blog انواع کابین بالابر - آتی بالابر

انواع کابین بالابر

source this article منبع مقاله
انواع کابین بالابر

انواع کابین بالابر

کابین های بالابر از جمله وسایلی هستند که جزو ابزار ظریف و با ارزش محسوب می گردند. در کابین های بالابر استفاده از مواد با کیفیت و نیز طراحی مبتکرانه و راه حل های پیچیده و مختصر به صورت جداگانه همراه با جزئیات، باعث شده تا در هنگام استفاده از این نوع آسانسورها اطمینان حاصل نمایید و بتوانید با خیال راحت از این وسایل استفاده کنید. در این مقاله سعی بر این است تا شما با انواع کابین بالابر آشنا شوید.
شرکت آتی بالابر تولید کننده انواع کابین بالابر می باشد که در شکل‌ها و اندازه‌های گوناگون می توان کابین های بالابر را سفارش داد.شما عزیزان میتوانید به جهت اطلاع از انواع مختلف مدلهای کابین بالابر و نیز قیمت های آنها با شماره تماس 09125462051(آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس مجموعه نیز به نشانی تهران- شهرک صنعتی چهاردانگه- شرکت آتی بالابر می‌باشد.

انواع کابین بالابر

انواع کابین بالابر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

انواع کابین به صورت کلی

نیم کابین

معمولاً برای بالابر ها از نیم کابین ها استفاده می شود که نسبت به آسانسور ها دارای امنیت کمتری می باشند و در اغلب موارد به منظور باربری مورد استفاده قرار می گیرند.

تمام کابین

از این نوع کابین ها هم در بالابر ها و هم در آسانسور ها استفاده می گردد که به این جهت تولید می‌شوند. تمام کابین دارای امنیت بیشتری می باشد و اغلب به منظور جابجایی اشخاص مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی انواع کابین بالابر

بسته به نوع عملکرد، فرم های ساده، ظرافت محدود و مطابق با مواد ،رنگ ها و ستون، طراحی کابین های بالابر صورت می پذیرد. عواملی مانند سقف داخلی و میزان نور به صورت اساسی نحوه عملکرد و برداشت کابین های بالابر را تعیین می نماید.از سیستم های روشنایی دارای کیفیت های بالا می توان برای انتخاب طرح روشنایی استفاده نمود. کیفیت ویژه طراحی های روشن به وسیله الگوهای مختلف تاکید می شود.
طراحی نرده ها معمولاً بر پایه یک سیستم عملکردی می باشد که این سیستم می تواند نیازهای مختلف را تامین نماید. پس در نتیجه دارای انعطاف میباشد.
از آنجایی که جنس نرده و نگهدارنده نرده های ساخته شده از فولاد ضد زنگ می باشد پس بنابراین از کیفیت فوق العاده ای برخوردار هستند.
تعیین طراحی پانل های کنترل و پانل‌های عامل به وسیله کنترل پنل‌ها و پانل‌های عامل و کارایی صورت می پذیرد.
با استفاده از ساختار پاک عناصر و نیز بهره گیری از نمایشگر های مختلف عملکردی، کاربران می توانند به سرعت از محیط اطراف خود آگاه باشند و کنترل‌های لازم را با اطمینان بیشتری انجام دهند. معمولاً جنس دکمه ها و صفحه های جلد از استیل ضدزنگ می‌باشد.
طراحی ایمن و دارای تعادل کابین های بالابر با استفاده از مواد، رنگ ها، سطوح، تعداد معقول و قابل کنترل از مواد، رنگ ها و سطوح انتخاب شده و هماهنگ صورت می‌پذیرد.

طراحی انواع کابین بالابر

انواع کابین بالابر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

کابین هایی با روکش پلاستیکی

ازین نوع کابین‌ها در هر شرایطی و در هر مکانی می‌توان استفاده نمود در نتیجه دارای کاربرد زیادی می‌باشند.
کابین های تولید شده از فولاد ضد زنگ 
کابین هایی که از آنها می توان همیشه استفاده نمود.
کابین‌هایی با نسخه های پانل 
کابین‌هایی که دارای زیبایی و ظرافت فوق العاده‌ای می باشند.
با توجه به مطالبی که عنوان شد می‌توان گفت که وسایلی مانند بالابر و آسانسور جزء ابزاری هستند که در زندگی روزمره انسان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند به خصوص برای افرادی که در ساختمان هایی با ارتفاع زیاد کار و یا زندگی میکنند.این آسانسورها در مدل های مختلفی موجود می باشند که اشخاص می توانند با توجه به نیازهای خود و عملکرد آنها از آنها استفاده نمایند تا بتوانند نیازهای خود را برطرف سازند.

سکوهای بالابر

سکو های بالابر دارای اشکال مختلفی می باشند که بسیار متنوع است اما اغلب از سکوهای بالابر در ساختمان هایی که دارای ارتفاع کمی می باشند، استفاده می شود به این دلیل که بیشتر در ساختمان‌های چند طبقه کاربرد دارند. به بیانی دیگر با توجه به اینکه این نوع بالابر ها معمولاً سرعت پایینی نسبت به آسانسور ها دارند، پس در نتیجه در ساختمان های چند طبقه ( دو یا سه طبقه )به جهت استفاده برای افراد معلول و کم توان و یا سالمند مورد استفاده قرار میگیرند و نصب می گردند.

بالابرهای چند نفره (Passenger lifts)

آسانسور های چند نفره در مدل های مختلفی وجود دارند که از آنها برای جابجایی اشخاص استفاده می شود. با توجه به اینکه وظیفه این نوع آسانسورها جابجایی افراد می باشد پس در نتیجه باید دارای ایمنی بالایی باشند که برای اطمینان از ایمنی آنها لازم است شرایط و استانداردهای خاصی مورد بررسی قرار بگیرد و به دقت رعایت شود.
آسانسور های چند نفره می توانند اندازه های متفاوتی داشته باشند و همچنین گنجایش تعداد افراد نیز در این آسانسورها متفاوت می باشد.
در داخل و خارج کابین این آسانسورها می توان سفارش های متنوع را اجرا نمود تا طبق سلیقه مشتری و نیز هماهنگ با فضای مورد نظر طراحی گردد .آسانسور های چند نفره دارای طراحی های مختلفی می‌باشند و در مکان های مختلفی کاربرد دارند مانند مراکز خرید و نیز اقامتگاه های خصوصی.
با توجه به اینکه استفاده از این بالابرها در ساختمان های دارای ارتفاع زیاد بسیار به چشم می‌خورد و افراد در طبقه های مختلف به این آسانسور وارد می‌شوند، پس در نتیجه این بالابرها نسبت به بالابر های دیگر دارای سرعت بالاتری می باشند.

انواع کابین بالابر

  1. بالابر خانگی کابین دار
  2.  بالابر شیشه ای
  3.  بالابر های آتش نشانی
  4.  بالابر های خدماتی
  5.  بالابر پلکانی
  6.  بالابر چند پله ای
  7.  بالابر های مسافر
  8.  بالابر های تخلیه
  9.  بالابر های آتش نشانی
انواع کابین بالابر

انواع کابین بالابر شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

کابین بالابر شیشه ای

بالابر های شیشه ای از نوع بالابر های چند نفره محسوب میشوند که دیوار و درهای شیشه‌ای دارند. در حقیقت این نوع بالابر ها همانند بالابر های معمولی هستند اما به جهت ظاهر زیبایی که دارند می‌توان از آنها به عنوان یک جایگزین شیک و زیبا برای بالابر های معمولی استفاده نمود. از بالابر های شیشه ای اغلب به دلیل زیبایی آن‌ها استفاده می‌شود که با استفاده از این طراحی زیبا هم حمل و نقل اشخاص صورت می پذیرد و هم ظاهر ساختمان شیک و زیبا می شود.

کابین بالابر های خدماتی

آسانسور های خدماتی برای جابجایی افراد طراحی نشده اند. وظیفه این آسانسورها جابجایی کالاهایی با مشخصات ویژه می باشد.  پس در نتیجه می‌توان گفت که این گونه از بالابرها استانداردهای مورد نیاز در مورد بالابر های مسافری را دارا نمی باشند.

انواع بالابر خدماتی

بالابر غذا

بالابر های غذا معمولاً در مکان‌هایی مانند آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، هتل‌ها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. از بالابرهای غذا به منظور جابجایی و انتقال مواد غذایی از آشپزخانه به محل خدمت و یا سرو استفاده می‌گردد.

بالابر های برقی (واگنی)

بالابر های برقی معمولاً برای جابجایی کالاهای بزرگ بر روی چرخ دستی و قفس قفل طراحی شده‌اند. این نوع بالابر ها معمولاً در مغازه‌ها و یا هر محیط دیگری که در آن نیاز به تحویل کالا و یا حمل و نقل آن بین طبقات باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بالابرهایی برای ناتوان ها (Disabled access lifts)

بالابر هایی برای ناتوان ها در انواع مدل های گوناگون وجود دارند که هدف آنها جابجایی و انتقال افرادی می باشد که در تحرک خود دچار مشکل هستند. این بالابرها در طبقه بندی مختلفی قرار می‌گیرند که در زیر نام برده شده است.

بالابر پلکانی

از بالابر های پلکانی معمولا در خانه ها استفاده می‌شود که به جهت حرکت افراد از پله ها و بالا رفتن از پله نصب می گردد تا این کار به سهولت انجام پذیرد. این اقدام معمولاً شبیه به این است که افراد در یک صندلی موتوری جای بگیرند که بتواند آنها را از یک سطح به سطح دیگری انتقال دهد. استفاده از این نوع بالابر برای افرادی که نیاز به ویلچر دارند معمولاً مناسب نمی باشد.

بالابر چند پله ای

بالابرهای چند پله ای معمولاً از نوع آسانسور های ساده محسوب می شوند به این دلیل که در صورتی که چند پله وجود داشته باشد می‌تواند دسترسی را فراهم کند. این عمل می‌تواند در یک یا دو مرحله و با استفاده از یک شیب کوچک در داخل یا خارج از ساختمان صورت پذیرد. بالابرهای چند پله ای در مدل های گوناگونی موجود می باشند که ممکن است طراحی آنها به صورت ساده و شبیه به یک سکوی کوچک باشد و یا اینکه دارای طراحی پیچیده‌تری باشند.

بالابر های مسافر

این بالابرها نیز می‌تواند به این صورت طراحی شوند که شبیه به آسانسور های مسافری باشند و فضای محصولی را در اختیار مسافران قرار بدهند.

بالابر های تخلیه

هنگامی که در یک ساختمانی آتش سوزی رخ می‌دهد استفاده کردن از بالا بر مطلوب نمی باشد زیرا ممکن است افراد در بالا بری که بر اثر آتش سوزی بدون حرکت است گرفتار شوند و دچار مشکل شوند. با این حال ممکن است در شرایطی ویژه بتوان از بالابر به عنوان بخشی از یک برنامه مدیریت به جهت تخلیه کردن افراد گرفتار استفاده نمود.

بالابر های آتش نشانی

این بالابرها به صورتی طراحی شده اند که دارای محافظت بیشتری می باشند و همچنین دارای کنترل هایی می باشند که امکان استفاده از آن را در شرایط کنترل شده و نیز تحت کنترل مستقیم سرویس آتش نشانی و امداد و نجات در نبرد با اتش را می دهد .استفاده از این نوع بالابر ها معمولاً در صورتی که طبقه ای بیش از ۱۸ متر ارتفاع داشته باشد و یا بیش از ۱۰ متر پایین تر از سطح دسترسی وسیله نقلیه خدمات آتش نشانی باشد، صورت می پذیرد

سخن پایانی

شرکت آتی بالابر تولید کننده انواع کابین بالابر می باشد که در شکل‌ها و اندازه‌های گوناگون می توان کابین های بالابر را سفارش داد.شما عزیزان میتوانید به جهت اطلاع از انواع مختلف مدلهای کابین بالابر و نیز قیمت های آنها با شماره تماس 09125462051(آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس مجموعه نیز به نشانی تهران- شهرک صنعتی چهاردانگه- شرکت آتی بالابر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button