blog آسانسور حیاطی _ نصب آسانسور حیاطی | 09125462051 ساعی

آسانسور حیاطی

source this article منبع مقاله
آسانسور حیاطی

آسانسور حیاطی

آسانسور حیاطی موضوع این مقاله است. آسانسورها از دسته تجهیزاتی به شمار می‌آیند که جابجایی راحت و سریع میان طبقات و سطوح را در یک ساختمان، آپارتمان، بیمارستان و یا تمام مکان‌های تجاری و عمومی فراهم می‌کنند. آسانسورها در طرح‌ها، اندازه‌ها، ابعاد و مکانیزم‌ها و  در یک کلام، در مدل‌های مختلفی یافت می‌شوند که هر کدام از این مدل‌ها متناسب با نحوه عملکردشان و انتظاراتی که از آن‌ها می‌رود، متفاوت بوده و برای مکان خاصی ساخته و پرداخته شده اند. این بدان معنا است که بسیاری از افراد، یک نوع یا یک مدل از آسانسورها را بر اساس نیاز و اقتصائات خود انتخاب و خریداری می‌کنند. آسانسور حیاطی و یا آسانسور بیرونی یکی دیگر از مدل‌های آسانسور است و همانطور که از نام آن پیداست، عموما برای بیرون از خانه و یا محیط حیاط کاربرد دارد. شرکت بزرگ آتی بالابر علاوه بر آسانسور اوت‌دور (بیرونی)، سال‌هاست که در زمینه‌ های طراحی، ساخت و نصب آسانسورهای وینچی و شیشه‌ای نیز فعالیت می‌کند؛ شما مشتریان گرامی می‌توانید برای خرید یا اطلاع از قیمت و مشخصات انواع مختلف آسانسور، همچنین بهره‌مندی از مشاوره رایگان با شرکت آتی بالابر تماس حاصل فرمائید. همچنین می‌توانید برای آشنایی بیشتر با تمام محصولات و اطلاع کامل از انواع خدمات مجموعه آتی بالابر، ضمن مراجعه حضوری به کارخانه، از نزدیک از نمایشگاه ما دیدن فرمائید.
شماره تماس ما را به خاط بسپارید 09125462051 ((آقای ساعی))

آسانسور حیاطی

آسانسور حیاطی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

آسانسور حیاطی یا آسانسور بیرونی چیست؟

علت نام‌گذاری این نوع آسانسورها به آسانسور حیاطی یا بیرونی اسن است که معمولا در فضای بیرون از خانه و در فضای آزاد یا در حیاط خانه‌ها نصب می‌شوند. آسانسورهای حیاتی به نسبت سایر آسانسورها از هزینه‌های بالاتری به جهت طراحی و نصب، برخوردار هستند؛ در واقع می‌بایست این مدل را آسانسوری گران قیمت نام نهاد. آسانسورهای حیاطی عمدتا به‌عنوان آسانسور مصارف خانگی یا ساختمانی کاربرد دارند. این آسانسورها معمولا نیازی به اسکلت بندی و طراحی سازه‌های گران قیمت و سنگین وزن ندارند و آن‌ها را با متریال‌های فلزی و غیر فلزی یا ترکیبی از هر دو به‌عنوان مثال (کامپوزیت) پوشش می‌دهند. اما کامپوزیت در اصل، یک ورقه آلومینیومی است که پوشش رویه آن از یک لایه رنگ پلی استر، چسب و یک لایه پلی اتیلن تشکیل شده است.

نصب آسانسور حیاطی

معمولا طراحی و گنجاندن چاله آسانسور در نقشه ساختمان با توجه به نیاز کاربران، یکی از مهم‌تریم مراحل در نصب آسانسور حیاطی یا آسانسور بیرونی است. در این مواقع، تکنسین می‌بایست با محاسبه و طرح ابعاد درب ورودی، عرض مورد نیاز برای چاله آسانسور را بررسی کرده و تخمین بزند. همچنین، باید عمق چاه مورد نیاز را با توجه به ظرفیت طراحی و عملی آسانسور مورد محاسبه قرار دهد. بدیهی‌است، طراحی نهایی آساننسور، پس از بررسی کلیه فاکتورهای گفته شده انجام می‌گیرد. به‌طور میانگین، از آغاز عملیات آماده سازی تا تحویل آسانسور بیرونی، حدودا 20 روز تا دوماه زمان لازم است. لازم به‌ذکر است، هنگام تحویل آسانسور و تمام متعلقات آن به مشتری، شرکت آتی بالابر با اعزام تکنسین خود به محل، نصب و راه اندازی آسانسور اوت‌دور را تماما به عهده خواهد گرفت. زمان نصب و متعلقات مورد نیاز آن معمولا بستگی به تعداد طبقات دارد.

نصب آسانسور حیاطی

آسانسور حیاطی شرکت آتی بالابر ۰۹۱۲۵۴۶۲۰۵۱

مشخصات فنی آسانسورهای بیرونی

 1. انطباق سیستمی تابلو فرمان رله و کنتاکتوری با عملکرد دستگاه
 2. امکان تنظیم سرعت دستگاه برحسب نیاز
 3. امکان تنظیم گشتاور (شروع حرکت و توقف آرام)
 4. آزادی در نصب موتور و گیربکس در جهات دلخواه (بالا یا پایین)
 5. وجود سنسور نوری در زیر صفحه کف (توقف خودکار)

پارامترهای فنی آسانسور حیاطی

 1. سرعت و گشتاور آسانسور
 2. میزان ارتفاعی که کابین آسانسور می‌پیماید
 3. محل‌های توقف آسانسور و تعداد آن‌ها
 4. ابعاد و اندازه کابین، چاه و موتورخانه آسانسور
 5. تعداد آسانسورها و مکان جانمایی آن‌ها در ساختمان
 6. سیستم کنترل و تشخیص ورود و خروج به آسانسور
 7. سیستم استاندارد برق‌رسانی به آسانسور
 8. مدت‌زمان انتظار در طبقات برای سوار شدن به آسانسور (ترافیک)

کلام آخر

در این مقاله به چیستی آسانسور حیاطی (اوت دور)، طریقه نصب آن، مشخصات فنی آسانسورهای بیرونی و پارامترهای فنی آن‌ها پرداختیم.
به طور کلی، در تعیین قیمت نهایی آسانسورها، تعدادی از آیتم‌ها مشترک هستند و می‌بایست در این محاسبه مورد ارزش‌گذاری قرار بگیرند؛ مثلا، سایز و ابعاد آسانسور، نوع و جنس کابین طراحی شده، ظرفیت واقعی آسانسور، تعداد طبقاتی که باید طی کند و همچنین مکانیزم حرکتی آن، نمونه‌ای از این پارامترها هستند. معمولا به‌دلیل نوسانات ارزی و بسته به کشور سازنده مواد اولیه، قیمت تجهیزات و وسایل آسانسور‌ها نیز دچار تغییر می‌شوند که این نوسانات ممکن است حتی روزانه یا هفته‌ای باشند. به همین دلیل لازم برای کسب اطلاع دقیق و به‌روز قیمت انواع آسانسور بخصوص آسانسورهای بیرونی، با کارشناسان مجموعه آتی بالابر در تماس باشید. شما همچنین می‌توانید جهت اطلاع از مشخصات دقیق انواع بالابرها، آشنایی با خدمات و رویت سایر محصولات ما به آدرس: تهران ـ شهرک صنعتی چهار دانگه، شرکت آتی بالابر مراجعه نمائید. شماره تماس ما را به خاط بسپارید 09125462051 ((آقای ساعی))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button