بالابر زنجیری و کابلی

بالابر ثابت زنجیری و کابلی

بالابر زنجیری و کابلی

در این مقاله شما را با بالابر زنجیری و کابلی آشنا میکنیم. بالابر زنجیری و بالابر کابلی یکسان هستند و جزو یک خانواده محسوب می‌شوند. با مزایای بالابر زنجیری و کابلی آشنا می‌شویم. به شما خواهیم گفت کاربردهای بالابر زنجیری و کابلی چیست. بالابر به ماشینی اطلاق می‌شود که برای حمل کالا و افراد، کار در ارتفاع یا در خطوط تولید برای جابه‌جایی و تراز کردن بارها استفاده می‌شود. بالابرها از مکانیسم‌های مختلفی برای بالا بردن استفاده می‌کنند و اساساً با جرثقیل‌ها، بالا کشنده‌ها و لیفتراک‌ها متفاوت هستند.
قدرت بالابر با روش‌ها و دستگاه‌های مختلفی تولید می‌شود که هر کدام با توجه به نوع کار و نیاز مشتریان طراحی می‌شوند. در هر یک از عوامل فوق عوامل خاصی مانند ظرفیت، امنیت، موقعیت مکانی، نوع استفاده و هزینه دستگاه تعیین کننده نوع سیستم می‌باشد.
محصولات ما با کیفیت بالایی طراحی و تولید می‌شوند که می‌تواند با محصولات مشابه رقابت کند. تمامی مراحل طراحی و تولید محصول توسط مهندسین و متخصصان شرکت انجام می‌شود. از ویژگی‌های اصلی محصولات شرکت آتی بالابر دوام بالا، ایمنی و کارایی و همچنین استفاده از تکنولوژی روز در طراحی و تولید می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بالابر زنجیری و کابلی با مشاورین ما در تماس باشید. دریافت مشاوره رایگان: 09125462051

بالابر ثابت زنجیری و کابلی

بالابر زنجیری و کابلی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابرهای ثابت

بالابرهای ثابت معمولاً در خطوط تولید، انبارها و غیره برای جابه‌جایی بارهای سنگین، تخلیه و تراز وسایل نقلیه استفاده می‌شوند. این نوع بالابرها با مکانیزم­های هیدرولیکی مختلف زنجیری، کابلی یا ترکیبی ساخته می‌شوند که ایمن‌ترین آن‌ها آسانسورهای هیدرولیک ثابت با مکانیزم قیچی است و آسانسورهای کابلی به دلیل امکان برش کابل هنگام جدا شدن از وینچ، قرقره شل می‌شود و یا گیر افتادن اشیا و اعضای بدن بین طناب و وینچ خطرناک‌ترین در نظر گرفته می‌شوند. در اینجا توضیح داده می‌شود که کدام نوع بالابر هیدرولیک ثابت نسبت به سایر مدل‌های معرفی شده از ایمنی کافی برخوردار است. بالابرهای ثابت معمولاً به چاهی نیاز دارند که با زمین هم‌سطح شده و پس از مونتاژ داخل آن قرار می‌گیرند.
الف- بالابر ثابت هیدرولیک جک مستقیم: در این مدل، جک هیدرولیک مستقیماً به میز بارگیری متصل می‌شود و آن را به سمت بالا هدایت می‌کند. در این حالت جک زیر سکو (پلت فرم) قرار دارد.
ب- بالابرهای ثابت آکاردئونی: در این حالت، جک هیدرولیک مکانیسم قیچی را باز می‌کند و ارتفاع مورد نیاز را فراهم می‌کند.
پ- بالابرهای ثابت زنجیری و کابلی هیدرولیکی: در این حالت چرخ زنجیر یا قرقره کابل نیمی از مسیر را از طریق جک هیدرولیک به حرکت در می‌آورد و نیرو از طریق زنجیر یا کابل به میز کار منتقل می‌شود و از کل مسیر عبور می‌کند.

کاربرد بالابر زنجیری و کابلی

با بالابرهای زنجیری، حرکت توسط زنجیر و وینچ انجام می‌شود و می‌توان از آن در مکان‌های مختلف استفاده کرد. یک موتور کابل یا زنجیر متصل به سکو را به حرکت در می‌آورد. بالابرهای زنجیری انواع مختلفی دارند و می‌توانند نیازهای افراد را به خوبی برطرف کنند. از این بالابرها می‌توان برای انواع کارها از جمله حمل و نقل کالا و افراد استفاده کرد. به این بالابرها، بالابرهای برقی نیز می‌گویند.
این بالابرها دارای مزایایی از جمله سبکی و سرعت معقول نیز هستند. بالابرهای زنجیری و کابلی قابل استفاده در مغازه‌ها، منازل و تأسیسات صنعتی می‌باشد. برای جابه‌جایی افراد بهتر است از این بالابرها استفاده نکنید.

بالابرهای هیدرولیکی زنجیری

بالابر زنجیری و کابلی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابرهای هیدرولیکی زنجیری

 این نوع بالابر از هر دو سیستم هیدرولیک و زنجیره‌ای برای حرکت استفاده می‌کند. در این دسته از بالابرها، چرخ دنده از وسط جک هیدرولیک می‌گذرد و زنجیر نیرو را به میز کار منتقل می‌کند و سپس کل مسیر را می‌پوشاند. .
از این بالابر فقط برای جابه‌جایی بار استفاده می‌شود و بهتر است از آن برای جابه‌جایی افراد استفاده نشود. افراد زیادی از این بالابر برای جابه‌جایی افراد استفاده می‌کنند اما در هر صورت این نوع بالابر از نظر ایمنی برای این کار مناسب نیست.

مشخصات بالابر زنجیری و کابلی

  1. سرعت بالا رفتن
  2. تراکم متوسط
  3. میز سایز متوسط
  4. عمق چاه بسیار کم است
  5. ایمنی نسبتاً کمتر به سایر بالابرها
  6. نیاز به استفاده از ریل‌های راهنما در اطراف میز

بخش‌های اصلی بالابر زنجیری و کابلی

سازه فلزی

این بخش بر روی دیوار نصب می‌شود و معمولاً از پروفیل‌های آهنی در اندازه‌های مختلف تشکیل شده است که دو ستون عمودی هستند که توسط یک سری ناودانی با فاصله مساوی در طول ستون‌های دیوار به هم متصل می‌شوند. ترکیب این ستون‌ها و تکیه‌گاه‌ها منجر به یک سازه فلزی می‌شود که در داخل ساختمان یا دیواری که آسانسور روی آن قرار دارد نصب می‌شود و استحکام و پایداری کلی آسانسور به آن بستگی دارد.

ریل‌های آسانسوری

ریل‌های فلزی بادوام با آلیاژی خاص هستند که عمدتاً به شکل T انگلیسی هستند و بر روی یک سازه فلزی نصب می‌شوند. آسانسور عمومی از طریق این ریل‌ها در طول ستون‌های سازه بالا و پایین می‌رود.

ارابه و سکوی بالابر

ارابه به صورت عمودی بر روی سازه فلزی توسط قطعاتی مانند کفشک‌های ریل آسانسور قرار می‌گیرد و به صورت عمودی بالا و پایین می‌رود و سبد سکویا را حمل می‌کند. بسته به نوع دستگاه، سکو ممکن است یک صفحه فلزی ساده باشد یا در اطراف آن محصور شده باشد و در برخی موارد یک غرفه روی سکو قرار می‌گیرد که تمام سطوح را به شکل یک مکعب چهار وجه مسدود می‌کند.

مجموعه هیدرولیک

شامل قطعات اصلی جک هیدرولیک، شیلنگ هیدرولیک، پک پاور، جعبه کنترل و سیم‌های برق می‌باشد. جک هیدرولیک از یک سیلندر و یک پیستون تشکیل شده است و با فشاری که سیال روغن به پیستون وارد می‌کند در داخل سیلندر حرکت کرده و آن را به بیرون می‌راند و این نیرو باعث بالا آمدن جک می‌شود و برعکس، وقتی روغن از سیلندر خارج می‌شود، پیستون به سیلندر برمی‌گردد و سکو به سمت پایین حرکت می‌کند. مخزن روغن، شیرهای هیدرولیک، موتور الکتریکی، پمپ و روغن نیز از اجزای سازنده پاورپوینت هستند که هر کدام وظیفه خود را دارند.

قیمت بالابر زنجیری و کابلی

چنانچه قصد خرید و یا مشاوره در ارتباط با بالابر زنجیری و کابلی دارید ‌می‌توانید با کارشناسان مجموعه آتی بالابر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان مجموعه ما شما را به صورت کامل آگاه می‌کنند که چه نوع بالابری مورد نیاز شما است و زمان تقریبی ساخت آن چه اندازه است.

سخن پایانی

امروزه به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه طراحی و تولید بالابر، محصولات ما در سراسر کشور جهت استفاده در صنایع و بخش‌های مختلف عرضه می‌گردد. هدف ما ارائه محصولات بادوام، ایمن و با کیفیت همراه با آموزش و پشتیبانی به مشتریان است تا رضایت و اهداف آن‌ها برآورده شود، زیرا مسئولیت ما در قبال مشتریان بیشتر از یک شرکت تولیدی است. ما در موفقیت مشتریان خود شریک هستیم و همیشه در کنار آن‌ها هستیم. جهت دریافت مشاوره رایگان در مورد بالابر ثابت زنجیری و کابلی از کارشناسان شرکت آتی بالابر، می‌توانید با شماره‌گیری، شماره تلفن 09125462051 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *