blog بالابر صنعتی - آتی بالابر

بالابر صنعتی

source this article منبع مقاله
بالابر صنعتی

بالابر صنعتی

وسیله ای که برای جابجایی وسایل در بین طبقات مورد استفاده قرار می گیرد، بالابر نام دارد که دارای انواع گوناگونی می باشد. برای مثال بالابر خانگی ،بالابر فروشگاهی، بالابر وینچی، بالابر صنعتی، بالابر مغازه ،بالابر ساختمانی، بالابر ویلچر. تمام انواع بالابر ها به منظور جابجایی اشخاص و وسایل مورد استفاده قرار می‌گیرد و اغلب در مکان های بزرگ استفاده از بالابر ها به چشم می خورد.  بالابر ها با استفاده از مکانیسم های مختلفی  وسایل را جابجا میکنند. همچنین نیروی موجود در بالابر ها با توجه به این مکانیسم های گوناگون ایجاد می گردد. طراحی و راه اندازی بالابر طبق سلیقه مشتری انجام می گیرد. بالابر ها در دو نوع سیار یا متحرک وجود دارند.
در مکان ها و محیط هایی که صنعتی و کارگاهی می باشند و همچنین در کارخانجات از بالابر های صنعتی استفاده می شود که به جهت جابجایی بارهای سنگین و وسایل مورد نظر، مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از بالابر های صنعتی می توان به نقاط مرتفع و همچنین مناطقی که در ارتفاعات بالایی قرار دارند ،به راحتی دسترسی پیدا کرد. بالابر های صنعتی هم دارای انواع متحرک می باشند و هم از نوع ثابت که جهت حمل بار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
شرکت آتی بالابر معتبرترین مجموعه در زمینه تولید واجرای انوع بالابرهای صنعتی می‌باشد. شما می توانید به جهت آگاهی از انواع مدل های بالابر صنعتی و هزینه ساخت و نصب آنها با شماره تماس09125462051(آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس شرکت آتی بالابر به نشانی تهران-شهرک صنعتی چهاردانگه- شرکت آتی بالابر می باشد.

بالابر صنعتی

بالابر صنعتی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

ویژگی های بالابر صنعتی

همانطور که عنوان شد بالابر ها در دو نوع کلی وجود دارند. بالابرهای صنعتی از نوع ثابت بر روی دیوار نصب می گردند و به جهت حمل و جابجایی بار و افراد در کارگاه ها و انبار ها و محیط های تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین می توان از آنها به عنوان آسانسورهای خانگی نیز استفاده نمود. طبقه بندی بالابر های صنعتی بر اساس ارتفاع و ظرفیت دستگاه صورت می پذیرد. بالابر های صنعتی را می توان تا ارتفاع ۲۱ متری نیز سفارش داد.

ابعاد بالابر صنعتی

با توجه به کارکرد بالابر و همچنین مقدار باری که قرار است توسط بالا بر جابجا شود، ابعاد بالابرهای صنعتی نیز متفاوت خواهد بود زیرا بالابر های صنعتی در مکان های گوناگون و برای جابجایی بار های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. بالابر های صنعتی معمولاً به صورت کفی ساخته می‌شوند و ابعادی بزرگتر از بالابر های معمولی دارند. اندازه و ابعاد بالابر های صنعتی معمولاً بر اساس نیاز و سفارش مشتری  و همچنین کار کرد بالابر و نیز ابعاد محل نصب تعیین می گردد. شرکت آتی بالابر یک کارشناس متخصص را به جهت بررسی شرایط محل مورد نظر و نیز اندازه گیری ابعاد به محل نصب اعزام می نماید تا کارشناس بتواند شرایط را بسنجد.
معمولاً برای ساخت بالابر حدوداً ۲۰ روز کاری زمان لازم است.

ابعاد بالابر صنعتی

بالابر صنعتی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر صنعتی ثابت

بالابرهای صنعتی ثابت معمولاً از نوع بالابرهای هیدرولیکی یا وینچی هستند که در محل نصب به صورت ثابت قرار داده می شوند. این نوع از بالابر ها همانند بالابر های متحرک نمی توانند جابجا شوند. بالابرهای صنعتی ثابت معمولاً قدرت بیشتری نیز دارند و بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند.

بالابرهای هیدرولیک با جک مستقیم

در بالابر های هیدرولیک با جک مستقیم معمولاً جک هیدرولیکی مستقیم و بدون هیچ واسطه ای در زیر کابین قرار می گیرد. فعال شدن پاورپوینت پس از گرفتن دستور انجام می گیرد و حرکت کابین نیز با پمپ کردن روغن داخل جک ها صورت می پذیرد.

بالابرهای هیدرولیک با جک غیر مستقیم

در بالابر های هیدرولیک باجک غیر مستقیم فاصله ای بین پاورپوینت و جک های هیدرولیکی وجود دارد. حرکت کابین پس از اینکه روغن هیدرولیک به وسیله یک شیلنگ به جک ها رسید، صورت می پذیرد.

میز هیدرولیک ثابت

میزهای هیدرولیک ثابت از جمله تجهیزاتی هستند که در صنعت کاربرد زیادی دارند و در نوع ثابت وجود دارند. ابعاد میز هیدرولیک ثابت در انواع مختلفی وجود دارد که تعیین ابعاد آن با توجه به کاربرد هایی که در محل مورد نظر دارد، صورت می پذیرد. در حقیقت این میز ها یک نوع همسطح کننده در بارگیری و تخلیه بار به شمار می روند. معمولاً میز هیدرولیک ثابت دارای ابعاد بزرگی می‌باشد و در هنگام جابجایی بارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

بالابر صنعتی ثابت

بالابر صنعتی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر صنعتی وینچی

بالابرهای صنعتی وینچی معمولاً در مکانهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که قرار است بار کمتری جابجا گردد پس بنابراین نیاز به قدرت کمتری می باشد. بالابرهای صنعتی وینچی معمولاً قدرت کمتری نسبت به بالابرهای هیدرولیکی دارند.

بالابر صنعتی متحرک

استفاده از بالا بر صنعتی متحرک معمولاً در صنایع و کارخانجات بیشتر به چشم می‌خورد و دارای کاربردهای صنعتی می باشند. بالابر صنعتی متحرک در زیر خود دارای چرخ های متحرک می باشد. همچنین این بالابر ها دارای ارتفاع های گوناگونی هستند و با توجه به نیاز مشتری سفارش داده می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

بالابر صنعتی متحرک

بالابر صنعتی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر صنعتی نفربر

جهت کار در ارتفاعات بالا از بالابر های نفربر صنعتی استفاده می‌شود که با استفاده از بالابر صنعتی نفربر می توان افراد را به ارتفاعات بالا فرستاد که در این ارتفاعات کار خود را انجام دهند. بالابرهای صنعتی نفربر به صورت متحرک ساخته می شوند که دارای ارتفاع های گوناگونی هستند.

بالابر صنعتی با کابین

این نوع از بالابر ها دارای کابین میباشند که به همین جهت از نظر ظاهری دارای زیبایی بیشتری هستند. همچنین با توجه به اینکه این نوع از بالابر ها دارای کابین می باشند، از  امنیت بالایی نیز برخوردارند. از این نوع بالابر ها معمولاً برای جابجایی افراد استفاده می‌شود . بالابر صنعتی با کابین معمولاً به صورت هیدرولیکی وجود دارد.

ساختار دستگاه بالابر صنعتی

بالابر های ثابت معمولا ظرفیتی بین ۴۰۰ کیلوگرم تا ۴۰۰۰ کیلوگرم را دارا می باشند و و جنس ریل این نوع بالابرT آسانسور می باشد.
بالابر های صنعتی معمولاً دارای شیرBLAIN آلمانی می باشند که در هنگام حرکت سر و صدای زیادی را ایجاد نمی کند و حرکت ارابه سکو به صورت آرام صورت می پذیرد. جنس اتصالات سازه معمولاً از فولاد می باشد که در نتیجه این نوع بالابر دارای استحکام بالایی است. طراحی و ساخت سکوی بالابر در بالابر های صنعتی معمولاً بر حسب نیاز مشتری و بر اساس اندازه و شکل صورت می پذیرد.

کلید بالابر صنعتی

از جمله اجزای برقی این نوع از بالابرها کلید بالابر صنعتی می باشد که با استفاده از این کلید اپراتور میتواند دستورات لازم را به الکتروموتور صادر نماید. سپس الکتروموتور به چرخاندن گیربکس و قرقره کمک می کند تا بالا یا پایین رفتن بالابر انجام پذیرد.

قیمت بالابر صنعتی

بالابرهای صنعتی دارای قیمت های متفاوتی می باشند و  قیمت انواع بالابر با توجه به ابعادو شکل و مدت زمان ساخت تعیین میگردد.
همچنین قیمت بالابر های صنعتی نیز به نوسانات ارز وابسته می‌باشد. هزینه تولید بالابر صنعتی متحرک معمولاً بیشتر از بالابر صنعتی ثابت می باشد. شما می توانید به جهت آگاهی از قیمت انواع بالابر های صنعتی با شماره تماس0912546251(آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس شرکت آتی بالابر به نشانی تهران-شهرک صنعتی چهاردانگه- شرکت آتی بالابر می باشد.

قیمت بالابر صنعتی

بالابر صنعتی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

انواع بالابر بر اساس نوع کابین و درب

در طبقه بندی انواع بالابر های صنعتی از جمله ویژگی‌های مهم، نوع کابین و درب بالابر می‌باشد. بالابرهای صنعتی دارای طیف گسترده‌ای از انواع کابین و درب می‌باشند. بالابرهای صنعتی ممکن است در برخی از کاربردهای آن به صورت بدون کابین و بدون درب طراحی شوند که در این صورت یک کفی(پلتفرم) متحرک، وظیفه انتقال بار بین طبقات را بر عهده دارد. همچنین این کفی می تواند حفاظ هایی به جهت امنیت بیشتر داشته باشد. ممکن است بالابر های صنعتی دارای کابین های کاملاً پوشیده از دیواره و سقف باشند. همچنین این نوع بالابرها ممکن است به درب های کابین و طبقات مجهز شوند تا بتوانند امنیت بیشتری را برای کاربران فراهم آورد.

کاربردهای بالابر صنعتی

کاربرد های بالابر صنعتی بسیار گوناگونی می باشند و این نوع از بالابر ها در محیط های کاری متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از کاربردهای مهم بالابرهای صنعتی در زیر نام برده شده است:
1- کارخانجات و کارگاه های صنعتی
2- فروشگاه های بزرگ
3- انبارهای نگهداری کالا و مواد اولیه
4- صنایع نفت و گاز پتروشمی
5- صنایع دفاعی و نظامی

کاربردهای بالابر صنعتی

بالابر صنعتی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

کاربردهای بالابر صنعتی

بالابر صنعتی هیدرولیک باربر دارای اجزا و قطعات هیدرولیکی، مکانیکی و همچنین الکتریکی می باشد. در ادامه مطلب مهم ترین اجزای هیدرولیک باربر نام برده و توضیح مختصری از آنها ارائه شده است.

جک و پاوریونیت هیدرولیک بالابر

جک و پاورپوینت مهمترین بخش نیرو محرکه بالابر هیدرولیک می باشد. عامل به حرکت درآوردن کفی یا کابین ،جک بالابر است. حرکت جک به وسیله جریان روغن تحت فشار انجام می پذیرد و همچنین وظیفه ایجاد جریان روغن و کنترل آن در بالابر نیز برعهده پاورپوینت می باشد.
اجزای پاورپوینت شامل یک پمپ هیدرولیک برقی(کوپل شده با یک الکتروموتور)، شیرهای کنترل جریان، تانک روغن و ادوات هیدرولیکی دیگر می باشد. لازم است جک و پاورپوینت به عنوان یک سیستم مرتبط دارای هماهنگی و محاسبات صحیح باشند تا بتوانند عملکرد مناسبی را برای بالابر داشته باشند ، در نتیجه این هماهنگی بسیار ضروری می باشد.
طراحی و ساخت جک و پاور پوینت بالابر هیدرولیک باید حتما به وسیله شرکت های متخصص در زمینه آسانسور و بالابر صورت پذیرد به این دلیل که قطعات با کیفیت و ایمنی مورد استفاده در بالابر هیدرولیک همانند سیستم های آسانسور هیدرولیک می باشد.

کفی یا کابین بالابر صنعتی

کفی( پلتفرم) کابین شامل بخشی از بالابر است که حرکت می کند و انتقال و جابجایی بار را انجام می‌دهد. طراحی و اجرای کفی یا کابین صنعتی بالابر با توجه به شرایط کاری و کارکرد دستگاه صورت می پذیرد که دارای انواع مختلفی می باشد.
با اینکه استفاده از یک کابین کاملا پوشیده با دیوار و سقف دارای امنیت بیشتری می باشد، اما در برخی شرایط به دلیل شرایط ویژه بهره برداری، در بالابر میتوان از یک کفی بالابر استفاده نمود که در این صورت دارای کاربرد بیشتری می باشد. در این صورت لازم است قوانین ایمنی سختگیرانه تری در کارگاه و برای استفاده از بالابر تدوین و اجرا شود.
در ساختمان‌ها و کارخانجاتی که از بالابر به منظور حمل بار استفاده می‌شود، کابین بالابر باید دارای ویژگی های مخصوصی باشد. مهمترین ویژگی که کابین های صنعتی باید دارا باشند، مستحکم بودن و مقاوم بودن در برابر انواع فشارهای وارده به دستگاه می‌باشد.
با توجه به اینکه کابین های صنعتی معمولاً برای بارگیری و تخلیه بار و تجهیزات سنگین به صورت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین لازم است دارای مقاومت زیادی در برابر نیروهای استاتیک و دینامیک در جهت های گوناگون باشند.
نیروهای نام برده شده متناسب با ساختار ریل و جک به کار برده شده در انواع بالابر صنعتی هیدرولیک و کششی، موجب ایجاد گشتاور هایی می شوند که لازم است تمامی آنها در طراحی و اجرای بالابر مورد نظر ، مورد بررسی قرار بگیرد.

سخن پایانی

شرکت آتی بالابر تولید کننده انواع بالابر های صنعتی می باشد که شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خود انواع مختلف این بالابرها را تهیه و مورد استفاده قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع مدل های مختلف بالابر صنعتی و نیز اطلاع از قیمت ها میتوانید با شماره تماس09125462051(آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس شرکت آتی بالابر به نشانی تهران-شهرک صنعتی چهاردانگه- شرکت آتی بالابر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button