blog بالابر متحرک بوم لیفت _ بوم لیفت | ساعی 09125462051

بالابر متحرک بوم لیفت

source this article منبع مقاله
بالابر متحرک بوم لیفت

بالابر متحرک بوم لیفت

بالابر متحرک بوم لیفت موضوع این مقاله است. به منظور حمل نفر در جهت و ارتفاع مختلف، از بالابرهای متحرک استفاده می‌شود که نام دیگر آن‌ها «نفربرهای متحرک» نیز است. اصطلاح manlift یکی دیگر از نام‌های پرکاربرد برای این دستگاه‌ها است که به معنای بالا کشیدن می‌باشد. بالابرهای متحرک، به دلیل شباهت سازوکار و طراحی که با جرثقیل‌ها یا لیفتراک‌ها دارند اغلب در باور عموم به همین نام خوانده می‌شوند که در حقیقت اینگونه نیست. بالابرهای متحرک براساس جهت دسترسی به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته اول بالابرهای متحرک با قابلیت دسترسی عمودی و دسته دوم، بالابر متحرک با دسترسی عمودی افقی. به جهت آنکه این نوع بالابرهای متحرک قابلیت جابجایی به صورت امن و راحت را داشته باشند، آن‌ها را به شکل دو دسته بالا طراحی کرده و تولید می‌کنند؛ بدان جهت که مصرف کننده بتواند از آن‌ها در شرایط و زوایای مورد نظر خود به راحتی استفاده کند.
شما علاقه‌مندان و خریداران گرامی می‌توانید جهت اطلاع از قیمت و مشخصات انواع مختلف آسانسور، همچنین بهره‌مندی از مشاوره رایگان، با شرکت آتی بالابر به شماره تلفن 09125462051 ((آقای ساعی)) تماس حاصل فرمائید. همچنین می‌توانید جهت آشنایی بیشتر با تمام محصولات و اطلاع کامل از انواع خدمات مجموعه آتی بالابر، ضمن مراجعه حضوری به کارخانه، از نزدیک از نمایشگاه ما دیدن فرمائید.

بالابر متحرک بوم لیفت

بالابر متحرک بوم لیفت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بوم لیفت

بوم لیفت‌ها از تنوع و تعدد بسیاری در مدل‌های خود بهره می‌برند که این موضوع سبب شده تا بالابرهای نفری تولید شده در این دسته، از محبوبیت بالایی در فروش برخوردار باشند. بوم لیفت‌ها در انواع مدل‌ها و سری‌های تولید شده خود، قطعات و تجهیزاتی چون شاسی، بازوی متحرک و نیز سبد یا پلتفرم متصل به انتهای بازو دارند که باعث می‌شود سازوکار آن‌ها را منحصر بفرد جلوه نماید. آن‌چیز که در اصل باعث می‌شود تا بوم لیفت‌ها دارای تفاوت باشند، نوع بوم یا بازو، نوع سبد یا پلتفرم و نیروی محرکه آن‌ها است.
بوم لیفت‌ها (از نظر مصرف) دارای انواع محبوب‌تر و متداول‌تری در بین خود هستند که مدل‌های عمودی، تلسکوپی و مفصلی نمونه‌ای از آن‌ها به حساب می‌آیند. نوع بوم تاثیر مستقیمی بر روی طریقه دسترسی در ارتفاع دارد. مثلا اینکه از قابلیت خم شدن برخوردار باشد یا اینکه برای حرکت کردن به بالا و پایین بتواند بدون انحراف و به‌طور مستقیم این عمل را انجام دهد یا حتی توانایی بوم لیفت در مقدار وزنی که باید جابه‌جا کند، این‌ها همه از عوامل موثری به شمار می‌آیند که نوع بوم لیفت‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند.
سبد یا پلتفرم در اغلب بوم لیفت‌ها، به انتهای بوم متصل است. حداکثر وزنی که یک بوم لیفت می‌تواند تحمل کند، بستگی مستقیمی به سایز بوم و نوع فضای کاری دارد. به جهت آنکه بتوان از بوم لیفت‌ها در شرایط مختلف و در اوزان متفاوت استفاده کرد، آن‌ها را به تجهیزاتی چون قلاب جرثقیل ، سبد و فورک لیفت مجهز می‌کنند. برای به حرکت درآوردن موتور و سایر قطعات بوم لیفت‌ از منابع تغذیه‌ای چون برق، باطری، نیروی موتور دیزل یا حتی فناوری هیبرید یعنی «ترکیب موتور الکتریکی و دیزلی» استفاده می‌شود. بوم لیفت‌ها در سری‌های تولید شده خود، انواع مختلف یدک‌کش هم دارند که با استفاده از وانت یا کامیون می‌توان آن‌ها را به مکان‌های مختلف و سایت‌های خارج از شهر نیز انتقال داد.

بوم لیفت

بالابر متحرک بوم لیفت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر متحرک بوم لیفت

بالابر بوم لیفت یک وسیله بسیار کارآمد (و حتی بعضا ضروری) در عملیات عمرانی به حساب می‌آید، چرا که در تمام جهات (عمودی و افقی)، برای شخص اپراتور دسترسی مورد نظر را ایجاد می‌نماید. بوم لیفت یک وسیله پرتابل و قابل حمل است چرا که می‌توان آن را به آسانی در پشت خودروهای SUV و وانت بارها به یدک کشید و به سایت‌های ساختمانی یا عمرانی انتقال داد.
ویژگی‌ها:
1. نوع بالابر: مفصلی (قابل خم شدن)
2. نوع منبع تغذیه دستگاه: DC
3. شیب قابل عبور: 20 (درصد)
4. زاویه گردش دستگاه: امکان گردش در 359 (درجه)
امکانات:
به منظور آنکه در اطراف بوم لیفت، یک سطح اتکا مطمئن، گسترده و قوی ایجاد شود، تعدادی بازو نصب می‌شوند تا امکان حرکت افراد به آسانی فراهم آید. یک شستیSTOP اضطراری برای مواقعی که به توقف کامل و یکباره دستگاه نیاز باشد در دسترس اپراتور قرار می‌گیرد. همچنین تجهیزات جانبی دیگری که امکان جابجایی آن با خودرو را به انسان می‌دهد، قابلیت کنترل کردن دستگاه از بیرون و داخل به وسیله پنل‌های مرتبط، مجهز بودن به سیستم ضد انفجار و سیستم بی سیم تنها تعداد اندکی از امکانات بوم لیفت‌ها هستند. بوم لیفت‌ها همچنین تجهیزات مهم دیگری نظیر قفل برقی، سیستم کنترل وزن، سیستم کارکرد اضطراری در زمان قطع برق، سیستم تنظیم سرعت و کنترل ترکیدگی شیر، سیستم توقف خودکار در حداقل و حداکثر ارتفاع، سیستم خود کششی (قابلیت جابجایی و حرکت جانبی دستگاه از روی سکو)، قابلیت حرکت به جلو با نیروی موتور و نیز قابلیت حرکت به جلو به صورت دستی را در خود جای داده‌اند. بوم لیفت‌ها برای رنگ آمیزی، در همان محیط کارخانه استقرار یافته و به صورت تمام اتوماتیک و با استفاده از ربات‌ها نقاشی می‌شوند. رنگ بدنه و تجهیزات آن‌ها به منظور ایجاد مقاومت بالا در برابر خوردگی و ضربه، عمدتا به صورت کوره‌ای یا اپوکسی زده می‌شود.
1. مدل: LIR-W521-1
2. ظرفیت یا توان جابجایی: حداکثر 200 کیلوگرم
3. حداکثر دسترسی در راستای عمود: 1230سانتی‌متر
4. حداکثر دسترسی در راستای افق: 560 سانتی‌متر

بالابر متحرک بوم لیفت

بالابر متحرک بوم لیفت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

نحوه انتخاب بالابر سیار

بهتر است در صورتی که قصد خرید این نوع بالابرها را دارید، نکات زیر را حتما مد نظر قرار دهید:
1. حداکثر ارتفاعی که بالابر می‌تواند طی کند
2. نوع سازوکار بالابر (با توجه به عملکردی که از آن انتظار دارید)
3. سوخت مصرفی و نیروی محرکه بالابر
4. نوع طراحی و ساخت بوم لیفت
5. حداکثر ظرفیت یا وزن قابل تحمل در هنگام جابجایی
6. میزان ایمنی و نوع و تعداد سیستم‌های حفاظتی بکار برده شده در بوم لیفت
7. سرعت در نصب و راه اندازی بوم لیفت (جابجایی و مونتاژ در سایت)
8. نوع چرخ‌های حرکتی (متناسب با نیاز که شامل محیط کارگاهی یا جاده‌ای می‌شود)

سخن آخر

در این مقاله به‌طورکلی در مورد بالابر متحرک بوم لیفت و انواع آن، همچنین مشخصات فنی دو مدل بالابر متحرک بوم لیفت، امکانات بالابر متحرک بوم لیفت و نیز نحوه انتخاب بالابر سیار پرداخته شد. دریافتیم که بالابر متحرک بوم لیفت یک نوع بالابر به صرفه و قابل جابجایی است که هم در کارخانه‌ها و هم در صنعت ساختمان و راهسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوم لیفت شامل امکانات و متعلقات دیگری است که ایمنی آن را به مقدار زیادی بالا برده و استفاده آن را برای کارکردهای مختلف میسر می‌سازد. شما مخاطب و سرمایه‌گذار گرامی نیز اگر مایل به دریافت خدمات مشاوره‌ای در زمینه انواع بالابرها و همچنین خدمات آسانسوری هستید، می‌توانید برای کسب مشاوره، دریافت خدمات طراحی و یا ارتقاء تجهیزات و سیستم‌های محرکه بالابرهای خود به مجموعه امین و با سابقه آتی بالابر اعتماد کرده و خریدی مطمئن را برای خود رقم بزنید. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از خدمات و رویت دیگر محصولات نسل جدید آسانسورهای ساختمانی و صنعتی به آدرس: تهران، شهرک چهار دانگه، شرکت آتی بالابر مراجعه حضوری نموده و یا با شماره تلفن 09125462051 ((آقای ساعی)) تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button