blog بالابر پشت خودرویی مفصلی - ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر پشت خودرویی مفصلی

source this article منبع مقاله
بالابر پشت خودرویی مفصلی

بالابر پشت خودرویی مفصلی

بالابر پشت خودرویی مفصلی در دنیای امروز بسیار پرکاربرد است. در چند سال اخیر پیشرفت‌های علمی با رشد قابل توجهی روبرو شده‌اند که تاثیر آن را در همه جا مخصوصا محیط اطراف خود مشاهده می کنیم. جمعیت شهرها زیادتر شده و دیگر آن ساختمان‌های قدیمی که اندازه کوچکی داشتند، وجود ندارد. امروزه شاهد ظهور ساختمان‌های بلند و آسمان خراش‌های عجیب و غریبی هستیم که اگر جلوی آن‌ها بایستید و از پایین به بالاترین نقطه آن‌ها خیره شوید، حیرت زده می‌شوید و شاید از خود بپرسید چگونه ساختمانی به این بلندی و ارتفاع را ساخته‌اند و اگر یک مشکل یا حادثه‌ای خاص برای یک طبقه از این مکان‌ ایجاد شود که امکان خروج از درب اصلی هم وجود نداشته باشد، چگونه از بیرون می توان به آن رسیدگی کرد و تا ارتفاعی خاصی بالا رفت. یکی از نگرانی‌های بعضی از مشاغل، کار کردن در ارتفاعات زیاد است و تامین امنیت و ایمنی افراد در این شرایط کاری، امری بسیار ضروری تلقی می شود. به همین علت مهندسان به این فکر افتادند وسیله‌ای ایجاد کنند که به کمک آن بتوان به صورت کاملا ایمن و راحت به ارتفاعات بالا دسترسی پیدا کرد. در زمان‌های نسبتا قدیم برای دسترسی به ارتفاعات زیاد از وسایلی مثل نردبان‌های بلند و داربست استفاده می‌شد که چند مشکل اساسی داشتند. اول اینکه مراحل اولیه و آماده سازی آن‌ها، هم زمان زیادی نیاز داشت و هم مشکلات خاص خود را داشت. مورد دوم، عدم تامین ایمنی و امنیت لازم برای کار اپراتور‌ها بود و مورد سوم اینکه هر چه ارتفاع شرایط کاری مورد نظر بالاتر می‌رفت، کارایی این وسایل کم‌تر می‌شد. این مشکلات مهندسان و متخصصین را وادار کرد وسیله‌ای ابداع کنند که برای کار در ارتفاعات زیاد، امنیت و آسایش افراد را تضمین کند و همین موضوع منجر به ساخت وسیله‌ای به نام بالابر شد که امروزه استفاده‌های بسیار گسترده‌ای دارد.
به مرور زمان صنعت ساخت بالابر دچار جهش‌ها و پیشرفت‌های چشم‌گیری شد، به طوریکه با گذشت زمان هر چه ارتفاع ساختمان‌ها و برج‌ها بیشتر شد، بالابر‌ها نیز متناسب با آن‌ها بلندتر شدند. تاریخچه ساخت انواع بالابر به نوبه خود جالب است و در این مورد می‌توان گفت اولین نمونه از بالابر‌ها قبل از جنگ جهانی اول در دهه 1920 میلادی در کشور سوئد ساخته شد که با هدف تعمیر چراغ‌های روشنایی شهر ابداع شد.
شرکت آتی بالابر تولید کننده انواع بالابر پشت خودرویی مفصلی با کیفیت‌های بالا و با مناسب ترین قیمت می‌باشد. جهت اطلاع از انواع مدل های بالابر و نیز قیمت بالابر ها می‌توانید با شماره تماس09125462051 (آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید. همچنین آدرس مجموعه به نشانی تهران -شهرک صنعتی چهاردانگه -شرکت آتی بالابر می‌باشد.

بالابر پشت خودرویی مفصلی

بالابر پشت خودرویی مفصلی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر پشت کامیونی

بر اساس نوع کار و ویژگی‌هایی که یک بالابر دارد، آن را به دو دسته کلی بالابرهای ثابت و بالابرهای متحرک تقسیم می کنند که هر کدام از آن‌ها طراحی‌های متفاوتی دارند. بالابر پشت کامیونی در دسته بالابرهای متحرک قرار می‌گیرد که در این مقاله به بررسی آن پرداخته‌ایم. این نوع بالابرها در شرایط کاری‌ای که در ارتفاعات زیاد انجام می‌شوند و نیاز به جابجایی‌های طولانی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. بالابرهای پشت کامیونی بر اساس وزن بالابر که ثابت است و نیروی گشتاور محاسبه شده در هنگام کار بالابر در ارتفاع، جهت حمل و نقل راحت‌تر قابلیت نصب روی انواع خودروها نظیر وانت نیسان و کامیون‌های سنگین را دارند. اگر این نوع بالابرها را روی وانت نیسان زامیاد نصب کنند، اصطلاحا به آن بالابر نیسانی گفته می‌شود. دسته بندی دیگر بالابرها از نظر مکانیزم کارکرد آن‌ها می باشد که به سه دسته تقسیم شده و شامل بالابر تلسکوپی، بالابر مفصلی و بالابر مفصلی-تلسکوپی می‌شوند که این مورد سوم نسبت به دو تای اولی جدیدتر است و از مکانیزم‌های امروزی برای بالابری استفاده می‌کند. در برخی از مدل‌های بالابرهای پشت کامیونی قابلیت ایجاد دسترسی منفی نیز وجود دارد و از این ویژگی در مواردی نظیر بازرسی پل‌ها استفاده می‌شود که طی آن، بالابر پشت کامیونی مورد نظر، روی پل قرار می ‌گیرد و اپراتور می‌تواند به کمک بالابر مورد نظر، قسمت‌های مختلف پل مخصوصا قسمت زیر پل را بررسی کند. همچنین این نوع بالابرها در صورت مجهز شدن به وسایل لازم، در شرایط کاری امداد و نجات نیز می‌توانند به آتش‌نشان‌ها کمک زیادی کنند. یکی دیگر از انواع بالابرهای پرکاربرد، بالابرهای خط گرم است که جزو دست بالابرهای کامیونی جای می‌گیرد و در بررسی تیرهای برق و خطوط فشار قوی برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. مکانیزم کارکرد این نوع بالابرها به این صورت است که یک سبد که به عنوان جایگاه اپراتور است را در یک بالابر پشت کامیونی نصب می‌کنند، سپس این سبد به وسیله سیستم هیدرولیکی تعبیه شده در بالابر از نظر ارتفاع به صورت خودکار تراز می‌شود، انجام این کار باعث تضمین و تامین ایمنی و آسایش اپراتور در هنگام کار می گردد.
بالابر آکاردئونی نوع دیگری از بالابر پشت کامیونی هستند که به علت داشتن سکوی کاری بزرگ، قابلیت پذیرش و گنجایش افراد بیشتری را دارد. عمده استفاده این نوع بالابرها با توجه به شکل خاصی که دارند، در فرودگاه‌ها و تعمیرات تونل‌ها است.

بالابر پشت خودرویی مفصلی آتی بالا 09125462051بر 2

بالابر پشت خودرویی مفصلی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر پشت خودرویی مفصلی

چون در ساختار بالابر پشت خودرویی مفصلی مکانیزم مفصلی به کار رفته، در مقایسه با بالابرهای تلسکوپی از نظر عملیاتی و اجرایی قابلیت بیشتری دارند و تقریبا می توان گفت تمام نقاط کوری که دیگر بالابرها ممکن است از آن‌ها پشتیبانی نکنند را پوشش می‌دهد. ضمنا اینکه قدرت مانور خیلی زیادی دارند و برای برخی امور شهری نظیر نصب بنر، تعمیر دوربین‌ها و نصب و بررسی چراغ‌های روشنایی گزینه مناسبی محسوب می شوند. همچنین بالابر پشت خودرویی مفصلی به علت برخی از ویژگی‌های خاص خود نظیر پل زدن و رفتن به ارتفاعات بالا، در خدمات امداد و نجات در جهت کمک به آتش‌نشان‌ها عمل می‌کند.

بالابر مفصلی پشت کامیونی

بالابر پشت خودرویی مفصلی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

مشخصات فنی بالابر پشت خودرویی مفصلی و نیسانی کلایر
در جدول زیر می توانید مشخصات فنی انواع بالابرهای مفصلی را مشاهده کنید:

بالابر مفصلی پشت کامیونی

بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل MPT140NEW

این مدل به بالابر پشت وانتی معروف است که بیشتر در قسمت عقب انواع وانت ها خصوصا نیسان زامیاد نصب می‌شوند و دارای مکانیزم مفصلی تلسکوپی است و عملکرد آن به صورت تمام هیدرولیکی می‌باشد. یک مزیت مهم مکانیزم مفصل تلسکوپی این است که نقاط کور کم‌تری در آن وجود دارد و همچنین در شرایط کاری مختلف، دسترسی بیشتری می توان به آن داشت که به این مورد در صنعت بالابرها اصطلاحا “پل زنی” گفته می شود، در این شرایط چنان فضای خالی‌ای در زیر این بالابر ایجاد می‌شود که حتی یک اتومبیل با ارتفاع 5 متر نیز می‌تواند به راحتی از زیر آن عبور نماید. این بالابر نیسانی در حالت بسته شده خود در مقایسه با مدل‌های مفصلی 11 متری تولید شده در داخل کشور و همچنین نسبت به دیگر بالابر‌های نیسانی مشابه خود که آن هم تولید داخلی است، دارای ابعاد کمتری بوده و چون در فرآیند ساخت این بالابر‌ها از فولاد فوق سبک استفاده شده، وزن آن‌ها نسبت به سایر بالابرهای نیسانی موجود در بازار کم‌تر است. به همین علت این نوع بالابرها را روی وانت‌های نیسان نصب می کنند و راننده وانت نیسان در هنگام رانندگی تعادل بیشتری را احساس می‌کند. این مدل بالابر نیسانی دارای ظرفیت 230 کیلوگرم است و می‌تواند 2 نفر را تا ارتفاع 5/13 متری بالا ببرد.
ویژگی‌های بالابر
1. روی سبد خود که جایگاه اپراتور است، یک حفاظ استاندارد وجود دارد
2. دارای یک پمپ اضطراری دستی می‌باشد که در مواقع ضروری که نیاز است بالابر را سریعا پایین بیاورید، استفاده می‌شود
3. به منظور انجام توقف‌های اضطراری، یک کلید توقف اضطراری برای بالابر در نظر گرفته شده است
4. برای تامین امنیت اپراتور، روی سبد یک قلاب کمربند ایمنی تعبیه شده است
5. اگر بیشتر از ظرفیت بالابر، عملیات بارگیری انجام شود، برای جلوگیری از خرابی دستگاه یک سیستم توقف اضطراری در نظر گرفته شده است.
6. برای جلوگیری از برخورد بالابر با کابین و بدنه خودرو یک سیستم ضد برخورد در بالابر به کار رفته است
7. در شرایط کاری که با سیالات سر و کار دارند، ممکن است کف سبد آغشته به این مواد شود و لغزش ایجاد کند. پوشش ضد لغزش به کاررفته در کف سبد از وقوع لغزش جلوگیری می‌کند.

بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل PT4X4

شرکت کلایر CLAIER که ارائه کننده بزرگترین مجموعه بالابر در ایران محسوب می‌شود، برای اولین بار یک بالابر 14 متری را روی نیسان نصب کرد و این وسیله نقلیه را وارد بازار نمود. در جنس بدنه این مدل بالابر کلایر همانند مدل MPT140NEW، از فولاد سبک مقاوم استفاده شده و مکانیزم حاکم بر آن به صورت مفصلی تلسکوپی است که استفاده از این دو مورد سبب شده این مدل بالابر روی انواع وانت نیسان قابل نصب باشد و همچنین در هنگام جمع یا بسته شدن بالابر، نسبت به مدل‌های تلسکوپی و مفصلی خود فضای کمتری را در بر گیرد و تعادل وانت نیسان را در هنگام رانندگی افزایش ‌دهد. در این نوع بالابرها نوعی سیستم کنترل الکترو هیدرولیک پیشرفته به کار رفته که باعث شده میزان نشتی روغن هیدرولیک به کمترین مقدار خود رسیده و علاوه بر اینکه دقت کارکرد بالابر را افزایش می‌دهد، استفاده از آن را نیز راحت‌تر کرده است. این مدل بالابر نیسانی دارای ظرفیت 200 کیلوگرم است و می تواند 2 نفر را تا ارتفاع 14 متری بالا ببرد و چون در ساختار آن از مکانیزم مفصل تلسکوپی استفاده شده، قادر است روی خیابان‌ها، تا ارتفاع 5 متر پل زنی کند و به علت فضای خالی ای که زیر آن ایجاد می‌شود، یک خودرو می تواند از زیر آن عبور کرده و در نتیجه از ایجاد ترافیک در مسیر تندرو جلوگیری شود.
ویژگی‌های بالابر
1. روی سبد خود حفاظ استاندارد دارد
2. در هنگام پایین آوردن بالابر در شرایط خاص، یک پمپ اضطراری دستی روی دستگاه در نظر گرفته شده است.
3. دارای کلید توقف اضطراری است
4. قلاب کمربند ایمنی برای تامین امنیت اپراتور روی سبد قرار دارد
5. اگر بیش از حد از بالابر بارگیری صورت گیرد، می توان از سیستم توقف بالابری استفاده کرد
6. برای جلوگیری از برخورد بالابر با کابین و بدنه خودرو یک سیستم ضد برخورد در بالابر به کار رفته است
7. دارای پوشش ضد لغزش در کف سبد است

بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل MPT140

از آنجایی که در ساختار بدنه بالابر کامیونی MPT140، فولاد سبک با دوام بالا به کار رفته است، این مدل بالابر را می‌توان روی خودروهای با ظرفیت پایین نصب کرد. این بالابر دارای سبد گردان و ظرفیت تحمل 200 کیلوگرم است که می‌تواند در ارتفاع 3/14 متری، از کار کردن 2 نفر به طور همزمان در شرایط مختلف کاری مختلف پشتیبانی کند. بالابر مدل MPT140 به لطف استفاده از مکانیزم مفصلی تلسکوپی، قابلیت انجام مانور بالایی را دارد و همچنین می تواند عملیات پل زنی را هم انجام دهد که در صورت انجام این کار، برای جلوگیری از وقوع ترافیک و شلوغی، یک خودرو به سادگی می‌تواند از زیر بازوهای جک عبور کند. این بالابرهای هیدرولیکی که ساخته شرکت ایزولی کشور ایتالیا می‌باشند، به علت استفاده از سیستم کنترل الکترو هیدرولیک پروپورشنال پیشرفته، حرکات نرم و روانی دارند.
ویژگی‌های بالابر
1. یک حفاظ استاندارد روی سبد آن‌ها‌ قرار دارد
2. از یک پمپ اضطراری دستی جهت پایین آوردن بالابر استفاده می‌کنند
3. به کلید توقف اضطراری مجهزند
4. یک قلاب کمربند ایمنی روی سبد تعبیه شده است
5. به سیستم توقف بالابری مجهز است که در صورت بارگیری بیش از ظرفیت استفاده می‌شود
6. مجهز به سیستم ضد برخورد بالابر با کابین و بدنه خودرو
7. پوشش ضد لغزش در کف سبد

بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل PNT20

این مدل بالابر توسط شرکت ایزولی ایتالیا ساخته شده است و همانند دو مدل قبلی خود دارای مکانیزم مفصلی تلسکوپی می‌باشد و به همین علت سرعت انجام مانور بسیار بالایی دارد و می‌تواند از انواع موانع عبور کرده و به گونه‌ای در خیابان پل زنی کند که به راحتی دو خودرو بتوانند از زیر آن عبور نمایند و در نتیجه در خط تندروی جاده ترافیک ایجاد نشود. بالابر کامیونی مدل PNT20 این قابلیت را دارد که 230 کیلوگرم بار و یا دو نفر را تا ارتفاع 20 متری بالا ببرد.
ویژگی‌های بالابر
1. یک حفاظ استاندارد روی سبد آن‌ها‌ قرار دارد
2. از یک پمپ اضطراری دستی جهت پایین آوردن بالابر استفاده می‌کنند
3. یک قلاب کمربند ایمنی روی سبد تعبیه شده است
4. به سیستم توقف بالابری مجهز است که در صورت بارگیری بیش از ظرفیت استفاده می‌شود

بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل PT210

مکانیزم این نوع بالابر هیدرولیکی از نوع مفصلی تلسکوپی است و به لطف وجود این مکانیزم، قدرت مانور بالایی داشته و بدون ایجاد ترافیک در مسیر تندروی جاده، در خیابان‌های مختلف پل زنی کند و در عین حال به انجام وظیفه خود مشغول باشد. همچنین نوعی بازوی انتهایی به نام جیب یا فلای بوم و سیستم گرداننده سبد که می‌تواند سبد را در دو جهت اصلی بچرخاند، در ساختار این نوع بالابر به کار رفته است که این دو مورد علاوه بر اینکه سطح دسترسی بالابر را افزایش می‌دهند، استفاده از آن را هم راحت و سریع می‌کنند. این بالابر نفری پشت کامیونی می‌تواند 250 کیلوگرم بار و یا 2 اپراتور را تا ارتفاع 20.6 متری بالا ببرد که رقم قابل توجهی است.
ویژگی‌ها
1. ساخت کشور ایتالیا است
2. مجهز به سیستم ضد برخورد بالابر با کابین خودرو
3. مجهز به سیستم ایمنی استقرار
4. تمامی کابل ها و جک های هیدرولیک بالابر درون بازوها قرار دارند
5. دارای بدنه سبک و مقاومی است
6. مجهز به سیستم کنترل تمام هیدرولیک پروپورشنال از سبد و شاسی

بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل PNT27.14

این نوع بالابر از جنس فولاد مستحکم فوق سبک ساخته شده و به همین علت می‌تواند روی کامیون‌های سبک وزن نیز نصب شود و از این طریق هزینه‌های مصرف کنندگان را کاهش می‌دهد. سیستم گرداننده سبد و کنترل پروپورشنال الکتروهیدرولیک پیشرفته نیز در این بالابر استفاده شده که باعث شده‌اند کار با بالابر راحت و روان شده و آن را ایمن سازی کنند.
ویژگی ها
1. ساخت کشور ایتالیا است
2. مجهز به سیستم ضد برخورد بالابر با کابین خودرو
3. مجهز به سیستم ایمنی استقرار
4. تمامی کابل ها و جک های هیدرولیک بالابر درون بازوها قرار دارند
5. دارای بدنه سبک و مقاومی است
6. مجهز به سیستم کنترل تمام هیدرولیک پروپورشنال از سبد و شاسی

سخن پایانی

در این مقاله با بالابر پشت کامیونی، بالابر پشت خودرویی مفصلی، مشخصات فنی بالابر پشت خودرویی مفصلی و نیسانی کلایر، بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل MPT140NEW، بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل PT4X4، بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل MPT140، بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل PNT20، بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل PT210 و بالابر پشت خودرویی مفصلی مدل PNT27.14 و ویژگی‌ها و کاربردهای هر کدام در صنعت آشنا شدیم. این مدل بالابرها کاربردهای بسیار گسترده‌ای در صنعت دارند و بسیاری از کارهایی در ارتفاع نسبتا زیاد انجام می‌شوند را برای ما آسان نموده‌اند. به همین منظور اگر شغل شما به گونه‌ای است که در ارتفاعات تا 20 متر انجام می‌شوند، با استفاده از این مدل بالابرها که انواع مختلفی دارند، می‌توانید با خیال آسوده به انجام کار خود بپردازید و در حین کار احساس امنیت و آرامش نمایید.
اگر شرایط کاری شما طوری ایجاب می‌کند که نیاز به خرید یک بالابر مفصلی پشت خودرویی دارید و در مورد این بالابرها و قیمت آن‌ها اطلاعی ندارید، می‌توانید با شرکت آتی بالابر تماس بگیرید و سوالات خود را با کارشناسان و متخصصان این مجموعه در میان بگذارید. این شرکت سال‌هاست که در زمینه خرید و فروش انواع ابزارآلات و تجهیزات صنعتی مانند بالابرهای پشت کامیونی فعالیت می‌کند و عملکرد درخشانی در این زمینه دارد و همواره قصد ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات خصوصا بالابرها را دارد.
چون بالابرهای پشت کامیونی انواع مختلفی دارند و با توجه به نوع مکانیزم مفصلی یا تلسکوپی و جنس سازه و سیستم های حفاظتی به کار رفته در آن‌ها از نظر قیمت با یکدیگر متفاوت هستند، لذا برای استعلام قیمت و خرید مطمئن و باکیفیت این بالابرها و همچنین گرفتن مشاوره قبل از خرید، با شرکت آتی بالابر تماس بگیرید.
نشانی شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر». شماره تلفن: 09125462051 «آقای ساعی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button