کامیونی است.
بالابر پشت کامیونی که در مدل‌های مختلف طراحی شده‌است؛ جهت کار در ارتفاع‌های زیاد و جابه‌جایی‌های طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این بالابرها بسته به نوع کاربری و مدلی که انتخاب شده‌اند می‌توانند ارتفاع کاری بین 8 تا 28 متر را تحت پوشش قرار دهند.
بالابر پشت کامیونی قابلیت نصب روی انواع کامیون و نیسان را دارند اما باید متناسب با وزن خودرو انتخاب شوند؛ چرا که نیروی محرکه‌ای مورد نیاز هیدرولیک خود را از طریق خودرویی که روی آن سوار هستند به دست می‌آورند و در واقع وزن خودرو برای بالابر مانند یک وزنه تعادلی عمل می‌کند.
در‌صورتی‌ که قصد خرید و استفاده از یک بالابر پشت کامیونی در محل کار خود دارید، ِمی­توانید این کار را به مجموعه «آتی بالابر» بسپارید. کارشناسان مجموعه ما می­توانند به سرعت و در کم­ترین زمان ممکن، مناسب­ترین نوع بالابر پشت کامیونی را برای مجموعه شما انتخاب و نصب نمایند تا از مزایای سرشار این وسیله کاربردی، بهره­‌مند شوید. آدرس شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر». همچنین جهت کسب اطلاعات بیش­تر می­توانید با مجموعه ما تماس بگیرید. شماره تلفن: 09125462051 «جناب آقای ساعی»

بالابر پشت کامیونی

بالابر پشت کامیونی - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

انواع بالابر پشت کامیونی

انواع بالابر پشت کامیونی از لحاظ نوع عملکرد به سه دسته تقسیم می‌شوند:
1. بالابر مفصلی
2. بالابر تلسکوپی
3. بالابر مفصلی تلسکوپی

بالابر مفصلی پشت کامیونی

این دسته از بالابرها از چندین بازوی مفصلی تشکیل شده‌اند که ساختار کلی بالابر را انعطاف‌پذیر کرده، قابلیت حرکت آسان بالابر از بین موانع را افزایش می‌دهند و می‌توانند تقریبا بیشتر مناطق غیر قابل دسترس را پوشش دهند. استفاده از این نوع بالابر در انجام کارهای خدماتی شهری همچون نصب بنرهای تبلیغاتی، تعمیرات دوربین‌ها و چراغ‌های روشنایی شهر و خدمات امداد و نجات بسیار کاربرد دارد.

بالابر تلسکوپی پشت کامیونی

این نوع بالابر به دلیل طراحی ایستایی که دارد می‌تواند نسبت به بالابر مفصلی به ارتفاع بالاتری دست یابد. بازوهای این بالابر به دلیل باز و بسته شدن جک‌های هیدرولیکی درونشان، یکدیگر را تقویت کرده و بسیار پایدار و ثابت هستند از این رو تنها برای فضاهای بیرونی و باز بدون مانع مناسب قابل استفاده می‌باشند. 

بالابر مفصلی تلسکوپی پشت کامیونی

این بالابر یکی از جدیدترین نوع بالابرهای پشت کامیونی می‌باشد که ترکیبی از مکانیزم‌های مفصلی و تلسکوپی بوده و به نام بالابر سیستم Z نیز معروف می‌باشد. این نوع بالابر نیز از اتصال چند بازو تشکیل شده است که در آن سیستم بازوی ابتدایی مفصلی بوده و آخرین بازو نیز تلسکوپی می‌باشد. با وجود اینکه سرعت عمل بالابر مفصلی تلسکوپی نسبت به انواع دیگر بالابر مفصلی پشت کامیونی و تلسکوپی پشت کامیونی کمتر است اما دارای مزایای بیشتری همچون قابلیت قدرت حرکت بیشتر و راحت‌تر در نقاط حساس و کور، پل زدن روی موانع و ابعاد بسته شده کمتر می باشد که نصب و جابه‌جایی بالابر را روی کامیون‌های سبک و پشت نیسان ممکن می‌سازد؛ به‌طوری‌که مدل‌های 14 متری ایزولی نیز قابل نصب پشت نیسان بوده و اولین بالابر نیسانی 14 متری عرضه شده در ایران می‌باشد.

انواع بالابر پشت کامیونی

بالابر پشت کامیونی - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

تفاوت بالابرهای تلسکوپی با مفصلی

در این قسمت در رابطه با تفاوت بالابرهای تلسکوپی و مفصلی صحبت می‌کنیم. همان‌طور که قبلا گفته شد بالابر تلسکوپی درون بازوهای خود یک جک هیدرولیکی دارد که عملکردی مانند آنتن خودرو داشته و با باز کردن بازوها درون یکدیگر فقط موجب حرکت بالابر در جهت عمودی می‌شود. اما ساختار مفصلی و تاشوی بالابرهای مفصلی موجب شده این نوع بالابر طول و محل را با حرکت دادن هر بازو در جهت‌های بالا و پایین تعیین کند.
بالابر تلسکوپی به‌خاطر طراحی ثابت و پایداری که دارد می‌تواند به ارتفاع بلند‌تری نسبت به بالابر مفصلی دست پیدا کند. از طرف دیگر همین طراحی ثابت بالابر تلسکوپی موجب شده این بالابر در فضاهای کوچک و در برابر موانع کارایی زیادی نداشته باشد؛ حال آن که بالابرهای مفصلی دامنه حرکت بیشتری داشته و می‌توانند به راحتی از روی موانع عبور کنند.

تفاوت بالابرهای تلسکوپی با مفصلی

بالابر پشت کامیونی - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

انواع بالابر مفصلی تلسکوپی پشت کامیونی

در ادامه به معرفی انواع بالابر مفصلی تلسکوپی پشت کامیونی و بررسی ویژگی‌های آن‌ها خواهیم پرداخت:
1. بالابر پشت کامیونی مدل KZ120
2. بالابر کلایر پشت کامیونی مدل MPT140NEW
3‌. بالابر کلایر پشت کامیونی مدل PT4X4
4. بالابر کلایر پشت کامیونی مدل MPT140
5.بالابر کلایر پشت کامیونی مدل PNT20
6‌. بالابر کلایر پشت کامیونی مدل PT210
7. بالابر کلایر پشت کامیونی مدل PNT27 .14

بالابر پشت کامیونی مدل KZ120

این مدل بالابر که از نوع بالابرهای تلسکوپی مفصلی بوده و روی وانت نیسان نصب می‌شود؛ محصولی بسیار کاربردی است، به‌طوری‌که در کمترین زمان ممکن به ارتفاع می‌رسد، از موانع به راحتی عبور می‌کند و اپراتور می‌تواند با ایمنی کامل و به راحتی توسط آن در ارتفاع کار کند. عملکرد این بالابر هیدرولیکی بوده و می‌تواند به راحتی نیروی مورد نیاز خود را از طریق P.T.O ماشین حامل بدست ‌آورد. توانایی جابه‌جایی بالابرهای پشت کامیونی در فاصله‌های دور و نزدیک، این بالابر را از سایر مدل‌ها متمایز کرده است.
تعمیر و نگهداری خطوط برق و مخابرات، تعمیرات لامپ‌های روشنایی سطح شهر، تعمیرات و نگهداری ساختمان‌ها، باغبانی و میوه چینی و بسیاری موارد دیگر از جمله کاربردهای استفاده از این بالابر می‌باشند.
مشخصات کلیدی:
1. ارتفاع کاری 12 متر
2. دسترسی جانبی 6 متر
3. ظرفیت 200 کیلوگرم
ویژگی‌های کلیدی:
1. تلفیق مکانیزم تلسکوپی و مفصلی
2. عبور آسان از موانع
3. پاداری و ثبات بالا

بالابر کلایر پشت کامیونی مدل MPT140NEW

این بالابر تمام هیدرولیکی بوده، دارای ظرفیت ۲۳۰ کیلوگرم ‌می‌باشد و قابلیت حمل ۲ نفر تا ارتفاع 5/13 متر را دارد. همچنین به خاطر داشتن مکانیزم مفصلی تلسکوپی می‌تواند مانور حرکتی و دسترسی بیشتری به نقاط کور داشته باشد. علاوه‌بر‌این توانایی پل زنی بالا از روی موانع داشته به نحوی که یک خودرو با ارتفاع 5 متر می‌تواند به راحتی از زیر آن عبور کند. این بالابر کلایر پشت کامیونی دارای ابعاد بسته شده کمتری نسبت به مدل‌‌های مفصلی 11 متری ساخت داخل و حتی سایر بالابرهای نیسانی داخلی داشته و به علت استفاده از فولاد بسیار سبک در ساخت آن، دارای وزن بسیار کمتری نسبت به سایر بالابرهای نیسانی موجود در بازار می‌باشد که این مزیت باعث می‌شود؛ نه تنها امکان نصب بالابر روی وانت نیسان آسان شود بلکه در زمان رانندگی نیز وانت نیسان حالت تعادلی بیشتری خواهد داشت.
ویژگی‌های بالابر:
1. وجود حفاظ استاندارد بر روی سبد
2. پمپ اضطراری دستی برای پایین آوردن بالابر
3. مجهز به کلید توقف اضطراری
4. دارای قلاب کمربند ایمنی روی سبد
5. سیستم توقف بالابری در صورت بارگیری بیشتر از حد ظرفیت
6. مجهز به سیستم ضد برخورد با کابین و بدنه خودرو
7. پوشش ضد لغزش در کف سبد

بالابر کلایر پشت کامیونی مدل PT4X4

برای نخستین بار در کشور بالابر 14 متری روی نیسان توسط شرکت کلایر عرضه شده است. این بالابر دارای مکانیزم مفصلی تلسکوپی بوده و در طراحی آن از فولاد سبک مقاوم استفاده شده است. ظرفیت بالابر ۲۰۰ کیلوگرم بوده و قابلیت حمل ۲ نفر تا ارتفاع ۱۴ متری را دارد. ابعاد جمع شده کمتر و وزن پایین این بالابر باعث شده خودرو به هنگام رانندگی تعادل بیشتری داشته باشد. علاوه بر این قادر به پل زنی روی خیابان‌ها تا ارتفاع ۵ متر بوده و از مسدود شدن مسیر حرکت پیشگیری می‌کند.
ویژگی‌های بالابر:
1. وجود حفاظ استاندارد بر روی سبد
2. پمپ اضطراری دستی برای پایین آوردن بالابر
3. مجهز به کلید توقف اضطراری
4. دارای قلاب کمربند ایمن روی سبد
5. سیستم توقف بالابری در صورت بارگیری بیشتر از حد ظرفیت
6. مجهز به سیستم ضد برخورد با کابین و بدنه خودرو
7. پوشش ضد لغزش در کف سبد

بالابر کلایر پشت کامیونی مدل MPT140

بالابر کلایر پشت کامیونی مدل MPT140 از فولاد بسیار سبک و محکمی ساخته شده است که می‌تواند روی خودروهایی با ظرفیت پایین نیز به راحتی نصب شود. این بالابر دارای سبد گردان بوده و با داشتن ظرفیت 200 کیلوگرمی می‌تواند حضور 2 نفر در ارتفاع 3/14 متری در شرایط مختلف را به سهولت فراهم کند. مکانیزم مفصلی تلسکوپی بالابر موجب شده این محصول از قابلیت حرکت بالا برخوردار بوده و امکان پل زنی روی موانع را به نحوی که یک خودرو به راحتی بتواند از زیر بازوهای بالابر حرکت کند را انجام دهد. بالابر هیدرولیکی فوق ساخت ایزولی ایتالیا بوده و در آن سیستم کنترل الکتروهیدرولیک بسیار پیشرفته تعبیه شده است که به حرکت نرم و روان بالابرها کمک می‌کند.
ویژگی‌های بالابر:
1. وجود حفاظ استاندارد بر روی سبد
2. مجهز به کلید توقف اضطراری
3. پمپ اضطراری دستی برای پایین آوردن بالابر
4. دارای قلاب کمربند ایمن روی سبد
5. سیستم توقف بالابری در صورت بارگیری بیشتر از حد ظرفیت
6. مجهز به سیستم ضد برخورد با کابین و بدنه خودرو
7. پوشش ضد لغزش در کف سبد

بالابر کلایر پشت کامیونی مدل PNT20

بالابر نفری فوق که ساخت شرکت ایزولی ایتالیا است می تواند 230 کیلوگرم یا دو نفر را تا ارتفاع 20 متری بالا ببرد. همچنین هیدرولیکی بودن بالابر و مفصلی تلسکوپی بودن مکانیزم آن باعث شده بالابر توانایی مانور حرکتی و عبور از موانع بالایی داشته باشد و بتواند به نحوی روی خیابان پل بزند که دو خودرو بتوانند به سهولت از زیر آن عبور کنند.
ویژگی‌های بالابر:
1. وجود حفاظ استاندارد بر روی سبد
2. پمپ اضطراری دستی برای پایین آوردن بالابر
3. مجهز به کلید توقف اضطراری
4. دارای قلاب کمربند ایمن روی سبد
5. سیستم توقف بالابری در صورت بارگیری بیشتر از حد ظرفیت

بالابر کلایر پشت کامیونی مدل PT210

از آنجا که سیستم بالابر کلایر پشت کامیونی مدل PT210 هیدرولیکی مفصلی تلسکوپی می‌باشد؛ قدرت مانور بسیار بالایی داشته و می‌تواند بدون متوقف کردن مسیرهای عبوری تندرو روی خیابان پل زده و به انجام فعالیت ادامه دهد. همچنین این مدل بالابر نفری دارای یک بازوی انتهایی به نام جیب یا فلای بوم و سیستم گرداننده سبد به چپ و راست می‌باشد که می‌تواند 250 کیلوگرم یا دو نفر را تا ارتفاع 20/6 متری بالا ببرد.
ویژگی‌های بالابر:
1. ساخت ایتالیا
2. دارای سیستم ضد برخورد بالابر با کابین خودرو
3. دارای سیستم ایمنی استقرار
4. دارای کابل‌ها و جک‌های هیدرولیک تماما درون بازوها
5. سازه سبک و مقاوم
6. کنترل تمام هیدرولیک پروپرشنال از سبد و شاسی

بالابر کلایر پشت کامیونی مدل PNT27 .14

بالابر نفری فوق قابلیت بالا بردن 200 کیلوگرم و یا 2 نفر را تا ارتفاع 27 متری داشته و چون از فولاد فوق‌العاده سبک و محکمی ساخته شده است؛ قابل نصب روی کامیون‌های سبک نیز می‌باشد که این امر موجب کاهش هزینه‌های مصرف‌کنندگان می‌شود. علاوه‌بر‌این بالابر کلایر پشت کامیونی مدل PNT27 .14 دارای سیستم گرداننده سبد و کنترل پروپرشنال الکتروهیدرولیک بسیار پیشرفته می‌باشد که موجب کارایی روان و ایمن بالابر می‌شود.
ویژگی‌های بالابر:
1. ساخت ایتالیا
2. دارای سیستم ضد برخورد بالابر با کابین خودرو
3. دارای سیستم ایمنی استقرار
4. دارای کابل‌ها و جک‌های هیدرولیک تماما درون بازوها
5. سازه سبک و مقاوم
6. کنترل تمام هیدرولیک پروپرشنال از سبد و شاسی

بالابر پشت کامیونی آتی بالابر 09125462051 4

بالابر پشت کامیونی - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با بالابر پشت کامیونی، انواع بالابر پشت کامیونی، تفاوت بالابرهای تلسکوپی با مفصلی و انواع بالابر مفصلی تلسکوپی پشت کامیونی صحبت کردیم.
انواع بالابر به‌ خصوص بالابر پشت کامیونی که نقش اساسی در خدمت‌رسانی و حفظ جان افراد دارند یکی از ضروری‌ترین نیاز مشاغل مختلف و ارگان‌ها محسوب می‌شوند. شما خوانندگان محترم می‌توانید انواع بالابر‌ پشت‌ کامیونی‌ را با بهترین کیفیت و بالاترین دوام و طول عمر را انتخاب کرده و از مزایای بی‌شمار آن استفاده کنید.
شرکت آتی بالابر با سابقه طولانی در زمینه طراحی و ارائه انواع بالابرها و لیفتراک‌ها  اقدام به تولید و فروش باکیفیت‌ترین بالابر پشت کامیونی منطبق با  آخرین تکنولوژی و استانداردهای روز دنیا در سریع‌ترین زمان ممکن برای مشتریان نموده‌اند.
در‌صورتی‌ که قصد خرید و استفاده از یک بالابر‌ پشت‌ کامیونی‌ در محل کار خود دارید کارشناسان مجموعه ما می‌توانند در کمترین زمان ممکن و به صورت شبانه روزی به سوالات شما در زمینه‌های مختلف مشاوره، خرید و فروش بالابر پشت کامیونی پاسخ داده و به مشتریان عزیز خدمت‌رسانی کنند. آدرس شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر». همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می­توانید با مجموعه ما تماس بگیرید. شماره تلفن: 09125462051  «جناب آقای ساعی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button