blog بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی | آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱
source this article منبع مقاله
بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی

بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی، بالابر متحرک، بالابر تلسکوپی، بالابر مفصلی، بالابر مفصلی تلسکوپی و ویژگی‌های بالابر مفصلی تلسکوپی صحبت کنیم. یکی از وسایل مکانیکی پرکاربرد در صنعت، بالابرها هستند که برای انتقال افراد، تجهیزات و یا انواع بارها به ارتفاع‌های بالا و مشخص و همچنین هم‌سطح سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بالابرها در انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند به همین علت دارای مکانیزم‌های عملکردی متفاوتی نیز هستند. انتقال و جابجایی بارها یکی از وظایف اصلی بالابرها است که بسته به مدل بالابر، این کار را از طریق نیروی برق و هیدرولیک و دیزل انجام می‌دهند. برای انتخاب و استفاده از یک بالابر عوامل مختلفی وجود دارند که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به ظرفیت، محیط کار دستگاه، شرایط ایمنی، قیمت بالابر و نوع کارکرد اشاره کرد. بالابرها در دسته‌بندی کلی بالابرهای ثابت و بالابرهای متحرک قرار می‌گیرند. بالابرهای ساختمانی یکی از انواع نسبتا پرکاربرد بالابرهای ثابت می‌باشند که برای جابجایی و رساندن مصالح ساختمانی و انواع بار به طبقات مختلف یک ساختمان در حال ساخت مورد استفاده قرار می‌گیرد. موارد استفاده بالابرهای نفری با انواع جرثقیل‌ها، لیفتراک‌ها و آسانسورها کاملا متفاوت است و از بالابر نفری نباید به جای وسایل نام برده استفاده کرد.
اگر قصد خرید و استفاده از یک بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی را دارید و نمی‌دانید خریدتان را از کجا انجام دهید، می‌توانید این کار را به شرکت «آتی بالابر» بسپارید. این مجموعه در زمینه تولید و فروش انواع بالابرها و تجهیزات صنعتی پرکاربرد، برای چندین سال است که فعالیت‌های ارزشمندی را به ثمر رسانده است و خریداران بسیار زیادی از سراسر ایران، وسایل صنعتی مورد نیاز خود از قبلی بالابرها، لیفتراک‌ها و جک پالت‌ها را از این شرکت خریداری می‌کنند. چون برای مجموعه “آتی بالابر” کیفیت محصولات و رضایت خریداران بسیار اهمیت دارد، از این‌رو همواره سعی می‌کند بهترین‌ها را برای کاربران خود فراهم کند. تمامی محصولات ارائه شده در این شرکت مطابق با استانداردهای روز دنیا هستند و زیر نظر برترین متخصصان تولید می‌شوند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با این مجموعه تماس بگیرید. شماره تلفن: 09125462051 «جناب آقای ساعی»

بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی

بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر متحرک

یکی از کاربردهای بالابر متحرک، جابجایی و انتقال افراد و تجهیزات به ارتفاعاتی است که در آن‌جا قصد انجام کاری را دارند. گاهی اوقات به این نوع بالابرها بالابر سیار، بالابر متحرک، بالابر صنعتی و بالابر نفری هم گفته می‌شود که این‌ها اصطلاحاتی هستند که بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. شرکت “آتی بالابر” ارائه کننده ایمن‌ترین و بهترین انواع بالابر متحرک در ایران محسوب می‌شود که اغلب بالابرهای آن از نوع نفری می‌باشند. اکثر بالابرهایی که توسط این شرکت تولید می‌شوند، می‌توانند در ارتفاعات نیز حرکت کنند و این یک مزیت بسیار بزرگ به حساب می‌آید، زیرا در شرایط کاری تعمیر تجهیزات در ارتفاعات زیاد، اپراتور برای جابجایی و دسترسی به محل کار دیگر نیاز نیست از بالابر پایین بیاید و در همان ارتفاعی که قرار دارد، می‌تواند به کمک بالابر جابجا شود. بالابرهای متحرک را می‌توان به دو دسته کلی بالابر متحرک با دسترسی عمودی و بالابر متحرک با دسترسی عمودی و افقی تقسیم کرد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

بالابر متحرک

بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر تلسکوپی

بالابر تلسکوپی که تحت عنوان “بوم لیفت” هم شناخته می‌شود، هنگامی که شما نیاز به کار در زوایای مختلف در ارتفاع عمودی دارید مورد استفاده قرار می‌گیرد. بالابرهای بوم تلسکوپی برای کارهایی که نیاز به دسترسی افقی و عمودی طولانی دارند ایده‌آل هستند. این نوع بالابرها در مقایسه با دیگر مدل‌های خود، دارای سرعت بیشتری است و اینکه دسترسی گسترده‌تری به محل مورد نظر ایجاد می‌کند و همین دو عامل باعث بالا رفتن بازدهی بالابرهای تلسکوپی شده‌اند و به همین علت در کارگاه‌های کشتی سازی، راه و ساختمان، مکان‌های تعمیراتی و نصب سازه‌های از پیش ساخته شده استفاده می‌شوند. بعضی از مدل‌های بالابر بوم لیفت، مجهز به یک بازوی متحرک هستند که به کمک آن می‌توان به سطح افق دسترسی بیشتری پیدا کرد.
بالابرهای تلسکوپی از نظر طول ارتفاع بازو در اندازه‌های 14 تا 43 متر یافت می‌شوند و مکانیزم عملکرد آن در دو نوع دیزلی و هیدرولیکی است. این مدل بالابر در مقایسه با دیگر بالابرها، دسترسی به ارتفاع بالاتری را ممکن می‌سازند و از طریق آن‌ها می‌توان به بیشترین ارتفاع عمودی دسترسی پیدا کرد. این ویژگی بالابرهای تلسکوپی باعث شده آن‌ها در سایت‌های صنعتی که در آن‌ها امکان دسترسی به محل مورد نظر محدود است، مناسب‌ترین انتخاب باشند. سازندگان برای بازدهی بالاتر این بالابرها، برای گسترش بازوهای بوم لیفت یک سرعت طراحی کرده‌اند که کاربرد آن برای دسترسی به اطراف سایت کاری است. یکی از ویژگی‌های این نوع بالابرها این است که برای انجام مانور در محیط‌های محدود و تنگ، کمترین فضای ممکن را اشغال می‌کنند و از این نظر یک بالابر بوم لیفت ایده‌آل، برای مناطقی که در آن‌ها ساخت و سازهای صنعتی انجام می‌شود و دارای دسترسی محدودی هستند، استفاده می‌شود. در ساختار تعدادی از مدل‌های بالابر تلسکوپی، برای دسترسی به سطوح افقی یک بازوی متحرک و اضافه تعبیه شده که Jib نامیده می‌شود که به کمک آن می‌توان به محل کار در ارتفاع مورد نظر، بهتر دسترسی پیدا کرد. بالابر بوم لیفت در مقایسه با بالابر مفصلی، قدرت مانور بالاتری دارد، اما چون سرعت بالاتری دارد و استفاده از آن راحت‌تر است، در شرایط کاری در ارتفاع زیاد و یا در مواردی که به دسترسی با ارتفاعات بالا نیاز است، بالابر تلسکوپی بهترین و مناسب‌ترین انتخاب محسوب می‌شوند. نوعی بالابر تلسکوپی وجود دارد که تحت عنوان خودکششی شناخته می‌شود و برای اینکه هنگام عبور از موانع و سطوح ناهموار بتواند قابلیت حرکتی و مانور بالایی داشته باشد، از نوعی سیستم حرکتی مدرن به نام سیستم حرکتی چهارچرخ فرمان (WD4) به منظور انجام رانش استفاده می‌کند.

بالابر تلسکوپی

بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر مفصلی

در این قسمت مقاله در رابطه با بالابر مفصلی صحبت می‌کنیم. طبق توضیحاتی که دادیم، بالابرهای بوم لیفت در انواع و مدل‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند که بالابرهای بوم لیفت عمودی، تلسکوپی و مفصلی، از جمله رایج‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها محسوب می‌شوند. در مکان‌ها یا شرایط کاری ای که نیاز به دسترسی افقی باشد، از بالابر مفصلی استفاده می‌شود و در محل‌هایی نظیر مراکز خرید، اماکن مذهبی، کارخانجات صنعتی، فرودگاه‌ها و استادیوم‌های ورزشی بیشترین کاربرد را دارند. یکی از کارآمدترین انواع این مدل بالابرها، بالابر بوم لیفت خودکششی است که قابلیت ایجاد دسترسی‌های عمودی و افقی را دارد و دارای موتور الکتریکی، دیزلی و یا ترکیبی از هر دو (هیبریدی) می باشند که در محل کار، قابلیت حرکت با سرعت 5 کیلومتر بر ساعت را دارند. بالابرهای مفصلی نیازی به استفاده از جک ندارند و می‌توانند در ارتفاعات نیز حرکت کنند، بنابراین اگر اپراتوری که از این بالابر استفاده می‌کند، در ارتفاع قرار داشته باشد و برای دسترسی به نقاط مورد نظر کار خود نیاز به جابجایی دارد، دیگر لازم نیست از بالابر پایین بیاید و در همان ارتفاع می‌تواند جابجا شود، این یک ویژگی منحصر به فرد برای بالابرهای مفصلی به حساب می‌آید که باعث شده سرعت عمل آن‌ها در مقایسه با مدل‌های دیگر بالابرها، بالاتر باشد. بالابرهای مفصلی شرکت آتی بالابر امکان ایجاد دسترسی افقی به طور 20 متر و ارتفاع 41 متر را فراهم می‌کند و همچنین قابلیت انتقال و انجام کار در مکان‌های محدود و تنگ را نیز دارند.

بالابر مفصلی

بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی - آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر مفصلی تلسکوپی

بالابر مفصلی تلسکوپی مجهز به جدیدترین مکانیزم بالابری هستند که در دو قسمت بازوهای ابتدایی و انتهایی آن‌ها از مکانیزم‌های مختلفی استفاده شده است، به این صورت که مکانیزم حرکتی بازوی ابتدایی به صورت مفصلی است که اصطلاحا به آن، Z سیستم می‌گویند و در قسمت بازو یا بوم نهایی آن‌ها مکانیزم تلسکوپی تعبیه شده است. همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، بالابرهای مفصلی تلسکوپی قدرت مانور بسیار بالایی دارند و به همین علت می‌توانند به راحتی موانع را نادیده گرفته و آن‌ها را دور بزنند و یا اینکه از قابلیت پل زنی خود برای ایجاد پل روی آن‌ها استفاده نمایند. این مدل بالابرها نسبت به بالابرهای تلسکوپی کامیونی، از سرعت عمل پایین‌تری برخوردارند و همچنین ابعاد بسته شده آن، بسیار کم‌تر از نوع تلسکوپی و یا مفصلی تنهاست. همین ویژگی است که باعث شده نصب بالابرهای مفصلی تلسکوپی روی کامیون‌های سبک‌تر راحت‌تر و امکان پذیرتر باشد. برخی از مدل‌های این نوع بالابرها دارای ارتفاع 14 متر هستند و می‌توان آن‌ها را پشت وانت نیسان نصب کرد و این مدل، اولین بالابر نیسانی 14 متری در ایران محسوب می‌شود.

ویژگی‌های بالابر مفصلی تلسکوپی

در این قسمت در رابطه با ویژگی‌های بالابر مفصلی تلسکوپی صحبت می‌کنیم.
1. به کمک این نوع بالابرها می‌توان به ارتفاعات 14 تا 42 متر دسترسی داشت
2. بازوی آن‌ها از دو قسمت تشکیل شده که قسمت ابتدایی با مکانیزم مفصلی و قسمت بوم یا انتهایی با مکانیزم
3. تلسکوپی حرکت می‌کند
4. نسبت به مدل‌های مفصلی و تلسکوپی، قدرت مانور بسیار زیادی و نقاط کور کمتری دارند
5. در برخی از مدل‌های بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی یک بازوی متحرک اضافی به نام Jib وجود دارد که به کمک آن می‌توان در ارتفاعات، به سطوح افقی دسترسی بیشتری داشت و وجود همین بازو، قابلیت مانور و سهولت استفاده از این نوع بالابرها را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.
6. همانند دیگر بالابرها، بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی دارای انواع خودمحرک هستند که با مکانیزم‌های دیزلی، برقی و هیبریدی کار می‌کنند و می‌توانند روی انواع خودروها نصب شوند و اینکه قابل یدک نیز هستند. این بالابرها دارای ظرفیت متغیر از 200 تا 400 کیلوگرم است.

سخن پایانی

در این مقاله با بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی، بالابر متحرک، بالابر تلسکوپی، بالابر مفصلی، بالابر مفصلی تلسکوپی و ویژگی‌های بالابر مفصلی تلسکوپی آشنا شدیم و دریافتیم که بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی، کاربر را به همان جایی که نیاز به کار دارند، می برند و در اندازه های مختلف در دسترس هستند تا بهترین ارتفاع و ظرفیت را برای کاربر فراهم کنند. برای مثال یاد گرفتیم که بالابرهای بوم تلسکوپی در مقایسه با مدل های مفصلی می توانند به فضای بیشتری برای کار نیاز داشته باشند و آنها اغلب به ارتفاعات بالاتری می روند و به شما امکان می دهند از راه دور به کار دسترسی داشته باشید.
شرکت “آتی بالابر” در زمینه خرید و فروش انواع لیفتراک، بالابرهای هیدرولیکی و بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی به مدت چندین سال است که فعالیت می‌کند و همواره سعی می‌کند با ارائه باکیفیت‌ترین محصولات، رضایت خریداران خود را جلب کند. تمامی محصولاتی که در این شرکت تولید می‌شوند، از کیفیت و دوام بالا، زیبایی منحصر به فرد و خدمات پس از فروش فوق العاده برخوردار هستند و همچنین در زمینه خرید کاربران، مشاوره‌های بسیار مفیدی ارائه می‌دهد که برای این منظور از متخصصین مجرب و توانمند استفاده کرده و به بهترین شکل ممکن می‌توانند شما را در خرید مطمئن محصولات، یاری سازند. اگر قصد خرید یک بالابر متحرک مفصلی تلسکوپی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم جهت خرید مطمئن، با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید تا از مشاوره‌های کاربردی آن‌ها بهره‌مند شوید.
آدرس: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت آتی بالابر. شماره تلفن: 09125462051 «جناب آقای ساعی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button