blog بالابر ویلچر - آتی بالابر

بالابر ویلچر

source this article منبع مقاله
بالابر ویلچر

بالابر ویلچر

افرادی که معلول هستند می توانند از ویلچربر ها استفاده کنند تا جابجایی آنها آسان تر شود. ویلچر برها، بالابر صندلی نیز نام دارد و برای افراد معلول یک وسیله کاربردی محسوب می شود. اشخاص زیادی سالانه تصمیم میگیرند ویلچربر خریداری نمایند تا بتوانند آرامش بیشتری داشته باشند. امکان نصب ویلچربر هم داخل ساختمان و هم در بیرون ساختمان وجود دارد البته ویلچربر هایی که در خارج از ساختمان نصب می شوند دارای ساختار متفاوت و ویژه می باشند. اشخاصی که به سبب حادثه یا تصادف  دارای مشکلات حرکتی هستند میتوانند از ویلچربر ها استفاده کنند که جابجایی آنها را راحت تر می کند.
اگر بخواهیم درمورد ویلچربرها اطلاعاتی به شما بدهیم باید بگوییم این وسیله همانطور که از نامش مشخص می باشد برای حمل افراد معلول و مسن به کار می‌رود مخصوصاً در مکان‌هایی که اختلاف سطحی به اندازه چند سانتی متر وجود  دارد. ابعاد ویلچربر به گونه ای طراحی می شود یک فرد با ویلچرش و یا همراه با مقداری بار در آن در آن جا میگیرد.
شرکت آتی بالابر تولید کننده انواع بالابر ویلچر در مدل های گوناگون می باشد. شما عزیزان می توانید به جهت آگاهی از انواع مدل های بالابر ویلچر و نیز هزینه تهیه این دستگاه با شماره تماس09125462051 ( آقای ساعی )تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس مجموعه به نشانی تهران -شهرک صنعتی چهاردانگه- شرکت آتی بالابر می‌باشد.

بالابر ویلچر

بالابر ویلچر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر ویلچر چیست؟

از جمله دغدغه هایی که یک فرد معلول دارد حمل و نقل راحت و آسان آن در بین طبقات یک ساختمان است که برای حل این مشکل می‌تواند از بالابر ویلچر استفاده نماید تا بتواند جابجایی راحت و آسانی را داشته باشد. این بالابر نام دیگر بالابر ویلچر را نیز دارا می باشد. این نوع از بالابر ها به سهولت هم در داخل ساختمان ها و هم در فضای بیرون ساختمان ها و همچنین در مکانهای عمومی امکان نصب دارند.

آسانسور ویلچر بر

دستگاهی که با استفاده از آن افراد معلول ،کم توان و سالمند می توانند در بین طبقات یک ساختمان به آسانی جابجا شوند، آسانسور ویلچر بر می باشد. در مکانهایی که اختلاف سطحی به اندازه چند سانتی متر وجود دارد میتوان از ویلچر پله رو استفاده نمود.

ویژگی های بالابر ویلچر

1- به راحتی می توان آن را نصب نمود و نصب سریع آن ممکن است .
2- با استفاده از برق تک فاز کار می کند.
3- دارای حرکتی نرم و بدون لرزش است.
4- دستگاه دارای دستگیره استیل محافظ می باشد.
5- شرایط نگهداری و تعمیرات آن بسیار راحت می باشد.
6- در مکان های عمومی امکان استفاده از آن وجود دارد .
7- این دستگاه دارای پوشش دور شیشه می باشد و کفی  آن استیل کاری شده است.

ویژگی های بالابر ویلچر

بالابر ویلچر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

انواع بالابر ویلچر

  1. بالابر ویلچر اتوبوس
  2. بالابر ویلچر از راه پله
  3. بالابر ویلچر از موتورخانه
  4. بالابر ویلچربر هیدرولیک
  5. ویلچر بالابر خودرو معلولین
انواع بالابر ویلچر

بالابر ویلچر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر ویلچر اتوبوس

دستگاه از جمله مدل های بالابر می‌باشد که نام آن بالابر ویلچر برای اتوبوس‌ها است. استفاده از آن به این صورت است که این بالابر در جلوی درب اتوبوس نصب می‌شود تا فرد معلول بتواند به همراه ویلچر خود بر روی آن قرار بگیرد و به سهولت به اتوبوس وارد شود. نحوه نصب این دستگاه بر روی درب اتوبوس به گونه ای می باشد که مزاحمتی برای مسافران دیگر در هنگام سوار یا پیاده شدند نداشته باشد.

صندلی بالابر ویلچر

از این نوع بالابر برای جابجایی آسان افراد معلول یا سالمند در خانه ها استفاده می شود که این بالابر در راه پله منازل نصب می‌شود. برای نصب این گونه از بالابر ها نیاز به فضای کمی از راه پله می باشد.

ویلچر بالابر خودرو معلولین

ویلچر بالابر خودرو را بر روی سقف ماشین ها نصب می کنند البته این ویلچر به جهت اینکه ظاهر ماشین را حفظ نماید و آن را نامطلوب نکند، در داخل یک جعبه و یا باکس قرار گرفته است. هنگامی که فردی بخواهد از ماشین استفاده نماید،ویلچر خود را برروی بالابر قرار می دهد تا بالا بر بتواند آن را به درون باکس جابه جا و حمل نماید.

مزایای بالابر ویلچر

استفاده کردن از یک بالابر ویلچر دارای مزیت های گوناگونی می باشد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:
1- بالابر ویلچر دارای حرکتی بی صدا و بدون لرزش می باشد.
2- این وسیله امنیت بالایی دارد و دارای طول عمر زیادی است.
3- سر و صدای کمی دارد.
4- به وسیله برق تک فاز هم می توان آن را راه اندازی نمود.
5- نگهداری از آن بسیار آسان می باشد و همچنین هزینه تعمیرات آن نیز پایین است.
6- به هنگام قطع برق می توان از باتری استفاده نمود.
7- به سهولت از مکانی به مکان دیگر امکان جابجایی دارد.
8- نصب بالابر ویلچر به سهولت انجام می پذیرد و به تغییر و تخریب پله نیازی نمی‌باشد.
9- افراد سالمند، کم توان، معلول و بیمار می‌توانند از این وسیله برای راحتی خود استفاده نمایند.
10- در فضاهایی که فضای کمی را در اختیار داریم می‌توانیم این وسیله را نصب کنیم.

مزایای بالابر ویلچر

بالابر ویلچر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

ابعاد کابین بالابر ویلچر

  1. در حالت یک کاربر تنها به صورت ایستاده ( با حرکت تا ۵۰ سانتیمتر) عرض ۳۲ سانتیمتر و طول ۳۵ سانتی متر مورد نیاز می‌باشد.
  2. در حالت دو کاربر تنها به صورت ایستاده (نامناسب برای صندلی چرخدار) عرض 65 سانتی متر و طول 65 سانتی متر مورد نیاز می باشد.
  3. در حالت سه کاربر تنها به صورت ایستاده و یا روی صندلی چرخدار، عرض ۸۰ سانتی متر و طول ۱۲۵ سانتیمتر مورد نیاز است.
  4. همراه ایستاده در پشت، شخص روی صندلی چرخدار ، طول عرضی به اندازه ۸۰ سانتی متر و طول ۱۶۰ سانتی متر مورد نیاز می باشد.
  5. هنگامی که درب ها دارای زاویه ۹۰ درجه با یکدیگر هستند، (همراه در کنار صندلی چرخدار) عرض ۱۱۰ سانتیمتر و طول ۱۴۰ سانتی متر مورد نیاز می باشد.

زیبایی جک معلولین

از جمله نکات مهمی که در انتخاب بالابر معلولین لازم است مورد توجه قرار بگیرد ،زیبایی جک معلولین می باشد.
مکان نصب جک معلولین معمولاً در ورودی های ساختمان و در کنار پله ها می باشد بنابراین لازم است بالابر ویلچری که خریداری می کنید با ساختمان مورد نظر و نمای آن و همچنین محوطه ساختمان دارای هماهنگی مطلوب باشد. همچنین فاکتورهای دیگری نیز در زیبایی دستگاه تاثیراتی دارد مانند خوش‌ساخت بودن ،رنگ زیبا و جنس قطعات مورد استفاده در دستگاه.
امروزه انواع شرکت ها و سازندگان بالابر ویلچر  با توجه به معماری ساختمان های گوناگون و با در نظر گرفتن هماهنگی دستگاه با ساختمان مورد نظر، بالابر ویلچر های متنوعی با ویژگی های مختلفی را طراحی و تولید می نمایند.
همچنین در تولید ویلچر برقی می توان از فاکتورهای دیگری مانند سنگ، سرامیک ،شیشه و استیل استفاده نمود که در این صورت میتوان زیبایی منحصر به فردی به این دستگاه و در نتیجه به ساختمان و محوطه مورد نظر بخشید.
شرکت آتی بالابر تولید کننده انواع ویلچربر های کاربردی در مدل ها و قیمت های متنوع می باشد. به جهت اطلاع از انواع مدل های ویلچربر و قیمت آنها می‌توانید با شماره تماس 09125462051(آقای ساعی )تماس حاصل فرمایید .
همچنین آدرس مجموعه به نشانی تهران- شهرک صنعتی چهاردانگه -شرکت آتی بالابر می‌باشد.

ابعاد جک معلول

طراحی ابعاد کفی ( کابین) بالابر معلولین باید به نحوی صورت پذیرد که یک نفر به همراه ویلچر خود و یک همراه به راحتی بتوانند در آن جای بگیرند. بنابراین بهتر است تا با توجه به انواع مدل های ویلچر های دستی و برقی، بزرگترین سایز ویلچر مورد نظر قرار بگیرد.
همچنین لازم است تا رعایت فواصل اطمینان از طرفین نیز به درستی صورت پذیرد.
البته بهتر است ابعاد کابین کمتر از ۸۵ سانتیمتر در ۱۲۰ سانتی متر نباشد تا بتواند کاربری مناسبی را ارائه دهد.
تعیین ابعاد جک معلولین بسته به نوع ورود و خروج دستگاه نیز می باشد برای مثال ابعاد جک معلول برای آن دسته از دستگاه‌هایی که ورود و خروج ویلچر از دو سمت مجاور کابین صورت می پذیرد، باید بزرگتر طراحی شود به این دلیل که در این حالت ویلچر باید برای خروج امکان چرخش ۹۰ درجه را داشته باشد پس بنابراین لازم است ابعاد کابین جک معلول بزرگتر در نظر گرفته شود.

ابعاد جک معلول در پلان

جهت تهیه نقش و جانمایی و نیز ابعاد جک معلول در پلان لازم است اندازه کلی دستگاه را در نظر گرفت. همچنین باید فضاهای خالی(بادخور)، ناشاقولی ها و فواصل ایمنی جسم متحرک و ثابت در نظر گرفته شود
تعیین اندازه کلی دستگاه بستگی به نوع سیستم و تجهیزات دارد. البته بهتر است ابعاد فضای جک معلولین در پلان از ۱۴۰ سانتیمتر در ۱۴۰ سانتی متر کمتر نباشد تا بتوان انواع سیستم ها را نصب نمود.

الزام قانونی نصب بالابر ویلچر بر

در برخی از اختلاف سطح های مشخص شده نصب جک معلولین الزامی می باشد که این الزام از نظر مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرداری می باشد.
در این صورت اگر بالابر ویلچر نصب نگردد برای دریافت مجوز های لازم برای پایان کار شهرداری دچار مشکل خواهید شد.
از سمتی دیگر وجود این الزام به جهت ایجاد امکان تردد برای معلولین و سالخوردگان نیز کاملاً بدیهی می‌باشد.
معماران و سازندگان ساختمان ها لازم است یا حتماً یا از رمپ(سطح شیب دار) استفاده نمایند و یا از جک معلولین. استفاده از جک معلولین راهکاربه صرفه تری می باشد.
با توجه به توضیحات بالا می توان دریافت که علاوه بر الزام قانونی تعبیه جک معلولین در فضای ساختمان ها ،این اقدام را میتوان یک نیاز ضروری از نظر معماری نیز تلقی نمود.
سازندگان و مهندسین ناظر لازم است در رعایت اصول ایمنی و فنی لازم در اجرای بالابر ویلچر دقت و نظارت کافی را داشته باشند تا این کار به درستی و طبق اصول صحیح صورت پذیرد.

صرفه جویی در فضا با جک معلول

به جهت جبران اختلاف سطح می توان از یک بالابر معلولین استفاده نمود که یک راهکار اقتصادی محسوب می شود. اگر برای فضاهایی که دارای اختلاف سطح هستند از جک معلول استفاده نشود، پس بنابراین باید از سطح شیبدار یا رمپ استفاده نمود.
در صورتی که از سطح شیب دار استفاده شود، این سطح مناسب برای حرکت ویلچر ،شیبی در حدود هشت درصدی را دارد که برای اینکه این شیب تامین گردد لازم است فضای بسیار زیادی از ساختمان اشغال شود.
بنابراین استفاده از یک جک معلول بسیار با صرفه تر می باشد و همچنین فضای کمتری نیز اشغال می گردد که موجب صرفه جویی در فضا هم می‌شود همچنین هزینه بکارگیری جک معلولین نیز پایین تر می باشد.

ایمنی در بالابر معلولین

صرف نظر از اینکه ترافیک کاری دستگاه بالابر ویلچر بر تا چه حدی می باشد، حتماً باید دارای ایمنی کاملی باشد حتی اگر فقط یک بار در سال مورد استفاده قرار می گیرد.
با توجه به اینکه این دستگاه برای افراد سالمند یا کم توان مورد استفاده قرار می گیرد پس بنابراین باید ایمنی آن کاملاً تامین شود که در نتیجه حساسیت ایمنی در جک معلول را دو چندان می کند.
فراهم آوردن شرایط ایمن برای دستگاه ویلچر کاملاً ضروری می باشد و لازم است که این دستگاه به تجهیزات و قطعات ایمنی مجهز شود تا ایمنی کافی حاصل گردد.

سخن پایانی

شرکت آتی بالابر تولید کننده انواع بالابر ویلچر در مدل های گوناگون می باشد. شما عزیزان می توانید به جهت آگاهی از انواع مدل های بالابر ویلچر و نیز هزینه تهیه این دستگاه با شماره تماس09125462051 (آقای ساعی)تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس مجموعه به نشانی تهران -شهرک صنعتی چهاردانگه- شرکت آتی بالابر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button