blog بالابر صنعتی ثابت - آتی بالابر

بالابر صنعتی ثابت

source this article منبع مقاله
بالابر صنعتی ثابت

بالابر صنعتی ثابت

بالابر دستگاهی است برای جابه‌جایی وسایل و افراد، بالابر انواع مختلفی دارد که هر کدام مکانیزه خاص خود را دارند یکی از انواع بالابرها آسانسور ثابت است. چنین آسانسورهایی برای جابه‌جایی بارهای سنگین یا انتقال محموله، اتومبیل در خطوط تولید، در انبارها استفاده می‌شود. آسانسورهای ثابت برای جمع آوری دستگاه نیاز به چاه دارند.
سیاست شرکت آتی بالابر ارائه باکیفیت‌ترین و ایمن‌ترین محصولات در صنعت بالابری در بازار ایران و منطقه بر اساس استفاده از تکنولوژی روز با خدمات پس از فروش گسترده و قابل اعتماد آنلاین می‌باشد. با رضایت مشتری امروزه آتی بالابر نه تنها به عنوان اولین تولید کننده آسانسور در ایران، بلکه به عنوان بهترین تولید کننده آسانسور در ایران و همچنین نماینده برندهای بزرگ اروپایی شناخته می‌شود و بزرگ‌ترین سبد محصولات آسانسور را برای مشتریان ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع بالابرها بخصوص بالابر صنعتی ثابت می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. شماره تماس: 09125462051
بالابرها دارای انواع مختلفی هستند:
1- بالابر ثابت
2- بالابر متحرک
3- بالابر ساختمانی

بالابر صنعتی ثابت

بالابر صنعتی ثابت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر صنعتی چیست؟

یکی از انواع بالابرهای باربری ثابت، بالابر صنعتی است. بالابر صنعتی ماشینی است که در مکانی ثابت نصب می‌شود و بارها را بین دو یا چند ایستگاه کاری در سطوح مشخص یا نامشخص حمل می‌کند. اگر سطوح تعریف شده باشند (مثلاً سطح کف ساختمان‌ها) به آن‌ها ایستگاه کاری می‌گویند. در غیر این صورت، بالابر به دلیل ارتفاع حرکت محدود در سطح درخواستی کاربر متوقف خواهد شد.

بالابر ثابت صنعتی

بالابرهای ثابت صنعتی یکی از انواع آسانسورهای جابه‌جایی کالاهای صنعتی می‌باشد. این نوع بالابر ثابت (حرکت نمی‌کند) و در محل مشخصی (چاله آسانسور) نصب می‌شود. بالابر صنعتی برای حمل بارها با توجه به شرایط عملیاتی و ساخت طراحی شده است.
در مقایسه آسانسورهای ثابت و سیار از نظر کارایی باید دانست که کارایی آسانسورهای ثابت بسیار بالاتر است. بالابرهای ثابت به چند دسته تقسیم می‌شوند: بالابر بوم، کابل و زنجیر، آکاردئونی و بالابر عمودی.
این نوع بالابرها بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای جابه‌جایی بارهایی است که از محل نگهداری یا استفاده دور هستند.
بالابرهای استاتیک همان‌طور که از نامشان پیداست پس از نصب ثابت و بی‌حرکت هستند. این نوع آسانسورها فقط می‌توانند به صورت عمودی حرکت کنند. این نوع آسانسورها در خطوط تولید کارگاه‌ها و کارخانجات، آسانسورهای فروشگاهی، آسانسورهای انبار، آسانسورهای مغازه و آسانسورهای خانگی برای حمل و نقل و جابه‌جایی افراد و کالاها بین طبقات و همچنین حذف اختلاف ارتفاع در اسکله استفاده می‌شود.
علاوه بر موارد فوق، در مکان‌هایی که امکان اضافه و نصب بالابر وجود ندارد و هزینه نصب بالابر بسیار بالا می‌باشد نیز از آسانسورهای ثابت استفاده می‌شود.
تجهیزات بالابری به دو دسته بالابر هیدرولیک و بالابر وینچ (بالابر زنجیره‌ای) تقسیم می‌شوند.
جک‌های هیدرولیک ثابت نیز به دو دسته جک‌های هیدرولیک مستقیم و غیر مستقیم و بالابر ثابت قیچی یا آکاردئونی تقسیم می‌شوند.
در بین این بالابرها بالابر قیچی ثابت به دلیل استفاده از مکانیزه قیچی دارای بالاترین ضریب ایمنی و حداکثر قدرت بالابری است.

کاربردهای بالابر صنعتی ثابت

آسانسورهای صنعتی در بسیاری از محیط‌های کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زیر به برخی از زمینه‌های مهم کاربرد این نوع آسانسورها اشاره می‌کنیم.
1- کارگاه‌ها و کارخانجات صنعتی
2- فروشگاه بزرگ
3- انبارهایی برای نگهداری محصولات و مواد اولیه
4- صنعت نفت پتروشیمی
5- صنایع دفاعی و نظامی

کاربردهای بالابر صنعتی ثابت

بالابر صنعتی ثابت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

انواع بالابر صنعتی ثابت

بالابر هیدرولیک صنعتی

رایج‌ترین و مناسب‌ترین سیستم عامل برای انواع آسانسورهای صنعتی مکانیزه هیدرولیک می‌باشد. آسانسورهای صنعتی معمولاً با ظرفیت نسبتاً زیادی طراحی می‌شوند. بسته به کاربرد آن‌ها که اغلب در کارخانه‌ها و ساختمان‌های صنعتی باربر هستند، پشتیبانی از ظرفیت باربری مورد نیاز یکی از ویژگی‌های اساسی مورد انتظار است. همچنین به دلایل مختلف از جمله ایمنی، بهتر است آسانسور را با سرعت کمتری حرکت دهید. این دو ویژگی در سیستم‌های هیدرولیک کاملاً هماهنگ هستند.
استفاده از سیستم‌های هیدرولیک در انواع بالابرها مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

بالابر صنعتی وینچی

بعد از سیستم هیدرولیک، بالابرهای وینچ کاربرد بیشتری دارند. در مقایسه، سیستم‌های کشش وینچ ساده‌تر و مقرون به‌صرفه‌تر هستند. وینچ­ها مکانیزه عمل بسیار ساده‌ای مانند چرخ چاله دارند. روش بلند کردن بر اساس چرخش قرقره متناسب از طریق موتور الکتریکی گیربکس است. با حرکت موتور، گیربکس قرقره محرک را می‌چرخاند. هنگامی که سیم بکسل می‌چرخد، در یک جهت در اطراف قرقره صفحه بالابر حرکت می‌کند. همچنین هنگام چرخش در جهت مخالف، قرقره صفحه بالابر نیز در جهت معکوس حرکت می‌کند. بالابر کاسه ای و وینچ بالابر در مقایسه با سیستم هیدرولیک انرژی بسیار بالاتری مصرف می‌کند. همچنین اطمینان از ایمنی لازم در بالابرهای وینچ دشوارتر است.

بالابر ثابت جک مستقیم

بالابر صنعتی ثابت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

اجزای بالابر صنعتی هیدرولیک

بالابر هیدرولیک باربر از اجزا و قطعات هیدرولیک، مکانیکی و الکتریکی تشکیل شده است. مهم‌ترین اجزای هیدرولیک بالابر در زیر ذکر شده است.

جک و پاور یونیت هیدرولیک بالابر

نیروی محرکه اصلی آسانسور هیدرولیک جک و پاور یونیت است. جک بالابر وسیله‌ای است که کف یا کابین را حرکت می‌دهد. حرکت جک توسط جریان روغن تحت فشار انجام می‌شود. جریان روغن و کنترل آن در بالابر نیز توسط پاور یونیت ایجاد می‌شود.
پاور یونیت از یک پمپ هیدرولیک الکتریکی (به همراه یک موتور الکتریکی)، شیرهای کنترل جریان، مخزن روغن و برخی اجزای هیدرولیکی دیگر تشکیل شده است. تنظیم و محاسبه مناسب بخش جک و پاور یونیت به عنوان یک سیستم منسجم برای عملکرد مناسب مورد نیاز است.
ساخت جک و واحد محرک بالابر هیدرولیک باید توسط شرکت‌های تخصصی در زمینه بالابر و آسانسور انجام شود. زیرا کیفیت و قطعات ایمنی به کار رفته در بالابر هیدرولیک همانند سیستم آسانسور هیدرولیک می‌باشد.

کفی یا کابین بالابر صنعتی

بخشی از آسانسور که بار را به حرکت در می‌آورد، سکوی (کف) کابین است. با توجه به شرایط کار و عملکرد دستگاه آسانسور با طبقه یا کابین صنعتی طراحی و اجرا می‌شود. با این حال، استفاده از یک غرفه کاملاً بسته با دیوارها و سقف بسیار ایمن‌تر است. اما در برخی موارد استفاده از پلت فرم بالابر با توجه به شرایط خاص کاربر منطقی‌تر است. در این شرایط، دستورالعمل‌های ایمنی سخت‌گیرانه باید در کارگاه برای استفاده از آسانسور تدوین و اجرا شود.
کابین آسانسورهای مورد استفاده در ساختمان‌ها و کارخانه‌ها برای حمل بار باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد. مهم‌ترین نکته در مورد کابین‌های صنعتی استحکام و مقاومت آن‌ها در برابر انواع نیروهای وارد شده به دستگاه می‌باشد.
کابین‌های صنعتی به طور کلی برای بارگیری و تخلیه بارهای سنگین به روش‌های مختلف استفاده می‌شوند؛ بنابراین لازم است که نیروهای استاتیکی و دینامیکی را در جهات مختلف تحمل کنند. این نیروها بسته به ساختار ریل و جک، گشتاورهایی ایجاد می‌کنند که در طراحی انواع آسانسورهای صنعتی هیدرولیک و کششی باید در نظر گرفته شوند.

سخن پایانی

شرکت آتی بالابر سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع بالابرهای هیدرولیک، فروشگاهی، صنعتی، ثابت و باربری با بهترین کیفیت و هزینه مناسب با کادری مجرب و حرفه‌ای آماده خدمت رسانی به شما کاربران گرامی می‌باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد بالابر صنعتی ثابت با کارشناسان ما در تماس باشید. شماره تماس: 09125462051

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button