blog انواع جک پالت و کاربرد آن - آتی بالابر

انواع جک پالت و کاربرد آن

source this article منبع مقاله
انواع جک پالت و کاربرد آن

انواع جک پالت و کاربرد آن

جک پالت یا Pallet truck برای حمل و نقل و جابه‌جایی وسایل و تجهیزات متفاوت وسیله‌ای بسیار  کاربردی و مناسب محسوب می‌شود. از این وسیله معمولا در کارگاه‌ها و انبار‌ها استفاده بسیاری می‌شود. جک پالت‌ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به مشخصات آن‌ها می‌توانند حجم‌ها و وزن‌های متفاوتی را جا‌به‌جا کنند. امروزه از این دستگاه‌ها با توجه به مکانیزم خاصی که دارند در اماکن مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دلیل کاربردی که در جابه‌جایی تجهیزات دارند استفاده از این وسایل بسیار حائز اهمیت می‌باشند.مجموعه آتی بالابر از مجموعه های فعال در حوزه انواع جک و پالت می باشد. برای مشاوره رایگان با این مجموغه می توانید با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.
09125462051 آقای ساعی

انواع جک پالت و کاربرد آن

انواع جک پالت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

جک پالت چیست؟

برای جابه‌جایی و نقل و انتقال انواع بار و تجهیزات در محیط‌های کارگاهی کوچک همانند فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، داروخانه‌ها و غیره، همچنین در محیط‌های کارگاهی بزرگ مانند کارخانه‌ها و کارگاه‌هایی با ابعاد بزرگ‌تر نیز از جک پالت استفاده می‌‌شود. جک پالت‌ها با توجه به کاربری که دارند و با توجه به ظرفیت باری که قرار است حمل کنند متناسب با این ویژگی‌ها تولید و طراحی می‌شوند. با کمک جک پالت‌ها به راحتی و بدون نیاز به وجود ابزار و وسایل خاصی می‌توان ابزار و تجهیزات را با راحتی و ایمن کامل منتقل کرد.
از این وسیله  کاربردی خیلی راحت می‌توانید استفاده کنید زیرا طراحی پیچیده‌ای ندارد و کاربری آن نیاز به آموزش هم ندارد. بنابراین همه قادر به استفاده از این جک‌ها می‌باشند. همواره نیاز به جک پالت در کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی رو به گسترش است و برای جابه‌جایی تجهیزات نیاز به آن احساس می‌شود. بر روی جک پالت‌ها، پالتی قرار  داده می‌شود که به کمک آن پالت می‌توان تمامی تجهیزات موجود چه به صورت بسته‌بندی شده چه بدون بسته‌بندی را به کمک ان به راحتی منتقل نمود. همچنین برای مکان‌هایی که محدودیت فضا دارند چرخ‌ها و دسته‌های بسیار مستحکمی برای این جک پالت‌ها طراحی شده است تا کاربرد آن آسان باشد. جک پالت که از جمله تجهیزات گاراژی و کارگاهی محسوب می‌شود از اجزای مختلفی تشکیل شده است، که در ادامه مشاهده می‌کنید.
1- اولین اجزا تشکیل دهنده جک پالت را شاخک‌ها تشکیل می‌دهند.
2- دسته‌ی این ابزار که شامل اهرم بالا برنده و فرمان جک پالت است.
3- چرخ‌های بزرگی در جلو تعبیه شده‌است که قابلیت چرخش به صورت 360 درجه را دارا می‌باشند.
4- در جلو آن شاسی هرمی شکلی تعبیه شده‌است. که این شاسی به عنوان اتصال دهنده عمل می‌کند و قسمت‌های مختلف این وسیله را متصل به هم نگه می‌دارد.
5- محفظه جلو و زیر دسته جزء دیگر این وسیله می‌باشد. پمپ هیدرولیکی بالا برنده در این قسمت تعبیه شده است.
6- 4 عدد چرخ در انتهای شاخک‌ها تعبیه شده است. که کاربرد بسیاری را به این وسیله می‌بخشد.

نحوه کار جک پالت

جک پالت به وسیله‌ اهرم و دستی جابه‌جا می‌شود. در قسمت بالایی این اهرم دستگیره کوچکی قابل مشاهده می‌باشد که برای خارج نمودن روغن هیدرولیک از پمپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین امر می‌باشد که سبب پایین آمدن شاخک‌های دستگاه می‌شود. در زیر و انتهای هر شاخک چرخ‌هایی تعبیه شده است که از طریق محور انتقال به سیلندر جک ارتباط پیدا می‌کنند. زمانی که با بالا و پایین نمودن اهرم مخصوص جک هیدرولیک به بالا هدایت می‌شود، این ارتباط سبب ایجاد فشار رو به پایین به چرخ‌ها می‌شود. در نهایت این امر سبب حرکت عمودی و به سمت بالای شاخک‌های این ابزار می‌شود. این عمل تا زمانی انجام می‌گیرد که بار از روی زمین بلند شده باشد. با قرار دادن جک پالت در زیر پالت آن را تا ارتفاع معینی بالا می‌بریم و به مکانی که باید انتقال داده شود می‌رسانیم. زمانی که لیفتراک موجود نباشد برای جابه‌جایی پالت‌ها از درون تریلر و مکانهای دیگر از جک پالت استفاده می‌شود. پس جک پالت‌ها را می‌توان جایگزینی برای لیفتراک دانست.

نحوه کار جک پالت

انواع جک پالت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

موارد استفاده از جک پالت

در مقایسه با لیفتراک‌ها جک پالت‌ها از سایز بسیار کوچک‌تری برخوردار هستند و طراحی ساده‌تری نیز نسبت به لیفتراک دارند. این وسیله برای جابه‌جایی و نقل و انتقال تجهیزات کارگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین قابل استفاده برای محیط‌های کارگاهی تنگ و گوشه افتاده نیز می‌باشند.
از جک پالت زمانی استفاده می‌شود که تجهیزات و وسایل آنقدری سنگین هستند که قابلیت جابه‌جایی با دست امکان‌پذیر نمی‌باشد. یا اینکه فضا برای حرکت کوچک می‌باشد. گاهی هم لازم است که بار را فقط به کمک این جک بلند کنید تا در یک مسیر سیمانی مشخص کشیده شود. از جک پالت نمی‌توان در محیط‌های ناهموار استفاده کرد و همچنین برای جابه‌جایی بار تا بالای قفسه نیز این وسیله مناسب نمی‌باشد.
تعمیر و نگه‌داری از جک پالت بسیار کم است به همین دلیل مقرون به صرف می‌باشند. همین عوامل است که این مدل از جک‌ها را به عنوان وسیله‌ای کاربردی برای حمل و انتقال بار تبدیل کرده است. از آنجایی که حرکت دادن این ابزار به آسانی انجام می‌گیرد سبب افزایش سرعت کار می‌شوند. بدین صورت بازدهی کلی یک انبار یا کارگاه به طور چشم‌گیری افزایش می‌یابد. اما این جک‌ها به اندازه لیفتراک‌ها کاربردی نیستند و در استفاده از ۀن‌ها محدودیت‌هایی وجود دارد.

محدودیت‌های کاربردی جک پالت

1- پالت‌های دورو قابلیت استفاده ندارند.
2- در صورتی که چرخ‌های جلویی، تا سطح زمین پایین رفته باشند، پالتهای دو طرفه به صورت معمولی نمی‌توانند کف‌پوش چوبی داشته باشند.
3- ورود جک پالت از دو راه امکان‌پذیر می‌باشد.

محدودیت‌های کاربردی جک پالت

انواع جک پالت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

انواع جک پالت

1- جک پالت دستی

این ابزار در اشکال و ابعاد و اندازه‌ی مختلفی تولید و به بازار عرضه شده‌اند. در مکان‌هایی همچون کارگاهها، سردخانه‌ها .و فروشگاه‌ها و بسیاری از مکان‌های دیگر نیز از این ابزار استفاده می‌شود. بنابراین پالت‌های دستی را در سایزهای مختلفی طراحی می‌کنند تا قابلیت استفاده برای فضا‌های مختلف را داشته باشد.
این نوع از جک وسیله‌ای است که با کمک دست کار می‌کند. جک هیدرولیک دارد و در ظرفیت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ظرفیت‌ها از 2 تا 5 تن متفاوت هستند. حداکثر ارتفاع تنظیم شده برای جک پالت‌های دستی 20 سانتی متر می‌باشد. که در موارد خاص ممکن است این ارتفاع به 80 سانتی متر نیز برسد.

مزایای جک پالت دستی

1- ساختار بسیار مستحکمی دارند. همچنین از فولاد سهت و تقویت شده با فرایند جوشکاری و ریخته‌گری تولید می‌شوند.
2- رنگ کاری استانداردی در کوره‌ها انجام می‌گیرد که در طولانی مدت می‌توانید از صحت آن‌ها اطمینان داشته باشید.
3- دستگیره بزرگ از جنس لاستیک برای آن‌ها تعبیه شده است. که دارای طراحی ارگونومی می‌باشند.
4- بازوهای داخلی دارند که تقویت شده هستند.
5- برای سهولت در نحوه ورود به پالت دو جفت چرخ به همراه غلتک در جلو این دستگاه تعبیه شده است.
6- در برابر نشتی روغن دارای دو پمپ یکپارچه ستند که این دو پمپ بسیار قابل اطمینان هستند.
7- سوپاپ اطمینان نیز به منظور محافظت از بار در آن‌ها تعبیه شده است.
8- قابلیت تنظیم دارند برای سرعت تخلیه پمپ. که این قابلیت به دو صورت دستی و پایی قابل انجام می‌باشد.
9- سهولت در نحوه کاربرد و استفاده از آن و کارایی بسیار بالا
10- نیازی به برق ندارند.
11- اندازه مناسبی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.
12- به آسانی می‌توان جک پالت دستی را به مکان‌های مختلفی حمل کرد.

معایب جک پالت دستی

جک پالت‎‌های دستی در فضاهای کوچک کارگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما در محیط‌های بزرگ‌تر نمی‌توان از این مدل استفاده کرد زیرا کار با آن بسیار دشوار می‌باشد. و اگر در محیط‌های بزرگ از این دستگاه استفاده شود توان و انرژی اپراتور تحلیل می‌رود. همچنین در استفاده از پالت بر دستی احتمال ایجاد صدمه و آسیب به اپراتور همواره بیشتر از پالت بر برقی می‌باشد. این یکی از مهم‌ترین معایب این مدل از پالت بر می‌باشد که باید مورد توجه قرار بگیرد.
از این مدل از پالت بر بیشتر برای کارگاه‌هایی استفاده می‌شود که دارای محیط کوچک‌تر هستند و فواصل حمل بار در آن‌ها کوتاه‌تر می‌باشد. تعداد مختلفی از این نوع پالت بر در بازار عرضه شده است که در ادامه تعدادی از آن‌ها را نام می‌بریم.
1- جک پالت به صورت دستی
2- مدل قیچی جک پالت
3- جک پالت‌های کوتاه
4- جک پالت‌های بلند
5- پالت بر تحت عنوان رول بر
6- مدل توزین دار
7- پالت بر گالوانیزه به صورت تمام استیل. مدلی بسیار کاربردی می‌باشد.

2- جک پالت باسکول دار یا جک پالت توزین

جک پالتی که دارای ترازو یا باسکول می‌باشد. مورد استفاده برای عمل وزن‌کشی روی شاخک‌ها می‌باشد. این مدل از پالت برهای باسکول دار خود نیز دارای دو مدل مختلف هستند. یکی از آن‌ها جک پالت باسکول دار همراه با پرینتر می‌باشد و دیگری بدون پرینتر و پالت بر معمولی است. در مدل پرینتر دار آن می‌توان رسید از حمل بار را به کمک آن دریافت کنید. همچنی این مدل از این دستگاه صفحه دیجیتالی دارد که قابلیت نمایش وزن بار را به پالت بر می‌دهد. این قابلیت نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد و می‌تواند اطلاعات خوبی را به نمایش بگذارد. به این صفحه نمایش، صفحه نمایش دیجیتال یا آنالوگ نیز گفته می‌شود.

3- جک پالت رول بر

از این مدل برای حمل بارهایی استفاده می‌شود که حالت رولی یا استوانه‌ای دارند. از جمله بارها و تجهیزات قابل حمل با پالت بر مدل رولی می‌توان به غلطک ها، کلاف ‌های سیم و کابل و غیره اشاره داشت. که همه این‌ها به حالت رولی و استوانه‌ای قابل حمل می‌باشند. دسته‌ی این پالت بر رولی به صورت ارگونومی طراحی شده است که بدین شکل راحتی کاربری بالایی را برای اپراتور به ارمغان می‌اورد.

4- جک پالت قیچی

این مدل از جک پالت بسیار کارآمد می‌باشد و قابلیت‌های استفاده گوناگونی نیز دارد. که برای یک میز کار و سکوی مخصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این مدل از پالت بر در حالت‌هایی که بار نیاز است تا ارتفاع معینی روی شاخک‌ها بالا بیاید مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این مدل قابلیت استفاده به عنوان میز کار را نیز به شما ارائه می‌دهد.

5- جک پالت برقی

همان‌طور که از نام این وسیله متوجه می‌شوید نیروی محرکی این مدل از پالت بر نیروی برق می‌باشد. همچنین این مدل برقی قابلیت حمل نفر با ایمن بالا را نیز دارا می‌باشد. کاربر به صورت ایستاده در پشت فرمان این دستگاه عمل جابه‌جایی و نقل و انتقال را انجام می‌دهد. این کار در کم‌ترین زمان و با حداقل تولیدد صدا به انجام می‌رسد. و ببه همین دلیل است که تمایل استفاده از این مدل بسیار بیشتر می‌باشد. سرعت جابه‌جایی وسایل با این دستگاه 6 کیلومتر در ساعت است. این مدل نیاز به شارژ کردن دارد که با برق 220 ولت عمل شارژکردن اتفاق می‌افتد. اگر این دستگاه را به صورت مداوم 8 الی 12 ساعت شارژ کنید می‌توانید از کارایی بی نظیر آن بهره‌مند شوید.

مزایای جک پالت برقی

امروزه این مدل از پالت برها طرفداران زیادی پیدا کرده اند. این مدل به صورت شارژی ارائه می‌شود. همچنین عرضه این دستگاه در ابعاد و اندازه‌های مختلفی روانه بازار می‌گردد. که هر یک از آن‌ها با توجه به کاربرد و انرازه طراحی شده قیمت متفاوتی را به خود اختصاص می‌دهند. این مدل از جک پالت برقی به دو دسته نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم می‌شود. مزایای استفاده از این مدل از پالت بر عبارت‌اند از:
1- سهولت در نحوه استفاده از آن و کاربری راحت
2- طراحی پالت بر برقی متناسب با استاندارهای اروپایی می‌باشد. و از اطمینان و امنیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار است.
3- این مدل دارای پمپ قدرت‌مندی می‌باشد.
4- محافظ ضد انفجار نیز از دیگر مزایا استفاده از این جک پالت می‌باشد.
5- از دیگر موارد می‌توان به میکرو سوییچ‌های چشمی اشاره کرد.
6- از سیستم تعادلی و تعلیقی ایستا برخوردار می‌باشد.
7- فرمان گیری و هدایت آن بسیار آسان است.
8- ضد لغزش و عدم تغییر جهت به صورت ناگهانی
9- شارژ آمپر آن بالا می‌باشد.
10- محافظی دارد که از تخلیه بیش از حد باتری جلوگیری می‌کند.
11- به نیروی انسانی برای استفاده از آن نیاز نیست.
12- از قدرت بالا و ظرفیت حداکثری برای حمل بار برخوردار است.
13- توانایی حمل بار و راننده را به صورت هم‌زمان دارد.
14- قابلیت حمل بار در مکان‌های مختلف را نیز دارد.
15- برای جابه‌جایی بار و تجهیزات در انبارهای بزرگ بسیار مناسب می‌باشد.

معایب جک پالت برقی

1- هزینه بالا آن می‌تواند معایبی برای این مدل ذکر شود. زیرا نسبت به مدل دستی هزینه بالا‌تری دارد.
2- تعمیر و نگهداری کردن از پالت بر برقی نسبت به مدل دستی علاوه بر هزینه‌ی بیشتر به دقت بالاتر ینیاز دارد. که حتما باید مورد توجه اپراتور قرار بگیرد. تا صحت دستگاه حفظ شود.

انواع جک پالت

انواع جک پالت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

کاربردی ترین انواع موجود جک پالت ها

در طراحی انواع مختلف جک پالت‌ها از چرخ‌های پر قدرتی استفاده شده است. که به کمک این چرخ‌ها تعادل دستگاه حفظ می‌شود. برای خرید مدل متناسب با نیاز هر کارگاه یا مشتری لازم است که به مواردی توجه شود. این موارد شامل مدت زمانی که قرار است پالت بر در طول روز مورد استفاده قرار بگیرد و در نظر گرفتن ظرفیت حمل بار می‌باشد.
طراحی برخی از مدل‌های این دستگاه به گونه‌ای می‌باشد که در مدت زمان‌های طولانی‌‌تری در طول روز می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. یا برخی مدل‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلیت استفاده در راه‌رو‌های باریک را داشته باشند.

1- دستگاه جک پالت فولادی

 این دستگاه به صورت فلزی  و بسیار مقاوم طراحی شده است و در بازارطرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. جنس این دستگاه از فولاد مقاوم یا استیل ضد زنگ می‌باشد.

2- جک پالت دستی مجهز شده به صفحه نمایشگر ال سی دی

یکی از مدل‌های بسیار کارآمد از پالت برها می‌باشد که به طور گسترده در بازار عرضه شده است. این مدل دارای مانیتوری می‌باشد که قابلیت وزن کردن و نمایش اطلاعات را به ارمغان می‌آورد. همچنین با این قابلیت می‌توان کنترل عمل بارگیری را با دقت بیش‌تری انجام داد. با این مانیتور وضعیت دستگاه به خوبی قابل مشاهده می‌باشد.

3- جک پالت هایی با چنگال های بلند

این مدل از پالت بر که دارای شاخک‌های بلند‌تری می‌باشد. برای حمل وسایل و تجهیزات بزرگ‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل‌های بسیار مختلفی با طول شاخک‌های بلندتر در بازار عرضه شده‌اند. که می‌توانید از برند دلخواه خود این مدل را خریداری نمایید.

کاربردی ترین انواع موجود جک پالت ها

انواع جک پالت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

انواع جک پالت از نظر عملکرد

نیروی وارد شده بر اهرم سبب کار این جک‌ها می‌شود. کنترل اهرم دستگاه بر عهده‌ی اپراتور می‌باشد. و بدین صورت نیرویی که برای حمل بار لازم است تامین می‌شود. به طور کلی طراحی این مدل شامل دو تا شاخک ثابت یا چنگال فلزی ثابت می‌باشد و تعدادی چرخ هم برای به حرک درآمدن دستگاه تعبیه شده است.
وظیفه هدایت کلی دستگاه بر عهده‌ی اهرم‌ها می‌باشد. انواع مختلفی از این تجهیزات موجود هستند که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را نیز دارند. با توجه به این خصوصیات و ویژگی‌ها می‌توان این تجهیزات را این‌گونه طبقه‌بندی کرد.

1- جک پالت استاندارد

این مدل از بهترین و ساده‌ترین مدل‌ها برای تجهیزات مورد استفاده در انبارداری می‌باشد. عرض و طول استانداردی برای این دستگاه‌ها وجود دارد. که عرض استاندارد آن 27 اینچ و طول آن 48 اینچ در نظر گرفته شده است. ظرفیت حمل بار در  این دستگاه از 1500 تا 2500 کیلوگرم متفاوت است. از مهم‌ترین امتیازات این دستگاه می‌توان به واژگون نشدن و استحکام بالای آن اشاره کرد.

2- جک پالت با ظرفیت بالا

در تناژهای بالا و بسیار زیاد این پالت بر مناسب می‌باشد و به همین منظور این مدل طراحی شده است. این دستگاه شاخک‌های بسیار مقاومی دارد. ابعاد در نظر گرفته شده برای این دستگاه 27 در 48 اینچ می‌باشد. همچنین قابلیت حمل وزن‌های مختلف را دارد. این وزن‌ها شامل 6600، 7700 و 11000 می‌باشند.

3- جک پالت چهار جهته

برای حمل و نقل بارهایی که از ظرفیت پایین‌تری برخوردار هستند از این مدل استفاده می‌شود. این دل قابلیت چرخش تا 270 درجه را دارا می‌باشد. این قابلیت چرخشی برای مانور دادن در موقعیت‌های مختلف بسیار مناسب می‌باشد.

4- جک پالت باریک و کوتاه

این دستگاه از دو تا چنگال برخوردار است که طول کوتاه و با فاصله‌ی بسیار کم طراحی شده‌اند. این دستگاه‌ها دارای ظرفیت حمل بار تا 2200 کیلوگرم را دارند. ابعاد آن‌ها 16 در 36 اینچ می‌باشد. اگر از نوعی از این دستگاه که بزرگ‌تر است استفاده کنید می‌توانید بار تا 5500 کیلوگرم را نیز جابه‌جا کنید. بیش‌ترین کاربرد مدل باریک و کوتاه برای فضاهای می‌باشد که وسعت کمی دارند.

5- جک پالت بالابر

 این دستگاه هم مانند مدل باریک و کوتاه قابلیت حمل بار با ظرفیت 2200 کیلوگرم را دارد. می‌توان از آن برای حرکت در جهت‌های مختلف عمودی و تا ارتفاع معین استفاده نمود. این عملکر با اهرم‌های مجهزی که در این دستگاه تعبیه شده است امکان‌پذیر می‌باشد.

6- جک پالت گالوانیزه

برای ساخت این مدل از فولاد مقاوم و گالوانیزه شده بهره گرفته شده است. ظرفیت حمل بار آن 5500 کیلوگرم می‌باشد. این دستگاه از مقاومت بسیاری برخوردار می‌باشد و از استیل استنلس در ساخت اجزا مختلف آن بهره گرفته شده است. چرخ‌های تعبیه شده در این مدل از نایلون استاندارد ساخته شده‌اند.

انواع جک پالت از نظر عملکرد

انواع جک پالت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

فوايد استفاده از جك پالت

1- برای سهولت و جابه‌جایی بارها بسیار موثر می‌باشند. در زمان و انرژی صرفه‌جویی می‌شود. و با استفاده از این ابزار علاوه بر اینکه از هدر رفتن وقت و انرژی پیشگیری می‌شود از ایجاد خطرات و آسیب احتمالی نیز جلوگیری به عمل می‌آید. بازدهی کار نیز افزایش چشمگیری پیدا می‌کند.
2- وقتی که جک پالت‌ها با نیروی انسانی جایگزین می‌شوند. افزایش ایمنی در کار را به دنبال خواهد داشت. همچنین با سپردن وظیفه جابه‌جایی حمل به این دستگاه‌ها سلامت کارکنان حفظ می‌شود.
3- همچنین این نکته نیز حائز اهیمت است. که اگر با استفاده از این جکها احتما آسیب و صدمات کاهش یابد به مراتب هزینه کمتری به دنبال خواهد داشت و در هزینه نیز صرفه‌جویی می‌شود.
4- با توجه به تنوع مختلفی که از این دستگاه‌ها در بازار موجود می‌باشدو ضمن اینکه برند‌های مختلفی نیز به تولید و طراحی آن‌ها پرداخته‌اند اما کاربری بسیار آسانی دارند.
5- به دلیل ابعاد و سایزهای مختلف این پالت برها در مکان‌هایی که امکان استفاده از لیفتراک‌ها وجود ندارد می‌توان از این پالت برها استفاده کرد و سبب تسریع در انجام امور شد.
6- همچنین لازم است درباره‌ی مکان نگه‌داری تجهیزات و هزینه‌ای که باید برای تعمیر و نگه‌داری آن‌ها متحمل شوید نیز آگاه باشید. اگر مکان نامناسبی را برای نگهداری این تجهیزات استفاده کنید یا به موقع سرویس‌دهی آها را انجام ندهید. می تواند خسارتهای جبران ناپذیری را برای شما به ارمغان بیاورد. البته نکتهی مهمی که وجود دارد نگه‌داری از این دستگاه‌ها بسیار راحت می‌باشد و تعمیر آن‌ها نیز هزینه کمتری را به دنبال خواهد داشت. در واقع شما می‌توانید با خرید جک پالت وظایف بسیاری از ابزارآلات دیگر را به این دستگاه متحمل کنید. در این صورت از استفاده‌ی غیر ضروری از لیفتراک‌ها و ماشین‌آلاتی که هزینه تعمیر و نگهداری بالایی نیز دارند خودداری می‌شود.

نكات مهم در خريد جك پالت

اگر می‌خواهید از پالت بر در مکانی استفاده کنید که وسعت زیادی دارد استفاده از پالت بر دستی مناسب نیست و توصیه نمی‌شود؛ زیرا کارایی لازم را نخواهد داشت. برای اکثر مواقع می‌توانید از پالت بر برقی استفاده نمایید. این مدل بر اساس ولتاژهای مختلفی قابلیت شارژ دارد. همچنین میتوان انتظارت مختلفی را از این مدل داشت چون می‌تواند امکانات خوبی را برای کاربر استفاده کننده از آن فراهم نماید.
اگر قصد دارید برای خرید پالت بر اقدام نمایید حتما توجه ویژهای به سکو آن داشته باشید. همچنین از دیگر مواردی که باید به آن توجه کرد ولتاژ برق جک می‌باشد و اینکه قرار است چه حجم و چه وزنی از بار را حمل نماید. طول شاخک و اندازه عرض این دستگاه در مدل‌های مختلف آن متفاوت می‌باشد. حتما در نظر داشته باشید پالت بری که انتخاب می‌کنید دارای گارانتی باشد. نکات مهم دیگری که در خرید پالت بر برقی باید به آن توجه داشته باشید عبارت‌اند از:
1- قبل از اینکه به خرید محصول اقدام نمایید در ابتدا انواع مختلف آن را بشناسید تا بتوانید مناسب ترین نوع را با توجه به نیازتان انتخاب نمایید.
2- برای تهیه  این جک‌ها باید به حجم و وزن موادی که قرار است با آن حمل شود نیز توجه کنید.
3- یکی دیگر از نکات کلیدی توجه به ابعاد و فضای کارگاه می‌باشد. زیرا در انتخاب نوع مناسب پالت بر بسیار تاثیر گذار است.
4- باید به بررسی طول و عرض شاخک‌های دستگاه بپردازید. اینکه طول شاخک بلند یا کوتاه این دستگاه را انتخاب کنید به محیط کارگاه شما بستگی دارد. اگر فضای محدودی دارید نمی‌توانید از شاخک‌های بلند استفاده کنید.
5- یکی دیگر از مواردی که باید در حین خرید به آن توجه کنید چرخ‌ها می‌باشند. چون چرخ‌ها نیز باید متناسب با کف محیط کارگاه شما انتخاب شوند.
6- علاوه بر مسائل فنی دستگاه که باید به آن توجه داشته باشید به گارانتی محصول نیز توجه بفرمایید.
7- با توجه به این مورد که قرار است از این دستگاه در چه محیطی استفاده نمایید باید نوع مناسب آن را انتخاب کنید. برای محیط های خشک و مرطوب مدل‌های مختلفی ارائه شده است. که با توجه به نیازتان می‌توانید نسب به خرید آن‌ها اقدام نمایید. اگر محیط شما مرطوب است باید از مدلی استفاده کنید که جنسش از استل ضد زنگ و گالوانیزه شده باشد تا از زنگ زندگی محصول جلوگیری شود. اگر محیط کارگاهی شیب‌دار است لازم است که از جک ترمزدار استفاده نمایید. البته اکثر مدل پالت برها دارای ترمز می‌باشند.

نكات مهم در خريد جك پالت

انواع جک پالت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

جک پالت ایرانی بخریم یا جک پالت خارجی؟

برای اینکه تصمیم بگیرید جک پالت را از برندهای ایرانی بخرید یا خارجی با دقت ادامه‌ی مطلب را مطالعه بفرمایید.

مزایا و معایب جک پالت ایرانی

1- پمپ هیدرولیک جک پالتهای ایرانی معمولا مشکل روغن‌ریزی دارند.
2- نمونه ایرانی نسبت به نمونه خارجی از ضخامت شاخک کم‌تری برخوردار می‌باشد.
3- در صورت خرابی قطعات دستگاه به راحتی می‌توانید یدک آن‌ را تهیه کنید.
4- برای خرید پالت بر ایرانی هزینه کم‌تری نسبت به نمونه‌های خارجی پرداخت میشود.

مزایا و معایب جک پالت خارجی

1- پمپ‌های هیدرولیک دستگاه خارجی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و احتمال روغن‌ریزی در آن‌ها بسیار کمتر می‌باشد.
2- چون ضخامت شاخک‌های آنها از نمونه ایرانی بیشتر است پس از استحکام بالاتری نیز برخوردار هستند.
3- در صورت خرابی دستگاه، قطعات آن به سختی پیدا می‌شوند.
4- برای خرید دستگاه از برندهای خارجی لازم است که هزینه‌ی بیشتری را صرف کنید.

در چه صورتی نباید جک پالت خرید

در صورتی که:
1- اگر وزن باری که قرار است حمل کنید بیش‌تر از 5 تن باشد.
2- اگر قرار است که بار را روی قفسه‌هایی قرار دهید که در ارتفاع بالا قرار دارند.
3- چنانچه که سطحی که در آن کار می‌کنید بسیار ناهموار باشد.

عوامل موثر در تعیین قیمت خرید جک پالت

قیمت پالت بر که به آن پالت تراک نیز گفته می‌شود بسته به ظرفیت حمل بار و آپشن‌های اختصاصی هر دستگاه متفاوت می‌باشد. برای اطلاع از قیمت مدل‌های مختلف پالت تراک‌ها می‌توانید با کارشناسان مجموعه آتی بالابر تماس حاصل فرمایید. تا هم از راهنمایی‌های کارشناسان برای خرید بهترین دستگاه بهره‌مند شوید هم اینکه از بروز‌ترین قیمت‌ها آگاهی یابید.
به طور کلی عوامل مختلفی بر قیمت پالت تراک‌ها تاثیرگذار هستند که شامل:
1- نوع پالت تراکی که قصد خرید آن را دارید و برند دستگاه.
2- مرغوبیت جنس دستگاه و قدرت آن باید در نظر گرفته شوند.
3- مورد دیگر جنس آلیاژ به کار رفته در بدنه دستگاه می‌باشد.
4- ظرفیت حمل بار در دستگاه. یعنی اینکه قادر به تحمل چه وزنی می‌باشد.
5- دارای بودن آپشن‌ها و امکانات مختل دستگاه
برای خرید انواع مدل‌ها متناسب با نیزتان می‌توانید با شماره‌های ذکر شده در سایت تماس برقرارکنید. تا با کیفیت ترین محصول را به شما ارائه کنیم.

عوامل موثر در تعیین قیمت خرید جک پالت

انواع جک پالت شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

نکات ایمنی جک پالت

برای استفاده ایمن از جک پالت لازم است که نکات ایمنی استفاده از آن را بلد باشید تا از ایجاد هر گونه آسیب، جلوگیری به عمل آوردید. در ادامه‌ی مطلب برخی از این نکات ایمنی که باید رعایت شوند برایتان ذکر می‌کنیم.
1- قبل از اینکه وضعیت پالت تراک را بررسی کنید هرگز با آن کار نکنید. از به کار بردن قطعات و اجزایی که آسیب دیده است خودداری کنید. و بدون آموزش نسبت به تعمیر به هیچ عنوان اقدام ننمایید.
2- از آن‌ها فقط برای موقعیت‌های کارگاهی استفاده کنید. از اعمال فشار و قرار دادن وزن خود بر روی بالابر اجتناب کنید.
3- بارهایی که حالت پایدار ندارند را جابه‌جا نکنید. چون احتما افتادن و صدمه و آسیب را در پی دارد.
4- تحت هیچ شرایطی بارگیری را بیش از حد مجاز انجام ندهید.
5- محاسه ظرفیت بار پالت تراک به این صورت می‌باشد که بر اساس مرکز ثقل آن میباشد.
6- اطمینان پیدا منید که طول شاخک و پالت با هم همهنگ هستند.
7- از حمل بارهایی که در سطوح شیب‌دار قابل کترل نیستند و بسیارسنگین میباشند خودداری کنید.
8- اگر زمین لجنی یا باتلاقی است هرگز از این دستگاه استفاده نکنید.
9- از قرار دادن فرد بر روی پالت تراک خودداری کنید.
10- برای قرار دادن بار دستور عمل‌های ذکر شده در دستگاه را با دقت مطالعه کرده و به کار ببرید.

سخن پایانی

در این مقاله به طور کامل با انواع جک پالت و کاربرد آن آشنا شدید. همچنین نکاتی را که حین خرید محصول متناسب باید بدانید نیز برایتان شرح داده شد. اینک شما می‌توانید با توجه به شناخت انواع پالت تراک یکی از مدل‌های آن را برای کار خود برگزینید. همچنین با توجه به قیمتی که می‌خواهید بپردازید می‌توانید با راهنمایی‌های مشاوران دستگاهی با کیفیت بالا را خریداری نمایید.
مجموعه آتی بالابر از مجموعه های فعال در حوزه انواع جک و پالت می باشد. برای مشاوره رایگان با این مجموغه می توانید با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.
09125462051 آقای ساعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button