blog بالابر نفربر + انواع بالابر نفربر | آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱
source this article منبع مقاله
بالابر نفربر

بالابر نفربر

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بالابر نفربر، انواع بالابر نفربر، امکانات بالابر نفربر، بالابر نفربر خانگی، بالابر نفربر آپارتمانی، بالابر نفربر ساختمانی، بالابر نفربر قیچی، بالابر نفربر نرده‌ای، بالابر نفربر دستی، نصب بالابرهای نفربر، فروش بالابر نفربر، قیمت بالابر نفربر و نکات ایمنی در استفاده از بالابر نفر بر صحبت کنیم. به ماشین‌هایی که برای حمل اشخاص و یا بار مورد استفاده قرار می‌گیرد بالابر نفربر اطلاق می‌شود. نحوه عمل و شیوه کار این بالابرها با جرثقیل‌ها و لیفتراک‌ها و آسانسورها تفاوت بسیاری داشته و سیستم مختص به خودشان را دارند. چون از بالابر نفربر برای حمل کردن اشخاص در بین طبقات استفاده می‌شود بنابراین باید امنیت بالایی داشته باشد. این بالابر معمولا به شکل نیم‌کابین و یا تمام‌کابین طراحی و ساخته می‌شود، روش کار این بالابرها به صورت هیدرولیکی می‌باشد. آسانسور نفربر خانگی یا آسانسور هیدرولیکی هم از نام‌های دیگر این نفربرها می‌باشند
شرکت آتی بالابر در زمینه طراحی و ساخت و نصب و راه‌اندازی کلیه بالابرها مهارت دارد.
شما عزیزان می‌توانید به جهت اطلاع از مدل‌های بالابر نفربر و همچنین قیمت آن‌ها با شماره تماس 09125462051 (آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس مجموعه به نشانی: تهران- شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت آتی بالابر می‌باشد.
.

بالابر نفربر

بالابر نفربر - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر نفربر چیست؟

بالابر نفر بر چیست؟ بالابرهای نفربر انواع مختلفی داشته و معمولا به شکل هیدرولیکی ساخته و پرداخته می‌شوند. بالابر نفر بر برقی، بالابر نفر بر آپارتمانی، بالابر نفر بر ساختمانی، بالابر نفر بر قیچی، بالابر نفر بر نرده‌ای، بالابر نفر بر خانگی، بالابر نفر بر دستی و … از انواع این بالابرها هستند. این نوع از بالابرها همانطور که پیش از این گفته شد چون وسیله‌ای برای حمل و نقل نفرات و جا به جا کننده هستند باید ایمنی بسیار بالایی را دارا باشند.
نام دیگر این بالابرهای نفربر آسانسور هیدرولیکی نیز می‌باشد. ساختار این نوع از بالابرها معمولا به صورت نیم‌کابین و یا تمام‌کابین است. پیش از این ذکر کردیم که این بالابرها باید ایمنی بسیار بالایی داشته باشند، که ۵ شامل ترمزهای ضد سقوط و دیگر تجهیزات امنیتی است برای اینکه توانایی جابه‌جا کردن افراد با وزن‌های بالا را داشته باشند و باعث ایجاد امنیت خوبی برای محافظت از جان مسافران شود.
در بالابرهای نفربر برای افزایش امنیت حرکتی بالابر از سیستم خنک کننده و سیستم ترمز ایمنی استفاده می‌کنند. همچنین در این بالابر از ۵ شیرهای فشار، گرمکن روغن، شیر پارگی، ترموستات حرارتی موتور، سیستم پشتیبان پایین آورنده اظطراری استفاده می‌شود که در افزایش ضریب امنیت بالابر می‌توانند به شکل قابل ملاحظه‌ای بسیار تاثیر گذار باشند و باعث بالا رفتن امنیت بالابر  برای جابه‌جایی افراد شود. این بالابرها به نسبت بالابرهای کششی ایمنی بیشتری دارند.

انواع بالابر نفربر

انواع بالابر نفربر موارد زیر است:
1. نفربر هیدرولیکی
2. نفربر آپارتمانی
3. نفربر برقی
4. نفربر ساختمانی
5. نفربر خانگی
6. نفربر نرده‌ای

انواع بالابر نفربر

بالابر نفربر - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

امکانات بالابر نفربر

امکانات بالابر نفربر به شرح زیر است:
1. دارا بودن شیر فشار
2. دارا بودن دکمه هشدار اضطراری در داخل کابین
3. تراز دو سویه کف به صورت خودکار است
4. دارا بودن سیستم ترمز ایمنی
5. دارا بودن سیستم خنک کننده
6. دارا بودن شیر پارگی
7. دارا بودن گرمکن روغن
8. دارا بودن ترموستات حرارتی موتور
9. دارا بودن سیستم پشتیبان پایین آورنده اضطراری
10. دارا بودن شیر پایین آورنده اضطراری دستی
11. دارا بودن درب طبقه
12. دارا بودن درب کابین
13. دارا بودن سیستم  قطع برق برای نجات اضطراری
14. دارا بودن مکانیزم جلوگیری از سقوط (پاراشوت)
15. دارا بودن کلید حد
16. دارا بودن کلید سوئیچ توقف اضطراری در داخل کابین
17. دارا بودن شیر سرعت غیرمجاز

بالابر نفربر خانگی

یکی از انواع نفربر پر طرفدار و پر استفاده، بالابر نفربر خانگی است که برای جابه جایی افراد سالمند و ناتوان در منزل مناسب است و معمولا به شکل تمام کابین و در بعضی مواقع به شکل نیم کابین ساخته می‌شود. ابعادبالابر نفربر خانگی  بین ۸۰*۸۰ تا ۱۲۰*۱۲۰ است.

بالابر نفربر آپارتمانی

در آپارتمان‌ها و ساختمان‌های چند طبقه که آسانسور وجود ندارد و شرایط کندن چاله برای تهیه آسانسور هم مهیا نمی‌باشد می‌توانید از این نوع بالابر استفاده کنید. عملکرد بالابر نفربر آپارتمانی به طور کامل شبیه به آسانسور است.

بالابر نفربر ساختمانی

بالابر نفربر ساختمانی شیر پایین آورنده اضطراری دستی و سیستم  قطع برق دارد که به جهت نجات اضطراری افراد می‌باشد.

بالابر نفربر قیچی

به طور کامل مشابه بالابر آکاردئونی است و می‌تواند افراد را در هر ارتفاعی جابه جا کند. قیمت بالابر قیچی با توجه به ظرفیت و ارتفاع بالابر نفربر متفاوت است.

بالابر نفربر نرده‌ای

نام دیگر بالابر نرده‌ای، بالابر پله‌ای می‌باشد. و در پله‌ها برای جابه‌جا کردن معلولین و سالمندان به کار می‌رود و به واسطه صندلی‌ای که دارد که اشخاص می‌توانند بر روی آن بنشینند.

بالابر نفربر دستی

ارتفاع در بالابر نفربر دستی به صورت دستی تنظیم می‌شود. از این بالابر نفربر دستی در صنعت و کارخانه‌ها استفاده می‌کنند.

نصب بالابرهای نفربر

جهت نصب بالابرهای نفربر می‌توانید با شرکت آتی بالابر تماس گرفته تا ما تکنسین خود را به محل مورد نظر اعزام کنیم، تکنسین با بررسی محل نصب بالابر و اندازه گیری‌های مورد نیاز ابعاد بالابر را تعیین کرده و با در نظر گرفتن سلیقه و خواسته مشتری شروع به ساخت بالابر می‌کند، که ممکن است ۱۰ روز کاری زمان بر باشد. بعد از آماده شدن بالابر، تکنسین برای نصب دستگاه مجددا به محل مورد نظر مراجعه می‌کند و دستگاه را نصب و راه اندازی می‌کند.

نصب بالابر نفربر

بالابر نفربر - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

فروش بالابر نفربر

شرکت آتی بالابر یکی از مجموعه‌های حرفه‌ای در زمینه فروش بالابر نفر بر است. این شرکت با استفاده از کادر و پرسنل مجرب و با تجربه بهترین بالابرها را آماده کرده و تحویل مشتری می‌دهد. یکی از مهم‌ترین خدماتی که توسط شرکت پارس ایمن به مشتریان گرامی ارائه می‌شود این است که دستگاه شما را به مدت یک سال بیمه می‌کند.
نکته: مدت زمان مورد نیاز برای ساخت و تحویل بالابر نفربر با توجه به نوع و ابعادی که دارد بین ۱۰ تا ۳۰ روز کاری طول خواهد کشید. همچنین این شرکت در زمینه‌های نصب و راه اندازی بالابر مغازه، بالابر فروشگاهی، بالابر ساختمان، بالابر خانگی، بالابر هیدرولیکی، بالابر معلولین نیز فعالیت می‌کند.

قیمت بالابر نفربر

عواملی که بر روی قیمت بالابر نفر بر تاثیر مستقیم دارند شامل:
1. جنس کابین
2. ابعاد و ظرفیت بالابر نفربر
3. ارتفاع بالابر نفر بر
4. ابعاد کابین
5. محل نصب
6. نوع موتور بالابر
7. تجهیزات ایمنی بالابر

نصب بالابر نفربر

بالابر نفربر - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

نکات ایمنی در استفاده از بالابر نفربر

در رابطه با با نکات ایمنی در استفاده از بالابر نفر بر باید گفت افرادی که تمایل به نصب بالابر نفر بر دارند و یا به هر دلیل و نحوی با آن سرو کار دارند باید همواره نکات ایمنی لازم را در نظر داشته باشند و آگاه باشند. مطابق گزارشاتی که پس از ساخت بالابرهای نفربر جمع آوری شده، میزان حوادث در ساختمان‌ها وسایر مکان‌ها کاهش چشمگیری داشته است اما هنوز هم اگر نکات ایمنی رعایت نشود احتمال خطر وجود دارد.
بالابر نفر بر از قدیم تا به الان همواره مورد توجه مراکز صنعتی و خدماتی برای افزایش ایمنی به هنگام کار در ساختمان و کاهش حوادث در ارتفاع‌ها و ساختمان‌ها بوده است. اما مانند دیگر دستگاه‌هایی که برای آسودگی و راحتی بشر اختراع شده است یکسری الزامات دارد که برای ایمنی بیشتر و بهتر ضروری است که به آن توجه شود.
مهم‌ترین دلهره‌ای که اشخاص هنگام استفاده از بالابر نفربر دارند خطرات ناشی از آن در ارتفاعات و خطر سقوط آن می‌باشد. به صورت کلی مهم‌ترین فاکتوری که به هنگام خرید و نصب بالابر اهمیت دارد کاربرد آن است. برای مثال بالابرهای تک ریل و تک دکله برای محیط‌هایی که فضای باز دارند مناسب نیست زیرا در مقابل باد و دیگر نیروهای جانبی مقاومت بالایی ندارند. همچنین در مکان‌هایی که کار سنگین دارند بالابرهایی که جنس آن‌ها از آلومینیوم است مناسب نیست، بنابراین مصرف کنندگان موقع خرید باید این نکته را در نظر داشته باشند که اگر بالابر برای شرایط سخت کاری طراحی و ساخته نشده است در چنین شرایطی از آن استفاده نکنند.
استفاده کردن از بالابر نفر بر ضمن اینکه کار بسیار ساده و راحتی می‌باشد نیازمند دقت و آموزش است. توجه و دقت کردن به نکات ایمنی، سلامت فیزیکی دستگاه، تمیزی سبد و سکوی کار بالابر نفری(برای جلوگیری از سر خوردن پای مصرف کننده) و عوامل محیطی از اهمیت بسیاری برخوردار است. به عنوان مثال یکی از خطراتی که باعث تهدید مصرف کننده بالابر نفر بر می‌شود خطر برق گرفتگی به ویژه در محیط های خارجی می‌باشد.
برای به حداقل رساندن خطرات ناشی از بالابر مثل خطر برق گرفتگی رعایت کردن حد فاصل مناسب از کابل‌های توزیع کننده برق باید در دستور کار کاربران بالابر نفربر قرار بگیرد. از عوامل دیگری که به هنگام استفاده از بالابر باید به آن دقت داشت، سرعت باد، شیب زمین، محکم بودن سطح زمین ونحوه صحیح قرار گرفتن بالابر برروی سطح زمین است که باید در دستور کار تمام کارکنان قرار بگیرد.
در موارد بسیاری، افراد مصرف کننده بدون در نظر داشتن و دقت کردن به محدودیت ماشین آلات و توجه نکردن به نکات ایمنی دست به اقداماتی می‌زنند که دور از عقل می‌باشد و ممکن است که عواقب غیر قابل جبرانی نیز به همراه داشته باشد، پس دقت و توجه به نکات ایمنی از ضرورت‌های کار می‌باشد. به عنوان مثال قرار دادن صندلی و نردبان بر روی بالابر نفر بر کار بسیار خطرناکی ‌می‌باشد چرا اگر لحظه ای پایه آن‌ها سر بخورد عواقب خطرناکی پی‌تواند به همراه داشته باشد.
انجام بازرسی‌های لازم (اعم از بازرسی برق و بدنه و سایر مواردی که صحت کار بالابر را نشان می‌دهند) و تعمیرات دوره‌ای دستگاه یکی دیگر از مواردی است که در حین کار با بالابرهای نفربر باید به آن دقت و توجه کافی داشت. دقت به این نکات، علاوه بر اینکه می‌تواند باعث افزایش عمر دستگاه مصرف کننده شود می‌تواند سرمایه وی را حفظ کرده و از بروز حوادث ناگوار ناشی از نقص‌های فنی هم جلوگیری کند.

در چه مواردی نباید از بالابر نفربر استفاده کرد؟

در چه مواردی نباید از بالابر نفر بر استفاده کرد؟
1. در ارتفاعات بالا بدون استفاده از ترمز بالابر
2. در شرایطی که بارندگی وطوفان وجود دارد
3. رعایت نکردن حداکثر وزن مجاز برای دستگاه
4. استفاده کردن از بالابر هنگامی که بکسل‌های دستگاه پارگی دارند.

مواردی که برای جلوگیری از خطر سقوط و خطرات بالای سر هنگام استفاده از نفربر هیدرولیکی باید رعایت شود عبارتند از:

جلوگیری از خطر سقوط:
1. همواره پاهای خود را روی کف باکت نگه دارید.
2. بالای لبه جعبه نه بنشینید و نه بایستید.
3. زمانی که بسکت دستگاه بالاست از باکت بالا نروید.
4. از آلوده نبودن کف آن از هرگونه آلودگی اطمینان حاصل کنید.
5. همیشه وسیله‌های حفاظتی مثل کمربند را ببندید.
6. تحت هیچ شرایطی سعی نکنید وسیله ای برای افزایش ارتفاع (مثل نردبان و چهار پایه و…) بر روی بالابر قرارد بدهید.
جلوگیری از خطرات بالای سر:
برای جلوگیری از خطرات بالای سر احتمالی ناشی از استفاده کردن از بالابر باید به نکات زیر دقت کنید:
1. وزن بار را کنترل کنید.
2. به شرایط جوی توجه کنید.
3. هنگام بالا رفتن بسکت چیزی را هل ندهید.
4. هرگز از بالابر بسکت به عنوان جرثقیل استفاده نکنید.
5. مطمئن شوید پایه‌های دستگاه به درستی در جای خود قرار گرفته باشند.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با بالابر نفر بر، انواع بالابر نفر بر، امکانات بالابر نفر بر، بالابر نفر بر خانگی، بالابر نفر بر آپارتمانی، بالابر نفر بر ساختمانی، بالابر نفر بر قیچی، بالابر نفر بر نرده‌ای، نصب بالابرهای نفر بر، فروش بالابر نفر بر، قیمت بالابر نفر بر، نکات ایمنی در استفاده از بالابر نفر بر و … صبحت کردیم. 
مشتریان عزیزی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر دارند و یا تقاضای نصب هر گونه بالابر را دارند می‌توانند با شماره زیر تماس گرفته تا مشاوران مجرب آتی بالابر شما را راهنمایی کنند.
09125462051 ((آقای ساعی))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button