blog بالابر متحرک صنعتی _ نحوه انتخاب بالابر متحرک | 09125462051

بالابر متحرک صنعتی

source this article منبع مقاله
بالابر متحرک صنعتی

بالابر متحرک صنعتی

بالابر متحرک صنعتی موضوع این مقاله است. در زمان‌های گذشته که انواع مختلف بالابرها وجود نداشتند، برای دسترسی به ارتفاعات بالا و مشخص، از وسایلی نظیر نردبان و داربست استفاده می‌شد که خطرات خاص خود را داشتند. اما با ساخت وسیله بسیار مفید و کاربردی‌ای به نام بالابر، علاوه بر اینکه رسیدن و دسترسی به ارتفاعات بالا بسیار آسان شد، امنیت افرادی که از این وسایل استفاده می کردند هم تامین می‌شد و دیگر خطر کمتری جان افرادی که در ارتفاعات بالا کار می‌کردند را تهدید می‌کرد. با اینکه وسایل نقلیه صنعتی مثل لیفتراک و جرثقیل و حتی آسانسورها، همانند بالابرها کار بالابردن افراد و یا وسایل را انجام می‌دهند، ولی در دسته‌بندی انواع بالابرها قرار نمی‌گیرند و در مبحث جداگانه‌ای بررسی می‌شوند.
امروزه صنعت ساخت بالابرها به حدی گسترده شده که از نظر شکل و اندازه و مکانیزم عملکرد، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. بالابرها را بر اساس قابلیت حرکتی یا جابجا شدن، به دو دسته بالابرهای ثابت و متحرک تقسیم کرده‌اند. بالابرهای ثابت همانطور که از نامشان پیداست، قابل جابجا شدن نیستند و بیشتر در انبارهای مختلف کاخانه‌ها، خطوط تولید و حتی داخل ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. مکانیزم عملکرد بالابرهای ثابت به صورت‌های هیدرولیکی، مفصلی، آکاردئونی، کابلی و زنجیری می‌باشد. بالابرهای متحرک قابلیت جابجایی دارند و از این نظر که می‌توانند افراد را در جهت‌ها و ارتفاعات مختلف حمل کنند، به آن‌ها Manlift هم گفته می‌شود. بیشتر مردم تصور می‌کنند این نفربرهای متحرک با جرثقیل‌ها و لیفتراک‌ها تفاوت دارند، در صورتی که این باور کاملا نادرست است و همگی آن‌ها به نوعی جزو بالابرهای متحرک هستند. از این نوع بالابرها می‌توان در شرایط کاری مختلفی استفاده کرد که انواع مختلف آن با هدف جایجایی ایمن و راحت اپراتور در شکل‌ها و اندازه‌های گوناگونی ساخته و طراحی می‌شوند. به طور کلی می‌توان بالابرهای متحرک را به دو دوسته تقسیم کرد: بالابر متحرک با دسترسی عمودی و بالابر متحرک با دسترسی عمودی افقی.
شرکت آتی بالابر در زمینه ساخت انواع بالابرها و تجهیزات صنعتی، به مدت چندین سال است که در حال فعالیت است و تا به حال در این زمینه، عملکرد درخشانی از خود نشان داده است که این موضوع را با توجه به رضایت خریداران نیز می‌توانید پیگیری کنید. محصولات ساخته شده در این شرکت، مطابق با استانداردهای روز دنیا ساخته می‌شوند و توانایی رقابت با کالاهای مشابه خارجی خود را دارند. طراحی و تولید محصولات شرکت آتی بالابر توسط مهندسان و متخصصین خبره انجام می‌شود و بنابراین همه تجهیزات و کالاهای این مجموعه، از لحاظ کیفیت و ماندگاری تضمین شده هستند. برای دریافت مشاوره خرید انواع بالابر می‌توانید با مشاورین این مجموعه در ارتباط باشید: شماره تلفن: 09125462051  «جناب آقای ساعی» . آدرس شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر».

بالابر متحرک صنعتی

بالابر متحرک صنعتی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر متحرک

بالابر متحرک یک وسیله بسیار مفید و کاربردی در صنعت محسوب می‌شود که به منظور جابجایی بارهای مختلف و افراد به صورت عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بدین ترتیب می‌تواند کار در ارتفاعات بالا را بسیار راحت کرده و مخصوصا ایمن‌سازی کند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مختلف بالابرهای متحرک که در صنعت استفاده می‌شوند، آشنا کنیم و به همین منظور، به بررسی مختصر نکات کلیدی در مورد ویژگی‌های هر بالابر متحرک می‌پردازیم که این مطالب به شما کمک می‌کنند بر حسب نیاز خود یک وسیله کاربردی را خریداری نمایید.
بالابر متحرک به عنوان یک وسیله یا دستگاه جایگزین برای روش‌های بالا رفتن سنتی مانند استفاده از نردبان، داربست و … که معمولا خطرناک هستند، محسوب می‌شود که از نظر ایمنی و قابل اعتماد بودن در رتبه‌بندی بالایی قرار می‌گیرد. امروزه صنعت بالابرها به حدی پیشرفت کرده که انواع مختلف آن‌ها را با توجه به کارکردشان می‌توانید در بازار پیدا کنید که از جمله آن‌ها می توان بالابر قیچی چرخدار، بالابر مفصلی، بالابر متحرک ریلی، بالابر پشت خودرو و استاکرها را نام برد. افراد باید بر اساس محیط کاری و نیاز خود یکی از این موارد را انتخاب کنند. بر اساس شرایط محیطی که قرار است بالابر در آن‌جا استفاده شود، می‌توان از بالابرهای مجهز به چرخ سالنی، کارگاهی و یا خودرویی استفاده کرد که البته تمامی بالابرها این قابلیت را دارند.

بالابر متحرک

بالابر متحرک صنعتی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر متحرک صنعتی با قابلیت دسترسی عمودی

این نوع بالابر متحرک که دارای مکانیزم هیدرولیکی است، فقط به صورت عمودی می‌تواند جابجا شود و افراد را بالا و پایین برد و نمی‌تواند حرکت افقی ایجاد کند. رایج‌ترین نوع مورد استفاده از این بالابرها در صنعت، بالابرهای هیدرولیکی آکاردئونی، بالابرهای ریلی ستونی و بالابر های عمود بر هستند که نحوه کار آن‌ها را کمی جلوتر توضیح خواهیم داد. استفاده از بالابرهای متحرک، نه‌ تنها باعث صرفه جویی در وقت و هزینه کاربران می‌شود، بلکه می‌توانند به ارتفاعات دلخواه به صورت ایمن نیز دسترسی پیدا کنند. گفتیم که بالابرهای متحرک به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که از میان آن‌ها، بالابر متحرک با قابلیت دسترسی عمودی قیمت پایین‌تری دارد و خرید آن کاملا اقتصادی و به صرفه است. موارد استفاده و کاربرد این نوع بالابرها بیشتر در سالن‌های ورزشی، تعمیرات و رنگ‌آمیزی در ارتفاع بالا، نصب بنر و پرچم و تعویض لام‌های سالن‌های تئاتر و مساجد است.

بالابر متحرک با قابلیت دسترسی عمودی

بالابر متحرک صنعتی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر متحرک صنعتی با قابلیت دسترسی عمودی و افقی

همان‌طور که از نامش پیداست، به کمک این نوع بالابر متحرک می‌توانید به جهت‌های عمودی و افقی دسترسی داشته باشد که اصطلاحا به آن Boom lift هم گفته می شود. این مدل بالابرها علاوه بر این‌که دسترسی عمودی ایجاد می‌کنند، در آن واحد می‌توانند برای کاربر دسترسی افقی را نیز فراهم کنند. بنابراین همانند بالابر متحرک با قابلیت دسترسی عمودی برای دسترسی به محل مورد نظر به صورت عمودی دیگر لازم نیست حتما دقیقا زیر آن محل مورد نظر قرار گیرید و مکانیزم بوم لیفت این امکان را برای شما فراهم می‌کند که با روش پل‌زنی راحت‌تر بتوانید به محل مورد نظر دسترسی پیدا کنید. این مدل بالابرها دسترسی و قدرت لازم را برای بهترین عملکرد در فضاهای باز در اختیار شما قرار می‌دهند که در انواع مختلفی یافت می‌شوند. برخی از آن‌ها قابلیت نصب روی کامیون را دارند و برخی دیگر نیز خودشان مکانیزم خودحرکتی دارند که آن‌ها را تحت عنوان بالابر خودکششی می شناسند. بعضی از مدل‌های دیگر نیز به گونه‌ای ساخته شده‌اند که توسط یک نفر و یا یک وسیله نقلیه مانند خودرو حمل می‌شوند. بالابرهای هیدرولیکی بوم لیفت از نظر عملکردی دارای مکانیزم‌های متفاوتی هستند.
بالابرهای متحرک دارای مکانیزم‌های عملکردی متفاوتی هستند که از جمله ساده‌ترین آن‌ها، مکانیزم مفصلی است که در آن بازوهای بالابر همانند یک مفصل هستند که با نیروی هیدرولیک حرکت می‌کنند و بیشتر مناسب استفاده در شرایط کاری با ارتفاع کم هستند. مکانیزم دیگری که بالابرهای متحرک طبق آن کار می‌کنند، مکانیزم تلسکوپی است که علت نام گذاری به این نام به این دلیل است که در این مکانیزم، جک‌ها و بازوهای هیدرولیکی همانند یک تلسکوپ در داخل یکدیگر قرار گرفته‌اند و در مواقع انجام کار نیز همانند یک تلسکوپ، از داخل یکدیگر بیرون می‌آیند و بدین طریق دسترسی‌های عمودی و افقی نسبی ای ایجاد می‌کنند. نوع سوم از مکانیزم‌های عملکرد بالابرهای متحرک که نسبت به دو مورد اول بسیار کارآمدتر است، مکانیزم مفصلی-تلسکوپی است که هر دو نوع بازوی مفصلی و تلسکوپی در آن به کار رفته است و از نظر اشغال فضای کمتر در حالت جمع یا بسته شده و همچنین قدرت مانور بالا و کار در شرایط دشوار،نسبت به دو مدل قبلی مزیت‌ها و برتری‌های زیادی دارد. کاربرد عمده بالابرهای متحرک یا سیار در حمل افراد و تجهیزات مختلف در ظرفیت های زیر یک تن است و این موضوع تفاوت اصلی این مدل بالابرها با جرثقیل‌ها در نظر گرفته می‌شود. چون بالابرهای متحرک قابلیت پل زنی از روی موانع را دارند و بدین ترتیب می‌توان به راحتی موانع را دور زد، در شرایط کاری ای نظیر دسترسی به خطوط برق فشار قوی و سیم‌های تلفن، ساختمان‌های مرتفع، تیرهای چراغ برق و امور خدماتی نظیر آتشنشانی و امداد و نجات، کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارند.

بالابر متحرک با قابلیت دسترسی عمودی و افقی

بالابر متحرک صنعتی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

نحوه انتخاب بالابر متحرک صنعتی

حال که با انواع بالابرها آشنا شدید، بر حسب نیاز خود جهت خرید و انتخاب یک بالابر باید نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:
1. ظرفیت بالابر
2. نوع مکانیزم بالابری
3. بالابر تا چه ارتفاعی می‌توان بالا برود
4. نیرومحرکه و سوخت مصرفی
5. نوع ساخت و طراحی
6. ایمنی و سیستم های حفاظتی
7. سرعت در نصب و راه اندازی
8. نوع چرخ های حرکتی استفاده شده در بالابر که مناسب محیط‌های کارگاهی یا جاده ای است

سخن پایانی

در این مقاله با بالابر متحرک صنعتی، بالابر متحرک صنعتی با قابلیت دسترسی عمودی، بالابر متحرک صنعتی با قابلیت دسترسی عمودی و افقی و نحوه انتخاب بالابر متحرک صنعتی آشنا شدیم و در این زمینه اطلاعات مفیدی به دست آوردیم. اکنون با توجه به این نکات و توضیحات می‌توانید بالابر مناسب کار خود را انتخاب کرده و خریداری نمایید. چنانچه قصد خرید یک بالابر متحرک صنعتی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم این کار را به “شرکت آتی بالابر” بسپارید. این مجموعه از مجرب‌ترین متخصصان و کارشناسان برای تهیه و تولید انواع بالابرهای صنعتی، جک‌ پالت‌ها و لیفتراک‌ها استفاده می‌کند و برای چندین سال است که در این زمینه فعالیت می‌کند و طی این مدت توانسته رضایت اکثر خریداران را جلب کند. هدف این شرکت ارائه محصولات خود با بهترین کیفیت و مطابق با استانداردهای روز جهانی است و البته در این زمینه عملکرد بیسار خوبی از خود نشان داده است. اگر در مورد بالابر متحرک صنعتی به مشاوره نیاز دارید، از طریق تماس با کارشناسان شرکت آتی بالابر، می‌توانید سوالات خود را مطرح کنید تا از دانش و تخصص کارشناسان ما بهره‌مند شوید.
آدرس شرکت: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه – شرکت «آتی بالابر». شماره تلفن: 09125462051 «جناب آقای ساعی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button