blog بالابر متحرک عنکبوتی | آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱
source this article منبع مقاله
بالابر متحرک عنکبوتی

بالابر متحرک عنکبوتی

در این مقاله قصد داریم در مورد بالابر متحرک عنکبوتی، بالابر عنکبوتی، بالابر سیار عنکبوتی، ویژگی بالابر متحرک عنکبوتی، بالابر عنکبوتی مفصلی جفت چرخ و بالابر عنکبوتی مفصلی تلسکوپی صحبت کنیم.
بالابر متحرک عنکبوتی ظاهر خاصی شبیه به عنکبوت دارد و از این با این نام شناخته می­شود. چهار پایه به قرارگرفتن بالابر عنکبوتی روی زمین کمک می­کنند. شکل خاص بالابر متحرک عنکبوتی، برخلاف سایر بالابرهای سنتی مثل تلسکوپی و آکاردئونی، آن را برای فضاهای کوچک و تنگ مثل داخل ساختمان، مسیرهای پیچیده و شرایط دشوار، قابل استفاده و مناسب می­کند. در نتیجه اگر در می­خواهید در سطح حساسی و آسیب­پذیر از بالابر استفاده کنید یا لازم است آن را از راهروها و ورودی­های باریک رد کنید، این نوع از بالابر می­تواند برای شما بسیار کاربردی باشد چون بالابر عنکبوتی به راحتی جمع و کوچک می­شود و سایز مطلوبی دارد. علاوه بر این وزن کمی نسبت به بالابرهای سنتی دارد که فشار کمتری به سطح زمین وارد می­کند. در کنار سایز کوچک و وزن کم، استحکام بالابر متحرک عنکبوتی بسیار بالاست که کاربری آن را بیشتر نیز می­کند. اگر قصد تهیه بالابر متحرک عنکبوتی یا بالابرهای دیگر را دارید، یا جهت تهیه بالابر نیاز به مشاوره دارید، متخصصین ما در آتی بالابر آماده خدمات ­رسانی و پاسخ­گویی به شما عزیزان هستند. فقط کافیست با ما با شماره 09125462051 (بنام آقای ساعی) تماس حاصل کنید. جهت مراجعه حضوری شرکت آتی بالابر در تهران، شهرک صنعتی چهاردانگه واقع شده‌­است.

بالابر متحرک عنکبوتی

بالابر متحرک عنکبوتی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر عنکبوتی

اصلی ­ترین مشخصه‌­های بالابر عنکبوتی، قابلیت جمع­ شدن و کوچک ­شدن دستگاه است که کمک می­کند از درب­‌های مختلف رد شود. همچنین این بالابر در حالت باز نیز به فضای کمی نیاز دارد و در مقابل کمک می­کند تا به ارتفاعات بلند دسترسی پیدا کنید و از این به سادگی می­توانید در ارتفاع کار کنید و از موانع مختلف عبور کنید. بعضی از مدل­‌های بالابر عنکبوتی تسمه دارند که کمک می­کند بالابر از سطوح ناهموار و دشواری مثل زمین خاکی و چمن حرکت کنند و بتوانند از پله نیز بالا بروند. جک­ های جانبی منحصر به فردی که در بالابر عنکبوتی استفاده شده‌­اند باعث شده­‌اند بالابر بتواند در شیب‌­های تا 40 درجه نیز کاربرد داشته باشد. به واسطه نیروی محرکه قوی در این نوع از بالابرها، وزن به شکل مناسبی توزیع می­شود و قدرت مانور فرد بالا می­رود.

بالابر عنکبوتی

بالابر متحرک عنکبوتی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر سیار عنکبوتی

همانطور که از نام­گذاری بالابر سیار عنکبوتی مشخص است،  بالابر متحرک و جابه ­جا شونده می­تواند در به مکان­‌های مختلف منتقل شود که جهت استفاده اشخاص طراحی شده‌­اند. همچنین بالابرهای پشت خودرویی، نوع خاصی از بالابر متحرک هستند که می­توانند فواصل زیادی را طی کنند و جابه ­جا شوند. در ارتفاعات ساختمان­‌ها، کار در خطوط برق، آتش نشانی و … از جمله کاربردهای بالابر متحرک هستند.
نوع حرکت­ کردن در بالابر متحرک می­‌تواند آن را به دو گروه اصلی تقسیم کند:
1. بالابر جا­به‌­جا شونده با دسترسی عمودی
برای کار با این بالابر باید دقیقا زیر محل مورد نظر خود قرار بگیرید و به کمک دستگاه، ارتفاع را بالا ببرید. این بالابر توانایی حرکت افقی را ندارد و فقط می­‌تواند به شکل عمودی حرکت کند بالابر مدل هیدرولیکی آکاردئونی، یکی از انواع بالابر متحرک با دسترسی عمودی است.
2. بالابر جا­به­ جا شونده با دسترسی افقی و عمودی
با کمک این بالابر می­تواند در کنار حرکت عمودی و تغییر ارتفاع، حرکت در راستای افق نیز داشته باشید. بالابر متحرک با دسترسی عمودی و افقی، به دو شکل بالابر بوم لیفت (Boom Lift) که به شکل خود کشنده است و بالابر پشت خودرویی که به شکل پشت کامیونی یا پشت نیسانی است وجود دارد. بعضی از انواع این بالابرها در بازار قابل یدک هستند.
بالابر متحرک در انواع آکاردئونی – مفصلی – تلسکوپی – مفصلی تلسکوپی به فروش می­رسند که همه به شکل هیدرولیکی کار می­کنند و  دارای ایمنی خیلی بالا هستند، در عین حال هر یک از این انواع ویژگی­‌های منحصر به فرد و نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

بالابر متحرک و جا به جا شونده

بالابر متحرک عنکبوتی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

ویژگی بالابر متحرک عنکبوتی

ویژگی بالابر متحرک عنکبوتی به شرح زیر است:

  1. با داشتن وزن سبک و چرخ­‌های ضد خش به سطوح آسیب ­پذیر صدمه نمی­زند.
  2. می­تواند از سطوح شیب­دار یا راه ­پله‌­ها با ویژگی خودکششی عبور کند.
  3. با داشتن عرض 800 میلی­متری و ارتفاع 1900 میلی­متری می­تواند از درهای کوچک و فضاهای تنگ رد شود.
  4. در فضاهای پیچیده مختلف مثل گنبدی، زاویه دار، مانع­دار و … به همه‌­ی نقاط غیرقابل دسترس، دسترسی دارد.
  5. خود دستگاه بدون نیاز به لیفتراک یا جرثقیل، قابلیت بارگیری و تخلیه دارد.
  6. دارا بودن سیستم­‌های نیروی متنوع هیبریدی، دیزل و الکتریکی برای بالابر
  7. با کمک چهار بازوی هیدرولیکی بالابر به شکل ایمن مستقر می شود و کنترل و استفاده از آن در سیستم‌­های مختلف هیبریدی، دیزل و الکتریکی ساده است.
  8. امکان استفاده از سیستم تراز اتوماتیک در بالابر وجود دارد.
  9. سرعت نسبی بالابر قابلیت تنظیم دارد.
  10. سیستم استقرار دستگاه قابل انعطاف است.
ویژگی های بالابر متحرک عنکبوتی

بالابر متحرک عنکبوتی - شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر عنکبوتی مفصلی جفت چرخ

یکی از بالابرهای متحرک، بالابر عنکبوتی مفصلی جفت چرخ که می­تواند شخص را تا 8 متر ارتفاع بالا برود. سبد دستگاه در حالت استاندارد ابعاد 55 در 90 سانتی­ متری دارد و می­تواند تا وزن مفید 125 کیلوگرم را تحمل کند. البته امکان سفارشی ­سازی شدن آن برای ابعاد و ظرفیت‌­های مختلف وجود دارد.
این بالابر از سیستم هیدرولیکی استفاده می­کند و منبع نیروی آن برق تک فاز یا باطری می­باشد. برق مورد نیاز این بالابر 220 ولت یا 20 آمپر/ شارژ باطری است.
داشتن ایمنی و دوام بالا، وجود سیستم فرود اضطراری، زبیایی ظاهری در کنار طول عمر زیاد، امکان حرکت راحت با خودرو و نفرات و قابلیت یدک، داشتن سیستم ایمنی کنترل فشار (relief valve)، وجود چرخ­های مقاوم خودرویی،  وجود سازه پیش ساخته با اتصال پیچ و مهره، امکان حرکت رو به پایین با نیروی وزن و امکان کنترل از بیرون و داخل کابین دستگاه از نقاط قوت این نوع از بالابر سیار می‌باشند.
بیشترین کاربرد بالابر عنکبوتی مدل مفصلی جفت چرخ مدل LIR-W520 در کارخانه‌­ها ، سالن فرودگاه و ترمینال­‌های مسافربری، سالن­‌های ورزشی، فروشگاه­‌های بزرگ، مساجد و همچنین ادارات آب و فاضلاب و برق می­باشد.

بالابر عنکبوتی مفصلی تلسکوپی

از دیگر بالابرهای متحرک بالابر عنکبوتی مفصلی تلسکوپی می­باشد که می­تواند تا ارتفاع 12 متری بالا برود. سبد دستگاه در حالت استاندارد ابعاد 55 در 100 سانتی­متری دارد و می­‌تواند تا وزن مفید 125 کیلوگرم را تحمل کند. البته امکان سفارشی­ سازی شدن آن برای ابعاد و ظرفیت­‌های مختلف وجود دارد.
این بالابر از سیستم هیدرولیکی استفاده می­کند و منبع نیروی آن برق تک فاز یا باطری می­باشد. برق مورد نیاز این بالابر 220 ولت یا 20 آمپر/ شارژ باطری است.
داشتن ایمنی و دوام بالا، وجود سیستم فرود اضطراری، زبیایی ظاهری در کنار طول عمر زیاد، امکان حرکت راحت با خودرو و نفرات، داشتن سیستم ایمنی کنترل فشار (relief valve)، وجود چرخ­های مقاوم خودرویی،  وجود سازه پیش ساخته با اتصال پیچ و مهره، امکان حرکت رو به پایین با نیروی وزن و امکان کنترل از بیرون و داخل کابین دستگاه از نقاط قوت این نوع از بالابر سیار می باشند.
بیشترین کاربرد موارد کاربرد بالابر عنکبوتی مفصلی تلسکوپی مدل  LIR-W522در کارخانه­‌ها ، سالن فرودگاه و ترمینال‌­های مسافربری، سالن‌­های ورزشی، فروشگاه­‌های بزرگ، مساجد و همچنین ادارات برق، واحدهای آتشنشانی و امداد و واحدهای خدماتی می­باشد.

سخن پایانی

در این مقاله به خصوصیات بالابر متحرک عنکبوتی پرداختیم و ویژگی­‌های خاص این بالابر را برشمردیم. همچنین با انواع سیار یا متحرک آن آشنا شدیم. در انتها دو مدل خاص بالابر عنکبوتی سیار LIR-W520 و LIR-W522 بیشتر توضیح دادیم و = نقاط قوت و کاربرد آنها را بررسی کردیم. اگر قصد تهیه بالابر متحرک عنکبوتی یا بالابرهای دیگر را دارید، یا جهت انتخاب بالابر مناسب نیاز به مشاوره دارید، مشاوران ما در آتی بالابر آماده خدمات ­رسانی و پاسخ­گویی به شما عزیزان هستند. فقط کافیست با ما با شماره 09125462051 (بنام آقای ساعی) تماس حاصل کنید. جهت مراجعه حضوری شرکت آتی بالابر در تهران، شهرک صنعتی چهاردانگه واقع شده­‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button