blog آسانسور وینچی + بالابر وینچی + قیمت وینچی | ساعی 09125462051

آسانسور وینچی

source this article منبع مقاله
آسانسور وینچی

آسانسور وینچی

در تعریف آسانسورها این گونه می‌توان بیان نمود که در واقع آسانسورها اتاقک متحرک هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان به راحتی در بین طبقات جابجا شد و این جابجایی سریع تر صورت می‌پذیرد. از آسانسور ها معمولاً به جهت حمل و نقل و جابجایی عمودی استفاده می‌شود که با استفاده از موتور الکتریکی کابین آسانسور به صورت عمودی حرکت می‌کند. انواع مختلف آسانسور ها در چهار دسته طبقه بندی می‌شوند که شامل: آسانسور وینچی (کششی)، آسانسورهای هیدرولیکی، آسانسور های مغناطیسی و آسانسورهای موتور گیربکسی می‌باشد. هدف از نگارش این مقاله آشنایی بیشتر شما با انواع آسانسور ها و همچنین به صورت خاص با نحوه عملکرد آسانسورهای وینچی می‌باشد.
شرکت آتی بالابر تولید کننده انواع آسانسورهای وینچی با کیفیت بالا می‌باشد.شما عزیزان می‌توانید به جهت سفارش انواع آسانسور وینچی با شماره تماس09125462051 (آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید.
همچنین آدرس مجموعه به نشانی تهران-شهرک صنعتی چهاردانگه-شرکت آتی بالابر می‌باشد.

آسانسور وینچی

آسانسور وینچی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

بالابر وینچی چیست؟

بالابر وینچی نوعی از آسانسور می‌باشند که در آن‌ها حرکت با کمک زنجیر یا طناب و توسط نیروی برق صورت می‌پذیرد. کشش جهت حرکت کابین به واسطه زنجیر یا طنابی فولادی در آسانسور های وینچی باعث شده است که به صورت معلق و توسط نیروی رانش شروع به حرکت نمایند . آسانسورهای وینچی قاب و وزنه ندارند.
هنگام جابجایی اشخاص و یا وسایل در بین طبقات مختلف می‌توان از آسانسور های وینچی استفاده نمود که قابلیت استفاده و نصب در مکان‌های گوناگون را دارند. از آسانسور های وینچی می‌توان در تمام فروشگاه های بزرگ ،ساختمان های چند طبقه و غیره استفاده نمود. با توجه به نوع کارایی این گونه از آسانسور ها ظرفیت آن‌ها متفاوت می‌باشد. آن دسته از آسانسور های وینچی که به جهت حمل و جابجایی وسایل مورد استفاده قرار می‌گیرند باید دارای ظرفیت بیشتری باشند. تعیین ظرفیت آسانسور های نفربر نیز با توجه به وزن صورت می‌پذیرد.

انواع آسانسور وینچی از نظر کاربرد آن‌ها

 1. آسانسور وینچی فروشگاهی
 2. آسانسور وینچی ساختمانی
 3. آسانسور صنعتی وینچی
 4. آسانسور وینچی خانگی
 5. آسانسور وینچی رستورانی
 6. آسانسور وینچی کارگاهی

آسانسور وینچی فروشگاهی

جهت حمل و نقل و جابجایی افراد در بین طبقات و همچنین انتقال و جابجایی وسایل در فروشگاه های بزرگ از آسانسور وینچی فروشگاهی استفاده می‌شود.

آسانسور وینچی ساختمانی

از آسانسورهای وینچی ساختمانی در ساختمان‌های دارای چند طبقه، آپارتمان‌ها و همچنین ساختمان‌های تجاری، به جهت حمل و نقل افراد در بین طبقات استفاده می‌گردد و با استفاده از این نوع آسانسورها می‌توان جابجایی وسایل را به صورت راحت انجام داد.

آسانسور صنعتی وینچی

از آسانسور های صنعتی وینچی می‌توان در کارخانه‌ها و انبارهای بزرگ استفاده نمود که با استفاده از این نوع آسانسورها می‌توان وسایل سنگین را به سهولت جابجا کرد .علاوه بر جابجایی وسایل سنگین به جهت سهولت عبور و مرور کارکنان در کارخانه ها و انبارهای بزرگ در بین طبقات یک کارخانه نیز می‌توان از آسانسور صنعتی وینچی استفاده نمود.

موتور آسانسورهای وینچی

آسانسورهای وینچی دارای موتور های قوی و قدرتمندی می‌باشند که به سهولت می‌توان از آن‌ها به جهت جابجایی ابزار و وسایل سنگین و همچنین حمل و نقل افراد با ظرفیت بالا استفاده نمود تا بتوان جابجایی و حمل و نقل راحت تری را تجربه کرد.

انواع آسانسور وینچی از نظر کاربرد

آسانسور وینچی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

ساخت آسانسور وینچی

اگر قصد دارید از آسانسور وینچی استفاده نمایید و آن‌ها را در محل مورد نظر نصب کنید، می‌توانید از طریق شماره تماس09125462051 (آقای ساعی)  با شرکت آتی بالابر تماس بگیرید. مجموعه ما در کمترین زمان ممکن تکنسین با تجربه خود را به محل مورد نظر شما اعزام می‌نماید. تکنسین مجموعه اقدام به بررسی محل نصب آسانسور می‌نماید تا بتواند ایرادات آن را به شما اعلام کند و همچنین در جهت رفع آن‌ها اقدام می‌نماید. سپس اندازه محل را اندازه گیری می‌کند و با توجه به سفارش مشتری آسانسور را طراحی و شروع به تولید آن می‌کند. طراحی آسانسور به وسیله تکنسین باید بر اساس وزنی که قرار است آسانسور تحمل کند و همچنین ارتفاع و ابعاد کابین و کفی آسانسور صورت پذیرد. معمولاً برای ساخت یک آسانسور ۱۰ روز کاری زمان لازم است. موارد استفاده از آسانسور در ساختمان‌های تجاری چند طبقه، آپارتمان‌ها، بیمارستان‌ها، و مراکز درمان می‌باشد.

ویژگی آسانسور وینچی

هزینه طراحی و نصب آسانسور وینچی نسبت به آسانسورهای هیدرولیکی بسیار پایین تر می‌باشد پس بنابراین برای آن دسته از افرادی که نمی‌خواهند هزینه زیادی پرداخت کنند استفاده از آسانسور های وینچی یک پیشنهاد مناسب می‌باشد. البته توجه داشته باشید که آسانسورهای وینچی دارای امنیت کمتری نسبت به آسانسورهای هیدرولیکی می‌باشند.
1. طراحی برای ارتفاعات و مسافت‌های طولانی
2. تابلو فرمان صنعتی آسانسور متناسب با سیستم شاسی‌های Push Bottom
3. استفاده نمودن از درایو به جهت کنترل نوسانات استارت و استپ موتور
4. در آسانسور های وینچی امکان استفاده و نصب موتورهای گیربکسی وجود دارد.
5. در آسانسور های وینچی امکان استفاده از سنسورهای نوری و حرکتی به جهت تشخیص موانع حرکتی وجود دارد .
6. آسانسور های وینچی با برق تک فاز خانگی نیز راه اندازی می‌شوند.

ویژگی های آسانسور وینچی

آسانسور وینچی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

مشخصات فنی آسانسور وینچی

امکان طراحی برای مسیرهای طولانی وجود دارد.
تابلو فرمان رله و کنتاکتوری متناسب با عملکرد سیستم به صورت پوش با تنی می‌باشد.
موتور مورد استفاده در بالابر بر اساس موجودی بازار، موتوژن تبریز یا زیمنس آلمان می‌باشد. امکان تغییر سرعت با استفاده از نسبت‌های پایین‌تر گیربکس وجود دارد.
استفاده از درایو به جهت تنظیم سرعت و استارت و استپ نرم و بدون شوک صورت می‌پذیرد .
همچنین امکان نصب موتور گیربکس در بالا یا پایین ،بسته به فضا و نمای کار وجود دارد .
می‌توان از سنسور نوری در زیر کفی برای تشخیص اجسام در هنگام پایین آمدن استفاده نمود.
با برق تک فاز نیز کار می‌کند.

پارامترهای فنی آسانسور وینچی

 1. ظرفیت بر اساس ۷۵ کیلو گرم به ازای هر نفر می‌باشد.
 2. سرعت آسانسور
 3. ارتفاع مسیری که قرار است کابین آسانسور طی نماید.
 4. تعداد محل‌های توقف آسانسور
 5. اندازه چاه کابین و موتورخانه آسانسور
 6. تعداد آسانسورها و مکان قرارگیری آن‌ها در ساختمان
 7. سیستم به کار برده در آسانسور به جهت کنترل خروج و ورود به آسانسور
 8. ولتاژ مناسب برق برای آسانسور
 9. ترافیک و مدت زمان انتظار به جهت سوار شدن به آسانسور

قیمت آسانسور وینچی

آسانسورهای وینچی دارای قیمت‌های متفاوتی هستند که بسته به نوع و نحوه عملکرد این گونه از آسانسورها تعیین می‌گردد. همچنین با توجه به اینکه تجهیزات آسانسورها به صورت وارداتی می‌باشد ،از نظر هزینه باید بر اساس دلار محاسبه گردد. پس در این صورت قیمت نهایی آسانسورهای وینچی بر اساس نرخ ارز محاسبه می‌شود.

آسانسور وینچی چگونه کار می‌کند؟

در آسانسور های وینچی هنگامی که اسانسور توقف می‌کند و دارای سکون است، با توجه به اینکه سیستم ترمز آسانسور وینچی به صورت لنت می‌باشد ،موتور را از هرگونه حرکتی بازمی‌دارد. موتور آسانسور های وینچی معمولاً بر روی زمین قرار دارد و جابجایی بار و ظرفیت مورد نیاز به وسیله یک قرقره یا فلکه در محور عمودی صورت می‌پذیرد. امکان راه اندازی آسانسور های وینچی با برق برق تک فاز و سه فاز وجود دارد.
در آسانسور های وینچی به وسیله گیربکس می‌توان نیروی دریافتی از موتور را به مقدار مشخصی رساند و همچنین می توان این نیرو را تشدید کرد تا قدرت بیشتری داشته باشد تا بتواند کابین و بار مورد نظر را جابجا نماید.
قطعات و تجهیزات موجود در آسانسور وینچی در زیر نام برده شده است:
1. گیربکس
2. سیستم بکسل ویا زنجیر
3. موتور الکتریکی قدرتمند آسانسور
4. جعبه نگهدارنده
5. قلاب
6. پایه‌ها
7. باکت وریل آسانسور
8. ریموت به جهت کنترل از راه دور عملکرد آسانسور وینچی
ممکن است گمان کنید نصب این گونه از آسانسورها بسیار ساده می‌باشد اما برای افزایش امنیت کار و همچنین داشتن یک آسانسور وینچی با ایمنی تضمین شده، لازم است حتماً از تکنسین‌های با تجربه به جهت راه اندازی آن کمک بگیرید.

نصب آسانسور وینچی

اولین اقدام که برای نصب آسانسور وینچی لازم است انجام دهید این است که محل نصب به وسیله متخصص نصب آسانسور وینچی مورد بررسی قرار بگیرد. به جهت نصب یک آسانسور وینجی لازم است مواردی را در نظر داشته باشید که در زیر ذکر شده است:
1. اندازه محل و فضای موجود جهت نصب آسانسور
2. سفارش و درخواست مشتری به جهت انتخاب بهترین نوع آسانسور وینچی
3. بیشترین مقدار ظرفیت و وزنی که آسانسور می‌تواند آن را جابجا نماید.
4. طراحی کردن آسانسور متناسب با ارتفاع محل نصب
5. با توجه به نوع کاربری و ظرفیت مورد نیاز لازم است طراحی کابین متناسب با این موارد صورت پذیرد.
توجه داشته باشید برای طراحی و نصب آسانسورهای وینچی لازم است پارامترهای گوناگونی را مد نظر داشته باشید تا با توجه به این پارامترها بهترین انتخاب را داشته باشید. پارامترهای مهم در زیر ذکر شده است:
1. سرعت آسانسور وینچی
2. ارتفاع جابجایی کابین آسانسور وینچی
3. ظرفیت به ازای هر نفر ۷۵ کیلوگرم
4. تعداد ایستگاه های توقف
5. اندازه شفت و چاه و چاهک آسانسور
6. اندازه کابین مورد نیاز آسانسور
7. نوع موتور و توان مورد نیاز
8. نوع درب مورد نیاز به جهت به کار بردن در کابین آسانسور
9. ولتاژ کاری سیستم آسانسور

نصب آسانسور وینچی

آسانسور وینچی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

نکاتی که هنگام استفاده از آسانسور وینچی لازم است رعایت شود

زمانی که می‌خواهید از آسانسور های وینچی استفاده نمایید به خصوص در هنگام انجام عملیات و فعالیت‌های ساختمان سازی، لازم است موارد ایمنی را مد نظر قرار دهید و نسبت به رعایت کامل این موارد اقدام نمایید:
1. زمانی که از آسانسور وینچی استفاده می‌نمایید باید دقت کنید که در زیر آسانسور کسی نباشد.
2. به جهت کنترل آسانسور وینچی لازم است از اشخاص آموزش دیده و با تجربه استفاده کنید.
3. حتماً به میزان ظرفیت مجاز آسانسورهای وینچی دقت داشته باشید و به هیچ وجه بیش از حد مجاز ظرفیتی از آسانسور استفاده نکنید.
4. در صورتی که آسانسور وینچی در فضای آزاد نصب شده است، لازم است در هنگام استفاده از آسانسورهای وینچی به شرایط آب و هوایی دقت داشته باشید.
5. لازم است پایه های آسانسور را در سطح یک دست همواری به صورت کامل محکم و مقاوم نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله با آسانسور وینچی آشنا شدید و همچنین مطالبی از جمله انواع آسانسور وینچی از نظر کاربرد، ساخت آسانسو های وینچی، مشخصات فنی آسانسورهای وینچی ،پارامترهای فنی آسانسور وینچی، قیمت آسانسورهای وینچی و غیره به صورت مختصر توضیح داده شد.
با توجه به مطالبی که عنوان شد آسانسورهای وینچی انواعی از آسانسورها می‌باشند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید جابجایی راحت تری را تجربه نمایید. از این نوع آسانسورها در مکان‌های مختلفی می‌توان استفاده نمود پس بنابراین دارای کاربردهای زیادی می‌باشد.
از آنجایی که آسانسورهای وینچی باید امنیت لازم را داشته باشند لازم است تا طراحی و ساخت این گونه از آسانسورها توسط اشخاص متخصص صورت پذیرد. شرکت آتی بالابر تولید کننده انواع آسانسورهای وینچی با کیفیت‌های بسیار بالا می‌باشد. طراحی و نصب آسانسورهای وینچی در شرکت آتی بالابر توسط متخصصان با تجربه صورت می‌پذیرد ،در نتیجه شما عزیزان می‌توانید با اطمینان خاطر از آسانسورهای تولید شده توسط شرکت آتی بالا بر استفاده نمایید .
در صورتی که متقاضی نصب آسانسور وینچی هستید، می‌توانید با شماره تلفن 09125462051 (آقای ساعی) تماس حاصل فرمایید تا بتوانید راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.
همچنین آدرس مجموعه به نشانی تهران -شهرک صنعتی چهاردانگه -شرکت آتی بالابرمی‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button